Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Dnia 4 listopada uczniowie z klasy 2p wraz z opiekunem p. Karoliną Duży wzięli udział w warsztatach szkoleniowych z zakresu ratownictwa medycznego i technicznego. Uczniowie mieli okazję nauczyć się tamowania masywnych krwotoków, oraz współpracy ze strażą pożarną na miejscu wypadku. Dodatkowo mogli sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy w zainscenizowanych wypadkach.

Warto zobaczyć również: http://www.rzeszowalarmowo.pl/8-wiadomosci/108-warsztaty-z-ratownictwa-medycznego-i-technicznego

9 października 2017 roku zakończył się cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy finansowanych przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa w ramach projektu „Prowadzenie działań na rzecz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym,  w szczególności chorobom sercowo-naczyniowym, nowotworowym  i cukrzycy”.

W trakcie szkoleń prowadzonych przez ratownika medycznego pana Przemysława Chmaja uczniowie nauczyli się:

W grupie podstawowej:

Dnia 20 października 2017 roku w naszej szkole po raz drugi odbył się Dzień Ratownictwa Medycznego. Wydarzenie miało na celu uświadomić uczniom, jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy oraz w jaki sposób można jej udzielać w różnych przypadkach. Organizatorami akcji byli nauczyciele: Karolina Duży, Karolina Lipińska oraz Adrian Lubas. Ponadto w akcję zaangażowali się ratownicy medyczni na czele z Panem Przemysławem Chmaj, który od kilku lat współpracuje z naszą szkołą i z wielką pasją i poświęceniem dzieli się swoją ogromną wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, zaszczepiając tzw. bakcyla w naszych uczniach. W symulacjach brały udział także dziewczyny z klasy 2p.

Dnia 12 sierpnia 2017 roku na stadionie KS Grunwald w Budziwoju odbyła się trzecia edycja Podkarpackiego Święta Służb Ratunkowych. Nie mogło nas tam zabraknąć. Uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie, z klasy z innowacją ratownictwo medyczne wraz z opiekunem p. Karoliną Duży oraz zaprzyjaźnionymi ratownikami medycznymi p. Przemysławem Chmajem oraz p. Bartoszem Drymajło przeprowadzili szkolenia i pokaz z pierwszej pomocy dla uczestników pikniku. Wraz ze służbami OSP i ZHR braliśmy również udział w symulacji wypadku masowego.

Bardzo dziękujemy za współpracę Stowarzyszeniu Rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych, które było organizatorem tej niecodziennej imprezy.

Warto odwiedzić również stronę: https://remiza.com.pl/swieto-sluzb-ratunkowych-na-podkarpaciu/

http://www.rzeszowalarmowo.pl/8-wiadomosci/102-iii-podkarpackie-swieto-sluzb-ratunkowych

8 lipca 2017 roku uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie z klasy z innowacją ratownictwo medyczne wraz z opiekunem p. Karoliną Duży wzięli udział w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Spółdzielczości. Drużyna z naszej szkoły prowadziła szkolenia z pierwszej pomocy oraz wzięła udział w symulacji wypadku. Pomimo deszczu pokazy z ratownictwa były bardzo efektowne i cieszyły się ogromną popularnością.

W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 odbył się cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy w klasach 1a,1b, 1bh, 1f, 1e, 1p, 2a, 2b, 2g, 3a, 3e, 3f, 4a, 4e. Szkolenia obejmowały między innymi:

  • postępowanie z nieprzytomnym oddychający i nieoddychającym; pozycja boczna bezpieczna, resuscytacja krążeniowo – oddechowa, użycie AED,
  • zadławienia niemowląt, dzieci i dorosłych; resuscytacja dzieci i niemowląt,
  • badanie urazowe według ITLS, opatrywanie ran i złamań, tamowanie krwotoków, wywiad SAMPLE.

Szkolenie zostało przewidziane na 6 godzin lekcyjnych i będzie kontynuowane w przyszłym semestrze. Po zakończonym cyklu szkoleń uczniowie otrzymali zaświadczenia. Zajęcia zostały przeprowadzone przez ratowników KPP i nauczycieli, p. Karolinę Lipińską i p. Karolinę Duży.

W ramach projektu „Prowadzenie działań na rzecz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, w szczególności chorobom sercowo-naczyniowym, nowotworowym i cukrzycy” finansowanego przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa odbył się cykl szkoleń z pierwszej pomocy z elementami kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone były przez ratownika medycznego Przemysława Chmaja.

Opiekę nad uczniami sprawowały pani K. Lipińska i pani K. Duży.

22 czerwca 2017 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbyły się kompleksowe ćwiczenia powiatu łańcuckiego w zakresie obronności i zarządzania kryzysowego. Uczniowie klasy 3f oraz 3p wraz z opiekunem p. Karoliną Duży wzięli udział w symulacji wybuchu brudnej bomby (zawierającej substancje chemiczne) na terenie MOSiR w Łańcucie. Po akcji ratunkowej na terenie ośrodka poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala miejskiego w Łańcucie gdzie również odbywały się ćwiczenia.

Dnia 14 czerwca 2017 r. przeprowadzono Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W organizację przedsięwzięcia zaangażowana była: Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 oraz nauczyciele: Karolina Duży, Karolina Lipińska oraz Adrian Lubas wraz z uczniami szkoły. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 1000 od oficjalnego przemówienia oraz przywitania gości przez Panią Karolinę Duży.

Impreza ta, miała na celu uświadomić uczestników o istniejących zagrożeniach na drodze, a także przybliżyć podstawy udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji i pokazów związanych z sytuacjami drogowymi.

W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 W RZESZOWIE - 14 CZERWCA 2017

Patroni Medialni

RzA

now

N24

mojrzesz

tvp3

r centrum

Patroni Honorowi

KO

MRZ

 

 

 

 

 

Harmonogram:

10:00 – oficjalne rozpoczęcie wydarzenia.

10:30 – 14:00 – pokazy i szkolenia z pierwszej pomocy:

1) Dostępne dla uczestników symulatory:

  • dachowania,
  • zderzenia,
  • wybuchu poduszki powietrznej,
  • przeciwagi.

2) Slalom w alko i narkogoglach
3) Przejazd rowerem symulującym przeciwskręt
4) Prelekcje z bezpieczeństwa w ruchu drogowym:

* Ośrodek Szkolenia Kierowców „Lider” z Rzeszowa – Natalia i Marcin Matuła

5) Pokaz sprzętu z ratownictwa taktycznego:

* rat.med Stanisław Bartoń - Żołnierz Kompanii Rozpoznawczej XXI Brygady Strzelców Podhalańskich

 

W dniach 8 – 10 czerwca 2017r. w Rzeszowie odbyły się Jubileuszowe XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK etap centralny. W 10 scenkach wypadków swoje umiejętności sprawdziło 16 drużyn z całej Polski. Rzeszów i Podkarpacie reprezentowały uczennice klasy 3p Karolina Cebulak, Patrycja Grzebyk, Weronika Jaskuła, Patrycja Krzysztoń i Karolina Zielińska.

28 maja 2017 r. uczniowie z klas 1p i 3p z innowacją ratownictwo medyczne wzięli udział w pokazach i szkoleniach z pierwszej pomocy przy kościele Św. Jadwigi w Rzeszowie. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników bez względu na wiek. Wszystkim chętnym pokazano postępowanie min. w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, zadławienia czy omdlenia. Można było również zmierzyć sobie ciśnienie i zasięgnąć rady ratownika medycznego Bartosza Drymajły. Nad techniczną i merytoryczną stroną akcji czuwali nauczyciele p. Adrian Lubas i p. Karolina Duży.

Zobacz również na:

https://rzeszowalarmowo.pl/8-wiadomosci/82-zbiorka-na-sprzet-do-ratownictwa-medycznego

Dnia 26 maja 2017r. odbyły się XXV jubileuszowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK na szczeblu okręgowym. Zespół z klasy 3p w składzie: Karolina Cebulak, Patrycja Grzebyk, Weronika Jaskuła, Patrycja Krzysztoń i Karolina Zielińska zdobył pierwsze miejsce i tym samym mistrzostwo Podkarpacia.

Drużyna zdeklasowała przeciwników osiągając miażdżącą przewagę nad zespołem z miejsca drugiego. Opiekunem i trenerem drużyny jest p. Karolina Duży, nauczyciel i ratownik KPP.

W tym roku zakupiono nowoczesny sprzęt treningowy do ratownictwa medycznego sfinansowany przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa w ramach projektu „Prowadzenie działań na rzecz zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, w szczególności chorobom sercowo-naczyniowym, nowotworowym i cukrzycy”.

fot. Dawid Rzońca

Uczennice klasy 3p Karolina Cebulak, Patrycja Grzebyk, Weronika Jaskuła, Patrycja Krzysztoń i Karolina Zielińska powtórzyły sukces sprzed roku zdobywając mistrzostwo rejonu rzeszowskiego w XXV Jubileuszowych Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Dziewczyny pokonały 9 drużyn w 6 bardzo trudnych symulacjach wypadków.

Nasza drużyna otrzymała również nagrodę specjalną w kategorii "najlepszy kierownik drużyny". Dziewczyny będą reprezentować Rzeszów na etapie okręgowym 26 maja 2017 r., trzymamy kciuki! Opiekunem i trenerem drużyny jest p. Karolina Duży, nauczyciel i ratownik KPP.

Dnia 30 marca 2017 r., uczniowie z klasy 1p z innowacją ratownictwo medyczne oraz 1e z innowacją służby mundurowe, odbyli wizytę w jednostce Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Przewodnikami byli pan mł. asp. Janusz Krzanowski oraz pan st. sekc. Jakub Lech, którzy zaprezentowali młodzieży sprzęt oraz przybliżyli pracę strażaka. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia ubrania specjalnego i przekonania się na własnej skórze ile waży wyposażenie osobiste, aparat powietrzny i podręczny sprzęt burzący, którego każdy strażak używa podczas akcji. Wyjście zorganizowała p. Karolina Duży i p. Agnieszka Galos.