8 listopada 2019 r. kl. III f T uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. S. Trembeckiego w Rzeszowie. Uczniowie zapoznali się z organizacją transportu miejskiego, ze sposobem zarządzania nim oraz z nowoczesnymi urządzeniami usprawniającymi komunikację na terenie miasta. W Centrum Zarządzania Transportem Miejskim mieli okazję poznać bliżej działanie Inteligentnych Systemów Transportowych.

30 października 2019 r. klasa I cg w ramach innowacji wybrała się na wycieczkę do Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Przewodnik zapoznał nas z zakładem produkcyjnym i stosowanymi w nim technologiami. Największe wrażenie zrobiły na nas linia produkcyjna znanych helikopterów BLACK HAWK oraz plenerowe muzeum z ciekawymi eksponatami starych samolotów.

Logistycy z kl. 2 g o innowacji lotniczej odbyli w dniu 16 listopada wycieczkę programową do PZL Mielec pod opieką pani Karoliny Lipińskiej i pana Mateusza Domagały.
Podczas tego spotkania uczniowie mogli poznać historię Polskich Zakładów Lotniczych i zwiedzić halę produkcyjną. Zakład jest największym w Polsce producentem samolotów, rozszerzającym profil o wytwarzanie struktur lotniczych i produkcję helikopterów BLACK HAWK dla odbiorców międzynarodowych i armii Stanów Zjednoczonych. Ponadto uruchomiona została linia produkcja helikopterów S-7oi, należących do rodziny sprawdzonych w warunkach bojowych helikopterów BLACK HAWK.

W dniu 11. 04. 2017 r. klasa 2 g uczestniczyła w ramach innowacji w zajęciach w Aeroklubie Rzeszowskim.
Aeroklub Rzeszowski jako organizacja prowadzi działalność edukacyjną i wychowawczą wśród młodzieży oraz popularyzatorską w zakresie lotnictwa i obronności. Oprócz działalności szkoleniowej aeroklub przygotowuje młodzież do współzawodnictwa w sportach lotniczych. Uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z rodzajami prowadzonych szkoleń, z zasadami uzyskania licencji pilota oraz z działalnością sekcji spadochronowej. Oglądali samoloty szkoleniowe oraz szybowce, które są w posiadaniu Aeroklubu i dostępne dla uczestników szkoleń. Zostali też zapoznani z pracą działu technicznego. Młodzież wyszkolona w Aeroklubie Rzeszowskim stanowi zasoby kadrowe dla potrzeb lotnictwa cywilnego i wojskowego.

Nasi młodzi logistycy z klasy I f o innowacji lotniczej byli dnia 27 października 2016 r. w szkole pilotów Air Res w Jasionce. Podczas tego spotkania uczniowie mogli poznać historię Air Res i zwiedzić siedzibę szkoły. W międzyczasie logistycy mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób składane są samoloty na zamówienie i porozmawiać z mechanikami.
Niewątpliwą atrakcją było to, że uczniowie mogli choć na chwilę zamienić się w prawdziwych pilotów i usiąść za sterami samolotów.