Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

W dniu 13 kwietnia 2021 r. odbył się FINAŁ Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych „Rachunkowość w pigułce”. To już III edycja Turnieju, którą przeprowadził Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie wraz z partnerami: Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki, Narodowym Bankiem Polskim i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie.

Attachments:
Download this file (podsumowanie_PTSE_rach_w_pigulce.doc)podsumowanie_PTSE_rach_w_pigulce.doc[ ]6969 kB

W tegorocznej III edycji Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych w II etapie teoretycznym, który odbył się 23.03.2021 r., wzięło udział 36 uczniów z 12 szkół, tj. z:

- Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie

- Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu

- Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy

- Zespołu Szkół nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli

- Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni

- Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. Ks. Romana Sitki w Mielcu

- Zespołu Szkół nr 2 im Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu

- Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

- Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku

- Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana III Sobieskiego w Przeworsku

- Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie

- Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie

Etap ten był przeprowadzony w formie on-line, gdzie uczestnicy konkursu rozwiązywali 40 pytań testowych z zakresu rachunkowości.

Miło nam ogłosić, że do FINAŁU - II etapu praktycznego - zakwalifikowało się 6 najlepszych zespołów reprezentujących szkoły:

  1. Zespół Szkół nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli
  2. Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie
  3. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
  4. Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu
  5. Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni
  6. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie

Wszystkim Uczestnikom GRATULUJEMY!

4 kwietnia 2019 roku odbył się II Podkarpacki Turniej Szkół Ekonomicznych realizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie, do którego zgłosiło się w tym roku 12 szkół z województwa podkarpackiego. Podczas turnieju uczestnicy indywidualnie i zespołowo zmagali się z zadaniami testowymi i praktycznymi z zakresu rachunkowości.

Komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze zespoły (drużyny) i trzech najlepszych uczestników konkursu PTSE. Uczestnicy, którzy indywidualnie lub zespołowo zajęli miejsca na podium, otrzymali dyplomy i nagrody, natomiast pozostali uczestnicy i opiekunowie drużyn otrzymali zaświadczenia i upominki turniejowe. Nagrody i upominki ufundowane były przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki w Rzeszowie oraz Narodowy Bank Polski (w ramach programu edukacji ekonomicznej). Podkarpacki Turniej Szkół Ekonomicznych objęty był honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Szczegółowe informacje w załączniku.

W najbliższy czwartek w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie odbędzie się druga edycja PTSE. Do finału zakwalifikowali się uczniowie z 12 szkół z województwa podkarpackiego. Uczestnicy turnieju będą zmagali się z zadaniami z zakresu rachunkowości indywidualnie i zespołowo. W finale turnieju zostaną wyłonione trzy najlepsze zespoły i trzech najlepszych uczestników turnieju. Konkurs jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział w Rzeszowie i Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W załaczeniu harmonogram Turnieju.

Ruszyła III edycja Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych "Rachunkowość w pigułce". W tym roku szkolnym Turniej odbędzie się z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych. PTSE jest kilkuetapowy: I etap szkolny, II etap - część teoretyczna, II etap - część praktyczna.
W konkursie wezmą udział szkoły z województwa podkarpackiego.
PTSE "Rachunkowość w pigułce" realizowany jest przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie wraz z partnerami: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki, Narodowy Bank Polski, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Nr 2 W Rzeszowie.
Harmonogram turnieju:
- rejestracja szkół - do 16.02.2021 r.

 3.03.2021 - I etap szkolny konkursu

 23.03.2021 - II etap turnieju (część teoretyczna)

13.04.2021 - Finał - II etap turnieju (część praktyczna)

 W załączeniu:
- Regulamin Turnieju (aneks),
- formularz zgłoszeniowy,
- pismo przewodnie.

II Podkarpacki Turniej Szkół Ekonomicznych „Rachunkowość w pigułce”

organizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki w Rzeszowie i Narodowym Bankiem Polskim odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku.

Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie informuje, że realizacja III edycji Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych została przesunięta na nowy rok szkolny, tj. 2020/2021, z uwagi na panującą pandemię koronawirusa.

Rusza III edycja Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych “Rachunkowość w pigułce”, do której zapraszamy zainteresowane szkoły z terenu województwa podkarpackiego.
Rejestracja szkół do Turnieju potrwa od 28.02.2020 r. do 10.03.2020 r. W celu dokonania rejestracji do ww. Turnieju należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go w wyznaczonym terminie drogą mailową i tradycyjną (papierową). Kryterium zakwalifikowania szkoły do Turnieju jest kolejność kompletnych zgłoszeń przesłanych do Organizatora (szczegóły w Regulaminie Turnieju).
 W załączeniu:
- Regulamin Turnieju,
- formularz zgłoszeniowy,
- pismo przewodnie.

W piątek, 6 marca 2018 r., drużyny z województwa podkarpackiego zmierzyły się z zadaniami z zakresu rachunkowości.

Do zmagań przystąpiło 10 trzyosobowych zespołów.

Turniej składał się z dwóch części:

Część I – pisemna – uczniowie indywidualnie rozwiązywali test 40 pytań jednokrotnego wyboru.

Część II – praktyczna – uczestnicy w trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadanie. Wśród wymaganych działań znalazły się: dekretacja dokumentacji, kalkulacja kosztu, sporządzenie dokumentacji, wyliczenie amortyzacji, zaksięgowanie operacji, ustalenie wyniku finansowego, sporządzenie zestawienia obrotów i sald oraz bilansu i rachunku zysków i strat.

 Komisja Turnieju po dokonaniu oceny prac, zgodnie z regulaminem, wyłoniła:

W roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się III edycja Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych „Rachunkowość w pigułce”, do którego zapraszamy szkoły ponadpodstawowe z województwa podkarpackiego. Konkurs skierowany jest do uczniów klas III i IV technikum ekonomicznego i technikum rachunkowości.

logo zs2logo SKI Podkarpacki Turniej Szkół Ekonomicznych „Rachunkowość w pigułce”jest organizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie we współpracy ze 

 

Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki w Rzeszowie, który odbędzie się w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 roku.

Cele Turnieju ujęte w pigułkach:

  • Witamina A - WIDZIEĆ” - uczyć poszukiwania informacji w zakresie rachunkowości,
  • Witamina B - UKAKTYWNIĆ, DZIAŁAĆ” – działania przekierowane na świadome stosowanie wiedzy przez współdziałanie
  • Witamina C - ZWIĘKSZAĆ ODPORNOŚĆ NA STRES”- wdrażanie postaw” wiem, rozumiem, umiem, wiec się nie boję”

Konkurs (turniej) ma zasięg wojewódzki i jest dwustopniowy (etap I – teoretyczny, etap II – praktyczny). W turnieju mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Z każdej szkoły może przystąpić jedna drużyna składająca się z 3 uczniów. Nauczyciel -konsultant wybiera do drużyny 3 uczniów ze szkoły ponadgimnazjalnej.

Etap I Turnieju oparty jest na teście, do którego przystępują indywidualnie uczniowie, natomiast w II etapie drużyna ma do wykonania zadanie praktyczne dotyczące odręcznego zaksięgowania operacji gospodarczych, sporządzenia wyniku finansowego oraz elementów sprawozdania finansowego.

Rejestracja konsultantów i szkoły będzie odbywać się listownie i elektronicznie poprzez adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od 1 marca 2018 do 15 marca 2018 roku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Komitet Organizacyjny Turnieju ZS2 w Rzeszowie

Małgorzata Dziadzio-Świder

Magdalena Płonka-Czarnota