W dniu 19.12.2017 r. klasy 2b i 2bh realizujące innowację prawno – policyjną uczestniczyły w zajęciach na WSPiA. Zajęcia prowadził p. Arkadiusz Szajna. Wykład podzielony był na 2 części. W pierwszej , w ciekawy i interesujący sposób, pan Szajna przedstawił uczniom na czym polega badanie wariografem, czyli tzw. „wykrywaczem kłamstw”.

27 listopada rozpoczęły się zajęcia w kolejnej edycji Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa organizowane przez WSPIA w Rzeszowie. Wykład inauguracyjny prowadził dr Paweł Łuczkowski na temat: „Współczesna ochrona Praw Człowieka oraz aktualne zagrożenia bezpieczeństwa państwa”. W III edycji akademii biorą udział uczniowie klas 3b i 3e realizujący innowację prawno-policyjną i służby mundurowe.

W dniu 16.10.2017 r. klasy 1b i 1bh pod opieką wychowawczyń uczestniczyły w zajęciach w ramach innowacji prawno-policyjnej na Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zostaliśmy bardzo miło przywitani przez pana M. Skibę, naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej.

"Pokaż mi jak wyglądasz, powiem Ci kim jesteś" to tytuł studenckiej konferencji naukowej organizowanej 27 listopada przez studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, w której wzięli udział uczniowie klasy 1bh realizujący innowację prawno-policyjną.
Podczas dyskusji przedstawiciele Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii zaprezentowali różne narzędzia badawcze pozwalające na podstawie cech twarzy i głowy ustalić tożsamość badanego ciała.

W dniu 25.05.2017 r. w ramach realizacji innowacji prawno - policyjnej oraz służb mundurowych klasy 1bT, 1bh oraz 1 eT wzięły udział w wycieczce do Zaczernia do Wydziału Prewencji Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie. Na początku panowie policjanci pokazali uczniom ich służbowe samochody takie jak radiowóz, ambulans czy furgon policyjny,  a następnie każdy mógł obejrzeć te samochody od wewnątrz i przetestować ich wyposażenie. Kolejnym punktem był pokaz psa tropiąco - patrolującego.

Klasy 3b i 3e realizujące innowację prawno-policyjną i służby mundurowe uczestniczą w projekcie „Tajemnice Laboratorium Kryminalistycznego WSPIA”. W ramach tego projektu raz w miesiącu uczniowie biorą udział w zajęciach z zakresu kryminologii i kryminalistyki. Listopadowe zajęcia dotyczyły tematyki: „Ujawniania i zabezpieczania śladów” i „Oględzin”.

17 maja klasy realizujące innowację prawno-policyjną i służby mundurowe wzięły udział w IV Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego organizowanym przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą.
W kampusie WSPiA można było zobaczyć specjalne pokazy przygotowane przez służby mundurowe. Służba Więzienna zaprezentowała dynamiczny pokaz tłumienia buntu więźniów w pojeździe konwojowym, a Komenda Wojewódzka Policji – pokaz minersko-pirotechniczny z wykorzystaniem robota.

W czwartek  9  listopada  odbył się w naszej szkole po raz drugi Dzień Bezpieczeństwa. Uczniowie realizujący innowację prawno-policyjną, służby mundurowe i wojskową uczestniczyli w zajęciach z  policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji,  Komendy Miejskiej Policji i pracownikiem naukowym z WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Po raz kolejny uczniowie klas trzecich realizujący innowację prawno-policyjną mieli okazje uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie - Rzeszowską Szkołę Wyższą. Zajęcia składały się z trzech części: wykładu praz z zajęć praktycznych: symulowanej rozprawy sądowej oraz z rozprawy prowadzonej przez uczestników Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa.