Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Dla wszystkich dzieci - małych i dużych:
serdeczne życzenia z okazji najlepszego dnia w roku:-)

30 maja toast wznosimy zdrowym sokiem - tego dnia obchodzimy bowiem Światowy Dzień Soku.

Zalety tego zdrowego napoju można wymieniać w nieskończoność. Wszystkie soki owocowe i warzywne to bogactwo witamin i składników mineralnych. Najlepsze są te przygotowane na świeżo, nie zawierają substancji słodzących i konserwantów, a ich przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę.

W internacie tego dnia przyrządziliśmy soki owocowe i warzywne. Na zdrowie!!!

30 maja w kinie Zorza odbyła się kolejna comiesięczna projekcja filmu w ramach filmowych wtorków z IPN. Tym razem można było obejrzeć film "Kamerdyner"- dramat historyczny ze wspaniałą obsadą aktorską. Film opowiada o czterech dekadach trudnych losów łączących Polaków, Kaszubów i Niemców na ziemiach pomorskich. Kto jeszcze nie widział, zachęcamy do obejrzenia, bo film - oprócz doznań artystycznych - stanowi nietuzinkową lekcję historii.

 

Informacja dla wszystkich uczniów zamierzających kontynuować zamieszkanie w naszym internacie w r. szk. 2023/24:

W dniach 15 - 31 maja 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 mogą składać w pokoju wychowawców wypełnione deklaracje kontynuacji pobytu w internacie w roku szkolnym 2023/2024.

Informacja dla nowych kandydatów do internatu na rok szkolny 2023/24:

  1. Rejestracja nowych kandydatów (wprowadzanie wniosków do systemu przez rodziców/kandydatów) - od 24 lipca 2023 r. od godz. 9.00 do 4 sierpnia 2023 r. do godz. 15.00
  2. Zakończenie etapu wprowadzania wniosków przez rodziców (zamknięcie w systemie etapu wprowadzania wniosków dla rodziców/kandydatów) - 4 sierpnia 2023 r. godz. 15.00
  3. Publikacja listy kandydatów zakwalifikowanych (otwarcie strony dla rodziców/kandydatów) - 14 sierpnia 2023 r. godz. 9.00
  4. Potwierdzene przez rodziców woli przyjęcia do internatu - od 14 sierpnia 2023 r. od godz. 10.00 do 18 sierpnia 2023 r. do godz. 15.00
  5. Publikacja listy kandydatów przyjętych - 23 sierpnia 2023 r. od godz. 12.00 do 31 sierpnia 2023 r.

Zasady rekrutacji do internatów na rok szkolny 2023/2024

Załącznik nr 1: Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata

Załącznik nr 2: Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

Załącznik nr 3: Oświadczenie o posiadaniu rodzeństwa kontynuującego pobyt w internacie

Załacznik nr 4: Oświadczenie o zamieszkaniu

Zbliżająca się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, zamordowanych 24 marca 1944 r. przez Niemców za ratowanie Żydów stała się tematem prelekcji dra Piotra Wisza dla mieszkańców internatu. Polska była jedynym krajem, w którym niemiecki okupant wprowadził bezwzględną karę śmierci za pomaganie ludności żydowskiej. Mimo tego Polacy angażowali się w ukrywanie i ratowanie Żydów, płącąc za to często własnym życiem, tak jak rodzina Ulmów, która udostępniła bezpieczne schronienie aż ośmiu osobom z trzech rodzin żydowskich. Beatyfikacja odbędzie się 10 września 2023 roku w Markowej, w miejscu ich męczeńskiej śmierci.

Czwartkowy wieczór spędziliśmy na spotkaniu z pisarką i poetką, panią Izabelą Kudasik, autorką książki "Bacówka". Podczas spotkania pani Iza  przedstawiła nam swoją opowieść oraz genezę jej powstania, a także opowiedziała o swojej ulubionej książce z dzieciństwa oraz przedstawiła swoje pozostałe prace autorskie. W prezencie otrzymaliśmy książkę "Bacówka" ze specjalną dedykacją autorki. Wzbogaci ona nasza internacką biblioteczkę:-)
 
Dziękujemy pani Izabeli za wspólnie spędzony czas.
 

26 maja to dzień, w którym składamy naszym mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Nie zapomnieliśmy o tym również w naszym internacie, a oprócz życzeń stworzyliśmy piękną gazetkę okolicznościową.

Kochane Mamy, pamiętajcie, że jesteście dla nas najukochańsze i najważniejsze na świecie!

Kochamy Was ♥♥♥!

26 maja z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada przeprowadziliśmy w naszym internacie akcję "Dobre słowo dla sąsiada".

Celem tego przedsięwzięcia było napisanie kilku miłych słów do koleżanek lub kolegów z sąsiedniego pokoju w internacie tak, aby sprawić sobie nawzajem przyjemność, podziękować za coś dobrego lub po prostu ocieplić wspólne relacje. Akcja okazała się bardzo udana i mamy nadzieję, że zagości u nas na stałe, nie tylko od święta:-)

24 maja obejrzeliśmy wystawę w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Można było tam zobaczyć wytwory sztuki snycerskiej i metaloplastycznej, projekty aranżacji wnętrz, malarstwa, rysunku i wiele innych.

Po wystawie oprowadzały nas uczennice szkoły plastycznej, za co serdecznie dziękujemy!

Prace młodych artystów oraz ich nauczycieli bardzo nam się podobały.

W bieżącym roku szkolnym już po raz drugi uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej Pola nadziei na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W jesieni zasadziliśmy cebulki wiosennych kwiatów - żonkili, a na wiosnę wykonywaliśmy je z papieru, by następnie przekazać je na aukcję do Hospicjum. O szczegółach całej akcji oraz o naszym zaangażowaniu w pomoc hospicyjną informowaliśmy na bieżąco: 

https://zs2.rzeszow.pl/index.php/internat/aktualnosci/3025-kolejny-raz-sadzimy-zonkile-w-ramach-akcji-pola-nadziei 

https://zs2.rzeszow.pl/index.php/internat/aktualnosci/3349-ciag-dalszy-akcji-pola-nadziei-2

Teraz natomiast z wielką dumą możemy pochwalić się oficjalnymi podziękowaniami, jakie kilka dni temu otrzymaliśmy za nasz udział w akcji.

 

W każdym z nas, nawet w dorosłych, drzemie pierwiastek dziecka. Warto go od czasu do czasu obudzić w sobie. Stąd też postanawiając świętować Dzień Samolotów z Papieru zorganizowaliśmy konkurs na najdłuższy lot. W pierwszym etapie każdy uczestnik musiał zaprojektować i skonstruować swój model samolotu. Kolejny etap to udział w zawodach lotniczych;) Konkurs wygrał samolot Pauliny. Zwyciężczyni otrzymała słodki upominek.

Gratulujemy! :)

Przed Wami ważny moment – egzamin ośmioklasisty.

Życzymy Wam powodzenia na egzaminie, połamania pióra i wiary we własne siły.

Szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy oraz dostania się do wymarzonych szkół.

Jak wiadomo, rok 2023 został ustanowiony rokiem Mikołaja Kopernika dla uczczenia jego 550. urodzin. Z tego powodu w naszym internacie przygotowaliśmy gazetkę okolicznościową prezentującą życie i działalność tego wielkiego astronoma oraz przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o tej postaci. Dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim, którzy zechcieli wziąć w nim udział!

Kolejna, czwarta edycja charytatywnego Biegu Belfra za nami. Tym razem przemierzałyśmy kilometry dla 6-letniej Mai z Morąga. Dziewczynka zmaga się z wieloma chorobami. Jedną z nich jest zespół potrójnego chromosomu X. Schorzenie to obejmuje mnogie wady wrodzone, chorobę nerek, wzroku i słuchu, tricefalopatię, a także anomalię szkieletową – ukryty niedowład prawostronny. Maja ma uszkodzony także centralny układ nerwowy, w wyniku czego zmaga się z padaczką.

Poniżej fotorelacja z realizacji biegu.

 

"Jolka, Jolka pamiętasz", "Zawsze tam gdzie Ty", "Autobiografia" to znane i lubiane polskie przeboje, które przypomnieliśmy sobie przy okazji Święta Polskiej Muzyki. W tym dniu przy kolacji mogliśmy posłuchać tych i innych polskich przebojów. Dzięki muzycznej oprawie był to miły czas nie tylko dla brzucha, ale i dla ucha :)

Nasz internat otrzymał podziękowania od Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci za udział w I Charytatywnym Biegu Internatów w Rzeszowie "Pomaganie przez bieganie".