Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

W styczniu - po kuchni staropolskiej - przyszedł czas na oswajanie sie ze smakami kuchni rosyjskiej.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

przyniesie spokój i radość, a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

 

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018 

życzą Kierownik Internatu wraz z wychowawcami oraz Młodzieżową Radą Internatu.

Tegoroczne mikołajki postanowiliśmy uczcić w naszym internacie w wyjątkowy sposób. Sekcja kulturalno-oświatowa przygotowała gazetkę mikołajkową, a dr Piotr Wisz najpierw poprowadził wykład poświęcony osobie świętego biskupa Mikołaja z Myry, a następnie  - już jako "święty" - w towarzystwie swoich niezastąpionych pomocników odwiedził wszystkie pokoje internackie oraz ich mieszkańców:-) Poniżej fotorelacja z tych miłych odwiedzin!

 

Grudzień jest kolejnym miesiącem, w którym kuchnia naszego internatu serwuje dania tematyczne - tym razem są to dania staropolskie. 

W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy - jak w ubiegłych latach - kontynuować tradycję organizowania w naszym internacie spotkań z ciekawymi ludźmi. W listopadzie nasze zaproszenie przyjęła pani kosmetyczka. W trakcie warsztatów wszystkie uczestniczki spotkania mogły zgłębić tajniki skutecznej pielęgnacji twarzy oraz sztuki makijażu. Zdjęcia ze spotkania poniżej.

 

We wtorek, 19 grudnia 2017 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Jesteśmy dumni, że wśród wyróżnionych osób znaleźli się również nasi wychowankowie - Małgorzata Gredes, uczennica VII LO, oraz Tomasz Birnbach, uczeń Technikum nr 2.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym średnią ocen najwyższą w danej szkole lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. 

W bieżącym roku - podobnie jak w latach poprzednich - w naszym internacie zostala zorganizowana akcja zbiórki pieniedzy na mikołajkową pomoc dla podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W trakcie zbiórki, która trwała od poczatku listopada, udało się zebrać 260 zł. Za zebrane pieniądze zostały zakupione drobne upominki: słodycze, artykuły spożywcze i higieniczne. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!

 

Z inicjatywy Natalii Słowik oraz Dominika Wiącka nasz internat zaangażował się w tym roku po raz pierwszy w akcję pomocy rzeszowskiemu schronisku Kundelek "III gwiazdka dla bezdomniaka".  Akcję można było wesprzeć na dwa sposoby - poprzez wsparcie finansowe lub przekazanie starych kocy i ręczników na potrzeby schroniska. Ostatecznie udało się zebrać 215 zł, za które kupiliśmy 24 kg karmy dla psów. W środę, 20 grudnia zarówno karma jak i koce oraz ręczniki zostały przekazane do schroniska - poniżej kilka zdjęć.

W bieżącym roku szkolnym sekcja stołówkowa podjęła nową inicjatywę polegającą na comiesięcznej prezentacji wybranej kuchni świata. Jako pierwsza w listopadzie scharakteryzowana została kuchnia włoska, a menu naszej stołówki obfitowało w tym czasie w dania włoskie. Na poniższych zdjęciach deska serów włoskich zaserwowana na pożegnanie miesiąca kuchni włoskiej. 

Boże Narodzenie zbliża się już wielkimi krokami, dlatego w naszym internacie przyszła pora - zresztą jak co roku - na wybór najpiękniej udekorowanego pokoju. Konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną został przeprowadzony przez sekcję kulturalno-oświatową w środę, 20 grudnia. Za najpiękniej udekorowane zostały uznane pokoje 125, 206 oraz 207, a ich mieszkanki otrzymały słodki upominek. Poniżej zdjęcia wyróżnionych pokoi.

W środowy wieczór, 29 listopada w naszym internacie odbyły się tradycyjne andrzejki przygotowane przez sekcję kulturalno-oświatową.  Nasi wróżbici pomagali wszystkim zainteresowanym poznać ich przyszłe losy: były tradycyjne wróżby z butami, przepowiadanie z obierków z jabłek, rzut monetą, kręcenie butelką na kole z przepowiednią, losowanie kartek z przepowiednią z magicznego kapelusza oraz wiele innych ciekawych wróżb. Wieczór zakończył się zabawą integracyjną MAFIA (!) prowadzoną przez Jakuba. Wieczór był bardzo miły, było dużo śmiechu i fajnej zabawy, czego dowodem są zdjęcia poniżej.

 

 

We wtorek, 19 grudnia odbyło się podsumowanie Jubileuszowych Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej, ktore jak co roku od już 25 lat organizowało III LO. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 300 uczniów z całego województwa, m.in. z Krosna, Dynowa, Jasła, Mielca i Tarnobrzega. Młodzi ludzie mogli wykazać się swoimi talentami w 6 konkursach: literackim, muzycznym, dziennikarskim, tanecznym, fotograficznym oraz teatru jednego aktora. W tej ostatniej kategorii III miejsce zajęła nasza reprezentantka, Klaudia Swatek, za monodram "Womanodram". Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

W środę, 29 listopada młodzież z internatu oddała hołd bohaterom powstania listopadowego. Historyk dr Piotr Wisz przybliżył wychowankom genezę, przebieg i skutki zrywu powstańczego z lat 1830 - 31, a następnie zapalono świece na grobach powstańców spoczywających na Starym Cmentarzu przy ulicy Targowej w Rzeszowie. 

Mimo silnego wiatru, jaki od kilku dni dawał się nam wszystkim we znaki, nie zrezygnowaliśmy z zaplanowanego wyjścia do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Oprócz wystaw stałych - bardzo interesującej wystawy archeologicznej „Odkopana przeszłość - pradzieje Polski południowo-wschodniej”, wystawy malarstwa polskiego i europejskiego oraz wystawy rzemiosła artystycznego - zwiedziliśmy piękną prezentację czasową "Dawny świat dziecka". Na ekspozycji zaprezentowane jest wszystko, co jest związane z dzieckiem sprzed stu lat od jego narodzin aż po czasy szkolne. Wystawa jest wzbogacona kolekcją fotografii prezentujących dzieci z przełomu wieków. Wszystkie fotografie zostały wykonane w zakładzie fotograficznym Edwarda Janusza.

We wtorek, 28 listopada odbyły się kolejne zajęcia plastyczne z PROJEKTOR-em. Tym razem tematem zajęć było wykonywanie kartek świątecznych metodą iris folding. Metoda ta - choć z pozoru trudna - w rzeczywistości jest łartwa w wykonaniu, a efekty, jakie można osiągnąć, bywają niesamowite. Spróbujcie sami!

 

 

W czwartek, 14 grudnia w auli "Kula" Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się już po raz kolejny finał Konkursu Wiedzy o Rzeszowie "Rzeszów to moje miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam". Zespół Szkół nr 2 reprezentowała grupa sześciu osób, z czego połowa to nasi wychowankowie.