Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Po wakacyjnej przerwie rzeszowski oddział IPN we współpracy z kinem Zorza ponownie podjął znaną już z poprzednich lat akcję "Filmowe wtorki z IPN". Dzięki temu we wtorek, 11 września mogliśmy obejrzeć film „Dzieci Ireny Sendlerowej” w reżyserii Johna Kenta Harrisona. Film opowiada historię życia polskiej społeczniczki, która podczas II wojny światowej uratowała przed Holocaustem ponad 2500 żydowskich dzieci. Scenariusz filmu powstał na podstawie książki Anny Mieszkowskiej „Matka dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej”. Film, mimo że niezwykle przejmujący, bardzo nam się podobał i przybliżył nam historię najsłynniejszej Polki odznaczonej medalem "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata".

Błogi czas wakacji już za nami i pora rozpocząć kolejny rok szkolny. W związku z tym serdecznie witamy wszystkich naszych podopiecznych i życzymy, aby nadchodzący czas przepełniony pracą i nauką był jednocześnie dla wszystkich czasem nieustannego rozwoju i aby niósł ze sobą wiele nowych możliwości, szans i perspektyw. 

W tym tygodniu został rozstrzygnięty internacki turniej szachowy. W sumie -  od startu we wrześniu - wzięło w nim udział 18 wychowanków. Partie rozgrywane były do dwóch wygranych, a walka za każdym razem była bardzo zacięta:-) Ostatecznie I miejsce zajął Dominik, a zaraz za nim uplasował się Paweł. III miejsce przypadło Monice.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do internatu zostaną ogłoszone 10 lipca 2018r. po godz. 9.00 i dostępne będą w internacie w pokoju wychowawców lub w pokoju kierownika internatu oraz w sekretariacie szkoły.


Informacje można również uzyskać pod numerami telefonów:

017-748-29-53 (pokój wychowawców)

017-748-29-55 (kierownik internatu)

017-748-29-40 (sekretariat szkoły)

W ubiegłym tygodniu już po raz kolejny w tym roku szkolnym uczestniczyliśmy  w pokazie filmowym zorganizowanym przez rzeszowski odział IPN w kinie Zorza. Tym razem prezentowany był polsko-włoski film fabularny z 1946 r. w reż. Michała Waszyńskiego pt. "Wielka droga". Film, który powstał na emigracji - przedstawia losy pary narzeczonych rozłączonych wojną: od oblężenia Lwowa w 1939 roku do formowania armii Andersa w ZSRR, poprzez tułaczkę w Iranie, Iraku, Palestynie i Egipcie aż po kampanię włoską. Istotnym i najbardziej wartościowym elementem filmu są autentyczne wstawki dokumentalne, m. in. z bitwy pod Monte Cassino.

 

 Znalezione obrazy dla zapytania gify wakacyjne

 

Wszystkim naszym wychowankom życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia za dwa miesiące!!!

 

Tak jak w tytule - my też uczestniczyliśmy w rzeszowskiej akcji darmowego przytulania na ulicach miasta:-) 


Sezon grillowy rozpoczął się już na dobre, również w naszym internacie. Poniżej fotki z pierwszego w tym sezonie internackiego grilla:-)


Rozpoczął się maj, a na naszej stołówce zagościły potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Smacznego!


12 czerwca już po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w projekcji filmu w ramach cyklu "Filmowe wtorki z IPN w kinie Zorza". Tym razem obejrzeliśmy amerykańsko-brytyjsko-francusko-holenderski film wojenny pt. „Dunkierka” w reżyserii Christophera Nolana. Film był bardzo poruszający i zrobił na nas wszystkich olbrzymie wrażenie zarówno rozmachem produkcji jak również przedstawionymi treściami.

Kasztany już pięknie zakwitły, to znak, za matura 2018 zbliża się już wielkimi krokami. Wszystkim tegorocznym Absolwentom - zwłaszcza naszym Wychowankom - życzymy powodzenia w trakcie egzaminów oraz dużo szczęścia i samych dobrych wyborów w całym dorosłym życiu.

Sekcja stołówkowa przygotowała kolejną - i zarazem ostatnią w tym roku szkolnym - gazetkę z cyklu poświęconego dobrym manierom przy stole. Zachęcamy do poczytania!

 


Sekcja stołówkowa przygotowała kolejną gazetkę z cyklu poświęconego zasadom dobrego zachowania przy stole. Tym razem dowiadujemy się, jak prawidłowo nakryć do stołu.

 

W tym roku nasz internat po raz pierwszy włączył się w obchody Europejskiego Dnia Sąsiada. Święto to jest obchodzone od 2000 r. i w kalendarzu przypada na ostatni wtorek maja. Europejskie Dzień Sąsiada został ustanowiony w celu pogłębienia więzi społecznych i zjednoczenia Europy nie tylko w wymiarze międzynarodowym, ale także lokalnym. W Polsce w obchodach Dnia Sąsiada bierze udział coraz więcej miast, dla którym bardzo ważna jest potrzeba integracji.

W naszym internacie ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi sąsiadami z Internatu Zespołu Szkół Gospodarczych, którzy korzystając z naszego zaproszenia odwiedzili nas w poniedziałkowe popołudnie. Uczestnicy spotkania najpierw obejrzeli nasz internacki pokaz talentów, a następnie wzięli udział w międzygrupowym turnieju sprawdzającym wiedzę z różnych dziedzin. Drużyny, które brały udział w zabawie, otrzymały nagrody rzeczowe i książkowe (w tym miejscu chcemy złożyć serdeczne podziękowania księgarni NOVA za ufundowanie nagród książkowych). Spotkanie, które było okazją do miłej zabawy i nawiązania nowych sąsiedzkich relacji, zakończyła wspólnie odtańczona "belgijka".

W czwartek, 26 kwietnia grupa młodzieży z naszego internatu była w Markowej. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie markowskiego skansenu, wyjątkowego, ponieważ prezentującego charakterystyczną dla dawnego budownictwa Markowej konstrukcję przysłupową domów. Następnie udaliśmy się do Muzeum Polaków Ratujących Żydów, które stanowiło główny cel naszego wyjazdu. Tam, na przykładzie tragicznej historii życia rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów dowiedzieliśmy się, jak wyglądała rzeczywistość okupacyjna na Rzeszowszczyźnie w latach 1939-45. Dodatkowym i wcześniej nieplanowanym wydarzeniem, w którym uczestniczyliśmy, był udział w finisażu wystawy Z narażeniem życia. Polacy ratujący Żydów podczas Zagłady, w trakcie którego jej autorki - Klara Jackl oraz Joanna Król z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie - opowiadały o podejmowanych przez siebie działaniach oraz o samej wystawie. Wycieczka była bardzo udana, a zdobyte w jej trakcie wiadomości z pewnością na długo zapadną w pamięć każdego z uczestników.

 

 

 

24 maja dziewczęta z najmłodszej grupy obejrzały w naszym rzeszowskim teatrze spektakl "Kolacja dla głupca". Sztuka utrzymana w żartobliwym tonie wprowadziła wszystkich w dobry nastrój, a wspólne wyjście - oprócz wymiaru kulturalnego - wpłynęło oczywiście na poprawę integracji grupy:-)