Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

W czwartek, 27 lutego 2020 r., w naszym internacie odbył się finał Rzeszowskiego Międzyinternackiego Konkursu „Mój kraj, moja mała Ojczyzna. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej”. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Po przeprowadzeniu testu finałowego i dogrywki jury przyznało pierwsze miejsce drużynie z Internatu Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie (Joanna Góra, Adrian Wilk). Na drugim miejscu uplasował sie nasz internat reprezentowany przez Weronikę Stawarz i Nikodema Mędreckiego. Trzecie miejsce przypadło Internatowi Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, którego barw bronił Damian Hanejko.

Głównym celem konkursu było uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz poszerzenie wiedzy o Rzeszowie. Zakres wiedzy związanej z konkursem obejmował podstawowe informacje dotyczące kampanii wrześniowej, dziejów Rzeszowa w czasie okupacji niemieckiej oraz zagadnienia dotyczące hymnu, godła, pieczęci narodowych i barw narodowych. Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród, które przekazał Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i pani Bogusława Buda - przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność"  Pracowników Oświaty i Wychowania  w Rzeszowie,  uczestnicy konkursu, zaproszeni goście oraz uczniowie Internatu Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

Dnia 19.02.2020 r. w naszym internacie odbyły się pierwsze zajęcia związane z konkursem dobrych manier. Dotyczyły one głównie obchodzonego 21 lutego Dnia Języka Ojczystego i związanej z nim kultury języka. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak prawidłowo przeprowadzać rozmowę telefoniczną, jakie są zasady etykiety internetowej i korespondencji mailowej. Uwieńczeniem naszych zajęć było sformułowanie "Kodeksu kulturalnego wychowanka".

 

We wtorek, 11 lutego 2020 roku, kilkunastu mieszkańców naszego internatu wzięło udział w projekcji filmu "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego, który prezentowany był w ramach akcji rzeszowskiego oddziału IPN i kina Zorza. Film poprzedzony został prelekcją historyka IPN.

Film opowiada historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. Pośród międzynarodowej obsady filmu zobaczymy wschodzące nazwiska nowego pokolenia: odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński i Patrycja Volny oraz plejadę polskich gwiazd: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Grzegorz Małecki  i Jan Frycz.

Święto Zakochanych zbliża się wielkimi krokami, stąd też pełną parą ruszyła w naszym internacie Poczta Walentynkowa. Chcesz powiedziec komuś, że go kochasz, lubisz, podoba Ci się? Wystarczą trzy "kroki": napisz liścik, wrzuć do walentynkowej skrzynki pocztowej, a nasze amorki już 13 lutego dostarczą go adresatowi lub adresatce:-)

Międzynarodowy Dzień Przytulania to święto, o którym warto pamiętać. To dzień, gdy prostym gestem możemy wyrazić wzajemną życzliwość i serdeczność. Przytulanie łagodzi napięcie i koi nerwy. Dzięki przytulaniu rośnie w nas poczucie bezpieczeństwa oraz szczęścia. Przytulanie ma wpływ na pracę serca, a także na odporność. Aby uczcić to radosne święto nasi wolontariusze podczas happeningu rozdawali przytulasy i cukierki, a na koniec otrzymali certyfikaty potwierdzające, że przytulają znakomicie:)

W środę, 5 lutego w naszym internacie odbyło się kolejne spotkanie fanów gier planszowych. Tym razem największym zainteresowaniem uczestników spotkania cieszyła się gra logiczno-zręcznościowa "Dr Eureka". Na drugim miejscu znalazła się gra "Dobble", która również wymaga od gracza sporego refleksu i spostrzegawczości. 

W czwartek, 30 stycznia grupa młodzieży wraz z opiekunem udała się do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury na spotkanie z debiutującą w roli pisarki nauczycielką Karoliną Winiarską, autorką książki pt. "Następnym razem". Pisarka przybliżyła nam kulisy powstawania książki, opowiedziała o tym, co inspiruje ją do pisania oraz o kolejnych książkach, które planuje wydać w bieżącym roku. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy autograf z dedykacja autorki autograf oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterką spotkania.

 

Na środę, 29 stycznia przypadło kolejne spotkania z cyklu Nasze Babskie Wieczory:-) Tym razem upłynął pod znakiem zagadek logicznych, a wszystko to z okazji Dnia Składanki i Łamigłówki, który w kalendarzu świąt nietypowych przypadał akurat na ten środowy dzień. Tangram, patyczki, zagadki słowne - dziewczęta radziły sobie znakomicie. Podobnie jak przy wcześniejszych spotkanich również tym razem nie zabrakło ani aromatycznej herbaty ani słodkiego poczęstunku. To wszystko plus miła atmosfera i serdeczne rozmowy tworzą właśnie Nasz Babski Wieczór!

 

W związku z rozpoczęciem ferii zimowych życzymy wszystkim udanego i bezpieczego wypoczynku!

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem Bezpiecznego Wypoczynku opracowanym przez MEN.

 

Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku MEN

Życzymy  Wam  radości,  nadziei,  miłości  i  wszelkiej  dobroci,  którą  niesie  ze  sobą  Boże  Narodzenie.  Niech radość  i  pokój  Świąt  Bożego  Narodzenia  towarzyszy  wszystkim  przez  cały  Nowy  Rok.

W środę, 18 grudnia 2019 r., w naszym internacie miała miejsce uroczysta wigilia internacka. Przy odświętnie nakrytych stołach, w pięknie przystrojonej stołówce, zgromadzili się wszyscy mieszkańcy internatu, wychowawcy oraz zaproszeni goście. Zaszczyciła nas swoją obecnością pani dyrektor Stanisława Pepera, pani wicedyrektor Agnieszka Galos, pani wicedyrektor Magdalena Płonka-Czarnota, pani pedagog Aneta Szymańska oraz księża: Jacek Pasela i Rafał Woński. W trakcie spotkania grupa najmłodszych dziewcząt pod kierunkiem swojej wychowawczyni przygotowała montaż słowno-muzyczny. Były piękne życzenia, łamanie się opłatkiem, śpiew i wspólne kolędowanie. Wieczór był bardzo udany i z pewnością wszyscy będziemy go jeszcze długo wspominać.

W poniedziałek, 16 grudnia 2019 r., odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Nasze Babskie Wieczory”. Tym razem miało ono świąteczny charakter. Wspólnie dekorowałyśmy pierniczki opowiadając o domowych zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Podczas spotkania odbyła się też degustacja owocowych herbat z okazji Dnia Herbaty, który w kalendarzu świąt nietypowych przypada na dzień 15 grudnia.

Niebawem nadejdzie czas świąt Bożego Narodzenia. W grudniu grupa uczennic naszego internatu wzięła udział w zajęciach, w ramach których wykonała świąteczne ozdoby z filcu. Efekty wspólnej pracy zostały uwiecznione na zdjęciu.

Internat Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie organizuje Rzeszowski Międzyinternacki Konkurs „Mój kraj, moja mała Ojczyzna. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej”. Głównym celem konkursu, który adresowany jest do uczniów internatów rzeszowskich, jest uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz poszerzenie wiedzy o Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie.

Regulamin Rzeszowskiego Międzyinternackiego Konkursu „Mój kraj, moja mała Ojczyzna. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej”

Niniejszy Regulamin określa warunki uczestnictwa w Rzeszowskim Międzyinternackim Konkursie „Mój kraj, moja mała Ojczyzna. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej”.

 1. Inicjatorem i organizatorem konkursu jest Internat Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie.
 2. Podjęto starania, aby patronat honorowy nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty.
 3. Celem głównym konkursu jest uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i poznawanie historii Rzeszowa.

Kolejne cele to:

 • pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju,
 • zgłębianie przeszłości historycznej Polski,
 • poszerzenie wiedzy o zagadnienia dotyczące hymnu, godła i barw narodowych,
 • kształtowanie i promowanie postaw patriotycznych wśród wychowanków internatów w Rzeszowie.
 1. Zakres wiedzy związanej z konkursem obejmuje podstawowe informacje znajdujące się na następujących stronach internetowych:
 1. Konkurs adresowany jest do wychowanków internatów w Rzeszowie.
 2. Konkurs będzie rozgrywany w kategorii drużynowej. Każdy zespół składa się z dwóch zawodników.
 3. Każdy internat rzeszowski może wystawić dwie drużyny.
 4. Eliminacje w ramach internatu przeprowadzają wychowawcy wedle przyjętych przez siebie kryteriów.
 5. W finale drużyny rozwiązują test. Wygrywa drużyna, która zgromadziła najwięcej punktów. W przypadku równej ilości punktów w walce o pierwsze miejsce decyduje dogrywka. Drużyny rozwiązują test składający się z pięciu pytań. Jeśli nie udało się w ten sposób wyłonić zwycięzcy w kolejnym etapie, kapitanowie drużyn jednocześnie udzielają pisemnej odpowiedzi na pytania. Procedura ta trwa do pierwszego błędu.

Dogrywkę i odpowiedzi kapitanów stosuje się jedynie w rywalizacji o pierwsze miejsce.

 1. Jury konkursowe stanowią kierownicy internatów rzeszowskich lub wydelegowani przez nich wychowawcy. Z grona tego wybrany zostanie przewodniczący komisji konkursowej.
 2. Zwycięzcy otrzymują okolicznościowe nagrody, wszystkie drużyny dyplomy, zaś opiekunowie podziękowania.
 3. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie. O ewentualnych zmianach Regulaminu organizator będzie informował kierowników internatów rzeszowskich telefonicznie i ogłaszał je na stronie internetowej.
 4. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator Konkursu.
 5. Organizatorzy zapewniają uczestnikom poczęstunek.
 6. Uczestnicy konkursu przyjeżdżają na koszt własny.

Terminarz:

 • Do 28 I 2020 r. należy zgłaszać drużyny internackie do organizatorów, telefonicznie ( 17 748 29 53) lub na adres e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Formularz zgłoszenia do konkursu zawiera pełną nazwę i adres internatu wraz ze składem drużyn (imię i nazwisko) oraz danymi personalnymi opiekuna.
 • Finał konkursu rozpocznie się 27 II 2020 r. o godz. 17.00 w Internacie Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie.

                                                                                                          Organizatorzy

We wtorek, 10 grudnia 2019 r., kilkunastu mieszkańców naszego internatu wzięło udział w projekcji filmu "303. Bitwa o Anglię", który prezentowany był w ramach akcji rzeszowskiego oddziału IPN i kina Zorza. Film poprzedzony został prelekcją historyka IPN.

Akcja filmu rozgrywa się w czasie bitwy o Anglię podczas II wojny światowej. Kiedy Royal Air Force przegrywa z Luftwaffe walkę w przestworzach, na pomoc Brytyjczykom przybywają polscy lotnicy -  Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold Łokuciewski. Niedługo później utworzony zostaje 303 Dywizjon Mysliwski im. Tadeusza Kościuszki.

 

Dnia 10 grudnia  2019 r., w godzinach popołudniowych, chłopcy wzięli udział w międzyinternackim turnieju piłki siatkowej. Gospodarzem zawodów był Internat Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. Nasi chłopcy grali ze zmiennym szczęściem, wygrali dwa mecze. Zwyciężył Internat Zespołu Szkół Elektronicznych.