Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Wszystkim naszym wychowankom życzymy: 

 • pogodnych, słonecznych, bezpiecznych, beztroskich i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji, 
 • udanego wypoczynku,
 • pogody ducha, 
 • uśmiechu i… 

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!!!

Wakacje zbliżają się już wielkimi krokami i jedynie godziny dzielą nas od chwili, kiedy na dwa miesiące opuścimy szkolne mury. Jednak - mimo poczucia wolności od obowiązków szkolnych i nieskrępowanej swobody - nie należy zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku letniego. Apelujemy, aby wyłączenie budzików na najbliższe dwa miesiące nie spowodowało wyłączenia myślenia.

Życząc wszystkim udanego wypoczynku prosimy jednocześnie o rozwagę, abyśmy wszyscy - w zdrowiu i z nową energią - spotkali sie ponownie 1 września!

Piękna pogoda zachęciła nas do wyjścia na wspólny spacer. A gdzie tu powędrować? Aleja pod Kasztanami świetnie się do tego nadaje. Po drodze lody "U Myszki" zajadane z apetytem na ławkach z widokiem na fontannę multimedialną. Pogaduchy, żarty, miły wspólny czas. Przedsmak lata i beztroskich wakacji...

 

Zgodnie z naszymi zapowiedziami i planami, kilka dni temu udało nam się zorganizować internackiego grilla. Przy tej okazji odbył się także oficjalny apel podsumowujący bieżący rok szkolny, ale też poprzedni, ponieważ ze względu na pandemię nie mogliśmy się wówczas spotkać. Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia - zachęcamy do obejrzenia zdjęć:-)

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi planami we wtorek, 8 czerwca grupa wychowanków wraz z wychowawcą wybrała się - zresztą jak co roku - do rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej na spektakl "Szalone nożyczki". Jest to spektakl interaktywny, gdzie jedną z ról - rolę świadka - odgrywa publiczność. Również tym razem bawiliśmy się wyśmienicie przy wspaniałej grze aktorów. A oto krótka fotorelacja z wyjścia:)

W poniedziałek, 7 czerwca, w ramach wieczornego relaksu i odpoczynku wróciliśmy do integracji przy planszówkach. Tym razem szczególnym zainteresowaniem cieszyła sie gra " Bumerang". Polowania, myśliwi, tereny łowieckie! Bronią są bumerangi. Ten, kto wykaże się zręcznością i większym sprytem, zdobędzie lepsze tereny do polowania, a tym samym zwiększy swoją szansę na wygraną. Gracze wcielają się w role myśliwych, którzy polują na zwierzęta w dżungli. Gracz, który zbierze największą liczbę kart z tym samym gatunkiem zwierząt i zachowa najwięcej bumerangów, wygrywa.

Jak zwykle bawiliśmy się znakomicie:)

W kalendarzu już czerwiec i wiele osób niecierpliwie odlicza dni do zakończenia roku szkolnego, ale nie w naszym internacie: w najbliższych dniach czekają nas jeszcze ciekawe inicjatywy. We wtorek, 8 czerwca grupa wychowanków wraz z wychowawcą ma w planach wyjście do Teatru im. W. Siemaszkowej na spektakl "Szalone nożyczki", natomiast dzień później zapraszamy wszystkich wychowanków na rozpoczęcie sezonu grillowego. My zapewniamy prowiant, a w zamian liczymy na obecność wszystkich naszych wychowanków oraz ich dobre humory:-) Zapraszamy!

Informujemy, że opłata za pobyt w internacie (tj. zamieszkanie i wyżywienie) w miesiącu czerwcu wynosi 272 zł (= 222 zł za wyżywienie + 50 zł za mieszkanie)

Odpłatność należy regulować - jak dotychczas - do dnia 5 czerca przelewem na podany poniżej numer rachunku bankowego:

PKO Bank Polski SA        19 1020 4391 0000 6302 0187 3116

tytułem: opłata za mieszkanie i wyżywienie, nazwisko i imię wychowanka, za jaki miesiąc

"Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę."
Matthew Arnold
 
Mama - najważniejsza i najbliższa osoba: dała życie i cały czas poświęca dużo uwagi i cierpliwości, doradza, pociesza, ociera łzy, zawsze można do niej przyjść w chwili smutku i radości. Kocha nas bezwarunkowo - takich, jacy jesteśmy.
 
Dlatego z okazji zbliżającego się Święta Matki życzymy wszystkim mamom naszych wychowanków wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu i jak najmniej trosk.

Dziękujemy za to, że jesteście!

Wychowankowie wracający do nauki stacjonarnej w szkołach od poniedziałku, 24 maja, mogą kwaterować się w naszym internacie od niedzieli, 23 maja, od godz. 18.00.

Serdecznie zapraszamy!

Informujemy, że opłaty za pobyt w internacie (tj. zamieszkanie i wyżywienie) w miesiącu maju są następujące:

 • pobyt w internacie wyłącznie przez jeden tydzień (17 - 21 maja lub 24 - 28 maja) - łączna kwota do zapłaty 95 zł (= 80 zł za wyżywienie + 15 zł za mieszkanie)
 • pobyt w internacie przez dwa tygodnie (17 - 28 maja) - łączna kwota do zapłaty 173,50 zł (= 146 zł za wyżywienie + 27,50 zł za mieszkanie)

Odpłatność należy regulować - jak dotychczas - przelewem na podany poniżej numer rachunku bankowego:

PKO Bank Polski SA        19 1020 4391 0000 6302 0187 3116

tytułem: opłata za mieszkanie i wyżywienie, nazwisko i imię wychowanka, za jaki miesiąc

 

Powrót do szkolnej - a jednocześnie do internackiej - normalności nie jest zapewne dla nikogo łatwy. Inne łóżko, inne posiłki, koleżanki zamiast siostry w pokoju... Po tak długiej przerwie i nieobecności trzeba się do tego wszystkiego od nowa przyzwyczajać.

Właśnie temu mają służyć wspólne wyjścia, rozmowy, spacery, które sprzyjają spokojnemu, ponownemu oswajaniu się z miejscem i teraźniejszością. Stąd też w środę pojawił się spontaniczny pomysł wspólnego wyjścia na gofry. Udało się wykorzystać trochę popołudniowego słońca i grupa dziewcząt wraz z wychowawczynią powędrowała na smaczną przekąskę. Podobne wyjście zostało powtórzone w czwartek. Tym razem grupa chłopców, również wspólnie z wychowawcą, przechadzała się wzdłuż Wisłoka, aby następnie udać się do centrum. Tam - oprócz degustacji lodów - wychowawca przypomniał wiele ciekawych informacji związanych z historią miasta Rzeszowa. Poniżej kilka zdjęć z wyjścia:-)

 

Od poniedziałku, 17 maja młodzież w wieku 16 i 17 lat może już rejestrować sie na szczepienia. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ruszaja-szczepienia-dla-nastolatkow--rozpoczela-sie-rejestracja-mlodziezy-w-wieku-16-i-17-lat.

Zachęcamy do skorzystania!

W związku ze stopniowym powrotem do nauki stacjonarnej w szkołach od najbliższej niedzieli (tj. 16 maja) otwieramy nasz internat:-)

Kwaterowanie będzie możliwe w tym dniu od godz. 18.00.
Serdecznie zapraszamy!

W maju swoje urodziny obchodzą następujący mieszkańcy internatu:

 • Nikola Dz.
 • Franciszek K.
 • Martyna K.
 • Tomasz K.
 • Alicja M.
 • Martyna M.
 • Natalia M.
 • Gabriela P.
 • Marta P.
 • Aleksandra W.
 • Natalia W.

Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem naboru:

Pozostałe informacje dotyczące rekrutacji do internatu są zamieszczone w zakładce: O internacie -> Rekrutacja https://zs2.rzeszow.pl/index.php/internat/o-internacie/rekrutacja oraz O internacie -> Dokumenty https://zs2.rzeszow.pl/index.php/internat/o-internacie/dokumenty.

W razie pytań lub watpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (17/748-29-55) lub mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).