Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu online organizowanym przez rzeszowską Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w ramach cyklu wykładów "Wielkie pytania w nauce" https://wielkiepytania.wsiz.pl/o-cyklu. W czwartek, 28 stycznia 2021 r. gościem WSIZ będzie prof. Jerzy Bralczyk, który wygłosi wykład "O prawdzie w języku". Wszystkich zainteresownanych tą tematyką jak również chcących spotkać się (prawie osobiście) z prof. Bralczykiem zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. 

Premiera spotkania on-line odbędzie się 28 stycznia 2021 r., o godz. 18.00. Wykład udostępniony zostanie na kanale YouTube oraz Facebooku. W celu otrzymania linku do spotkania konieczna jest wcześniejsza rejestracja. 

Szczegóły oraz link do rejestracji: https://wielkiepytania.wsiz.pl/aktualnosci/mistrz-mowy-polskiej-prof-jerzy-bralczyk-tym-razem-opowie-o-prawdzie-w-jezyku

Mieszkają z Wami albo trochę dalej, ale zawsze wspierają dobrą radą, pomagają, poczęstują ciepłym kakao albo pachnącym ciastem drożdżowym. I całym sercem kochają.

Dziadkowie...

21 i 22 stycznia to ich Święto.

Na pewno pamiętacie.

W tym trudnym obecnym czasie dbajcie o ich zdrowie. Jeśli wizyta nie jest możliwa, niech nie zabraknie telefonicznych życzeń i serdecznej rozmowy. A jeśli mieszkacie razem powędrujcie z kwiatkiem czy słodkościami i podziękujcie Babci i Dziadkowi za miłość, jaką Was obdarzają.

A może podzielicie się z nami kilkoma słowami, za co jesteście najbardziej wdzięczni swoim Dziadkom. Kilka dobrych słów prześlijcie na adres mailowy internatu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czekamy do końca bieżącego tygodnia (do 24 stycznia).

A Waszym Babciom i Dziadkom życzymy, by zdrowie i uśmiech towarzyszyły im każdego dnia😊

Sekcja dekoracyjna zaprasza wszystkich wychowanków internatu do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem: "Zima w obiektywie".

Zdjęcia należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do końca lutego 2021 roku.

Dzisiaj nasze miasto obchodzi swoje święto, a mianowicie 667 rocznicę jego lokacji. Zachęcamy do zapoznania się z wpisem na temat tej rocznicy w naszej zakładce Kalendarium historyczne:

 https://zs2.rzeszow.pl/index.php/internat/kalendarium-historyczne/2070-667-rocznica-lokacji-rzeszowa

 

Wszystko co dobre, szybko się kończy.

Mamy nadzieję, że czas świąt i ferii upłynął Wam miło w spokoju i zdrowiu i że nabraliście nowych sił i energii do dalszej pracy. Teraz natomiast przyszedł czas, aby wrócić z nową energią do codziennych obowiązków. Dlatego witamy Was serdecznie po świątecznej i feryjnej przerwie i życzymy samych sukcesów w dalszej nauce!   

W związku z właśnie rozpoczynającymi się feriami życzymy Wam wszystkim dużo fizycznego i psychicznego wypoczynku, bo za nami wszystkimi trudny czas. Pamiętajcie jednak, żeby na siebie uważać. Nie podejmujcie ryzykownych zachowań i stosujcie się do nałożonych na nas wszystkich obostrzeń sanitarnych. Coraz bardziej urealnia się szansa powrotu do nauki stacjonarnej, nie zepsujmy tego!

Życzymy Wam wszystkim udanych i bezpiecznych ferii!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy pragniemy Wam i Waszym Rodzinom złożyć płynące z serca życzenia: 

Świąt, a Nowy Rok 2021 niech obdaruje Was wszelką pomyślnością i szczęściem! 

życzą Kierownik oraz Wychowawcy Internatu ZS nr 2. 

Idea akcji MEN „Razem na Święta” jest nam bliska, dlatego też nasi wychowankowie w duchu tej inicjatywy wykonali kartki świąteczne i zawarli w nich piękne życzenia, a następnie przekazali je swoim sąsiadom. Pamiętajmy, że nawet najdrobniejsze gesty życzliwości mogą sprawić innym wiele radości.

Pogodnych Świąt!

Dziękujemy wszystkim za nadesłane zdjęcia. Wasze kulinarne dzieła zrobiły na nas duże wrażenie, dlatego uznaliśmy, że wszystkie zasługują na wyróżnienie. Jednomyślnie stwierdzamy, że każdy z uczestników ma cukierniczy talent:) Zgodnie z obietnicą otrzymacie od nas słodką niespodziankę😊.

W związku ze zbliżającymi się Twoimi urodzinami życzymy Ci, aby nigdy nie opuszczał Cię dobry nastrój i pozytywne nastawienie do życia.

Niech się spełni wszystko, o czym tylko zamarzysz. Dużo zdrowia, szczęścia, motywacji, ciągłego rozwoju i podejmowania samych dobrych decyzji.

Wszystkiego najlepszego życzą 

Pani Kierownik i wychowawcy

Jeżeli zastanawiacie się, czym zaskoczyć domowników na nadchodzące święta to podpowiadamy - może spróbujcie coś upiec? 

Poniżej przepis na przepyszne pierniczki alpejskie.

https://www.youtube.com/watch?v=ZqpumyRP3wg&t=2s

Smacznego!

Jak tam Wasze świąteczne przygotowania? Najwyższy czas przygotować kartki świąteczne, bo jak pamiętacie - w tym roku nie wysyłamy sms-ów, tylko klasyczne kartki, najlepiej własnoręcznie wykonane:-) Kilka inspiracji poniżej oraz na YT:https://www.youtube.com/watch?v=qi40AQm3Q0s

Muzeum Tatrzańskie, wraz z muzeami partnerskimi Międzynarodowego Związku Muzeów Górskich, każdego roku włącza się w obchody święta gór. W tym roku zostały zaplanowane dwa wirtualne wydarzenia w ramach Międzynarodowego Dnia Gór, odbędą się one w piątek (11 grudnia) na Facebooku Muzeum Tatrzańskiego:

Godz. 12

Relacja z wycieczki na Przysłop Miętusi

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wycieczki na Przysłop Miętusi, podczas której opowiemy kilka ciekawostek ze świata tatrzańskiego.

Godz. 19

Premiera eseju „Tatry natura”
Zachęcamy do wspólnego oglądania jednego z esejów, które zostały zrealizowane w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich: Zakopiańskie Centrum Dokumentacji Dziedzictwa Niematerialnego.

Źródło: www.muzeumtatrzanskie.pl

Miło nam poinformować, że nasz Internat przystapił do ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. 

Chcielibyśmy w ten sposób zaprosić całą naszą internacką społeczność do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym, a poprzez to podkreślić wyjątkowość więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.Dlatego zachęcamy: w tym roku postarajmy się kupić lub własnoręcznie wykonać kartki świąteczne i wyslijmy je tym wszystkim, na których nam najbardziej zależy. To naprawdę nie kosztuje wiele, a z pewnością sprawi odbiorcy miłą niespodziankę i mnóstwo najszczerszej radości. Spróbujcie - może warto?

Zachęcamy do samodzielnego przygotowania dekoracji świątecznej. 

Można zacząć od stroika: https://www.youtube.com/watch?v=XUa6ibIA3tk&t=7s