Uczennice i uczniowie reprezentowali naszą szkołę w rejonowym etapie Licealiady w unihokeju w Kamieniu. Po wyczerpującej i emocjonującej walce wywalczyli odpowiednio: dziewczęta 4 miejsce, a chłopcy 7 miejsce. Wszystkim gratulujemy.

Zdjecie6

W dniu 21.11.2019 r. reprezentantki naszej szkoły, Wiktoria Jęczalik z klasy 1 bs i Eliza Chmiel z klasy 1 as rozegrały zawody w ramach Miejskich Igrzysk Sportowych w tenisie stołowym. Po wielu rozegranych meczach i zaciętej walce uczennice pod opieką p. Jadwigi Filip zdobyły IV miejsce na 14 rzeszowskich szkół. W półfinale uległy niewielką różnicą punktów Zespołowi Szkół nr 1. GRATULUJEMY OSIĄGNIĘCIA WYSOKIEGO WYNIKU!

4.X 2018 roku uczennice naszej Szkoły zajęły ll miejsce w grupie biorąc udział w Olimpiadzie Przedmiotowej z Wychowania Fizycznego, dyscyplina: piłka siatkowa.
Skład drużyny:

W dniu 7.09.2019 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Miejskich Igrzyskach Szkolnych w piłce siatkowej dziewcząt. Nasza drużyna, w większości składająca się z pierwszoklasistek, w pierwszym meczu gładko pokonała IX LO, a w meczu z gospodyniami z II LO nieznacznie przegrała. Trenerem drużyny była Jadwiga Filip. Dziękujemy dziewczętom za reprezentowanie naszej szkoły i za pokazanie się na Igrzyskach z bardzo dobrej strony.

Podczas ferii zimowych NASZA szkoła zorganizowała obóz dla uczniów z Rzeszowa. Obóz odbywał się w Białym Dunajcu. Uczestnicy mogli szkolić się w zakresie narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Nasi uczniowie przygotowywali się również do zawodów narciarsko- snowboardowych.

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zdobyła w imponującym stylu Mistrzostwo Rzeszowa w piłce nożnej, pokonując w finale drużyny II LO, III LO, LO JP II i ZSMech. W całym turnieju finałowym dziewczęta, wygrywając wszystkie mecze, zdobyły łącznie 15 bramek, tracąc zaledwie jedną. Naszą szkołę pięknie reprezentowały: Barbara Kaznecka (kapitan), Justyna Lew, Natalia Górnicka, Jolanta Motyka, Natalia Karabin, Karolina Kozak, Wiktoria Kukiełka, Andżelika Łuszczki i Anita Pudysz. Gratulacje!

16 lutego b.r. odbył się w Żurawicy Półfinał Wojewódzki Licealiady w unihokeju. Był to już kolejny etap, do którego awansowały nasze uczennice. Po zaciętym turnieju NASZA reprezentacja zajęła 3 miejsce.
Serdecznie gratulujemy! Skład: Jastrząb Julia, Polak Aleksandra, Kogut Natalia, Zając Ewelina, Kasperek Magdalena, Rodzeń Marta, Motyka Jolanta i Jaskuła Natalia. Opiekun Sebastian Klaczkowski.

W dniu 21.03.2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się II Międzyszkolny Turniej Trójek koszykarskich. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce w kategorii chłopców i trzecie w kategorii dziewcząt. Opiekunem obu drużyn jest Tomasz Żarkowski. Gratulujemy!

Reprezentacja naszej szkoły doskonale zaprezentowała się na Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych  w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie,  zdobywając wysokie lokaty w obu dyscyplinach. Najlepiej zaprezentował się Dawid Podkówka w kategorii narciarstwo chłopców,nie dając żadnych szans przeciwnikom i ostatecznie wygrywając całe mistrzostwa. Skład reprezentacji: Snowboard: Polak Gabriela, Kisała Jakub - opiekun Paweł Skowroński; Narty: Jasiek Wiktoria, Biela Karolina, Kirkut Jarosław i Podkówka Dawid - opiekun Sebastian Klaczkowski

Zawodniczka Rzeszowskiej Akademii Sportu Chikara -  Małgorzata Kipczak została Wicemistrzynią Świata w konkurencji kumite oraz brązową medalistką w konkurencji Fukugo podczas Mistrzostw Świata w Karate, które odbyły się w w St. John’s w Kanadzie.

Ogromne gratulacje dla Gosi i jej Rodziny!!!

Kto ćwiczy nie grzeszy- a ciało się cieszy.ob1

Człowiek podskakuje- dużo lepiej się czuje!!!

Szybciej uciec można- kolacja nie groźna.

Wysiłek zanika- a brzuch szybko znika!!!

Zatem niech nikt się nie wstydzi,

czasu nie marnuje, tylko co sił w nogach

na FITNESS zlatuje ;)

WTOREK godz. 1500

Prowadząca: J. Filip

16 października 2018 r. uczniowie klasy IV df T pod opieką p. Krystyny Kuczmy-Trzeciak udali się w ramach lekcji wychowania fizycznego na spotkanie z kluczową postacią polskiego świata fitness i kulturystyki – trenerem Jackiem Bilczyńskim. Udział w spotkaniu nastąpił z inicjatywy uczniów, którzy interesują się dietetyką i dbają o swoje zdrowie. W czasie spotkania uczniowie wysłuchali ciekawych wykładów na temat zdrowego i aktywnego trybu życiu, a także wskazówek na temat żywienia i poprawnej suplementacji.

W dniach 6.10.2017 i 20.10.2017 roku reprezentacja Zespołu Szkół Nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie brała udział w miejskich rozgrywkach w siatkówce dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

Nasza drużyna zajęła 3 miejsce w grupie ulegając nieznacznie I LO i ZSEkonomicznych.

Dziękujemy naszym zawodniczkom za zaangażowanie i walk