W piątek 15 listopada 2019 r. klasy I dfs i II d pod opieką p. Magdaleny Bednarz i p. Sebastiana Klaczkowskiego w ramach innowacji wojskowej uczestniczyli w Dniu Otwartym III Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Uczniowie zapoznali się z historią Brygady, uzbrojeniem i z warunkami przyjęcia do służby w WOT. Wysłuchali również wykładu p. Franciszka Batorego z Kolbuszowej, który opowiedział o kapitanie Józefie Batorym, współwięźniu i współoskarżonym Łukasza Cieplińskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej TVP3 Rzeszów.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym "Żywe Muzeum" zorganizowanym z okazji 35 rocznicy stanu wojennego, w którym wzięło udział 1058 uczniów z 38 szkół z terenu województwa podkarpackiego.
W ramach projektu odbył się konkurs, w którym I miejsce zajęła nasza szkoła. W nagrodę otrzymaliśmy puchar i aparat fotograficzny, który będzie służył do dokumentowania uroczystości szkolnych.
Gratulujemy uczestnikom i opiekunom!

W dniach 29 i 30. 11.2016 r. uczniowie klas 1 e, 1 g i II c  wzięli udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez IPN i Solidarność w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Młodzież mogła na żywo rozmawiać ze świadkami tamtych wydarzeń, internowanymi i aresztowanymi za działalność w obronie demokracji. Uczniowie mieli za zadanie odwiedzić 7 miejsc związanych ze stanem wojennym w Rzeszowie.

W dniu 25.11.2016 r. klasa II c Technikum Logistycznego w ramach innowacji wojskowej wzięła udział w zajęciach strzeleckich na strzelnicy multimedialnej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej.
Strzelnica, dzięki rozbudowaniu do trzech ekranów, pozwala na imitację tzw. Killing room, znanego ze szkoleń policyjnych i wojskowych. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, ale też swój refleks i szybkość podejmowania decyzji w rozbudowanych scenariuszach, jakie są zawarte w oprogramowaniu strzelnicy. Zastosowanie imitacji odrzutu przy broni krótkiej sprawia, że strzelanie na tym obiekcie jest maksymalnie urealnione.

Dnia 25.11.2016 r. z okazji święta 21 BSP uczniowie klas 1 f i 1 d, realizujący program innowacji wojskowej, brali udział w Dniach Otwartych JW 3841.
Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem Jednostki Wojskowej, brała również udział w zajęciach strzeleckich z karabinów i pistoletów oraz kursach – wspinaczkowym i samoobrony pod kierunkiem woskowych instruktorów. Ponadto można było zobaczyć sprzęt wojskowy np. wozy bojowe. Uczniowie uczestniczyli również w uroczystej defiladzie i apelu. Każdy mógł napić się ciepłej herbaty i zjeść wojskowej grochówki.

Dnia 28.11.2016 r. uczniowie klas: I c T i I d T wzięli udział w lekcji otwartej przeprowadzonej w ramach innowacji wojskowej na terenie Jednostki Wojskowej 3841.
Tematyka zajęć obejmowała: Historię i tradycje 21 bsp. Lekcja przeprowadzona została w Sali tradycji – uczniowie zapoznali się z historią powstania „Podhalańczyków” i życiorysem patrona oraz działalnością 21 BSP, składem brygady , genezą odznaki i tarczy Podhalańczyków. Spotkanie przeplatane było pokazem filmowym o historii 21 bsp. Na koniec można było zadawać pytania. Młodzież była zainteresowana tematyką lekcji, o czym świadczyły zadawane pytania.