Kochani uczniowie, oto bardzo przydatna strona do wszelkich powtórek maturalnych z języka angieskiego. Zachęcamy do odwiedzenia strony i do zapoznania się z jej zawartością. Jest to doskonałe miejsce gdzie możecie odświeżyć, doszlifować oraz poszerzyć wszystkie elementy, które składają się na egzamin maturalny. Znajdziecie tu również arkusze maturalne z ubiegłych lat. Do dzieła!
www.maturazangielskiego.net

Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w III Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Obcojęzycznych, który odbędzie się 25.01.2018 r. o godzinie 1000 w auli Zespołu Szkół nr 2.

Naszą ofertę kierujemy do uczniów szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także z klas 7 szkół podstawowych z Rzeszowa oraz okolic, którzy lubią i potrafią śpiewać, a swoje umiejętności wokalne chętnie łączą z językowymi.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa w załączniku.

Zapewne słyszeliście o drobnych różnicach w słownictwie używanym przez Brytyjczyków i Amerykanów posługujących się oczywiście językiem angielskim. Poniżej znajduje się spis wybranych wyrazów w wersji brytyjskiej i amerykańskiej.

Oto instrukcje jak pisać treści wymagane na maturze rozszerzonej z języka angielskiego. Przedstawiamy jak pisać rozprawkę, opowiadanie, list formalny w języku angielskim. Koniecznie zerknijcie!

opowiadanie.pdf

rozprawka.pdf

list formalny.pdf

Wszyscy wiemy co to jest e-mail lecz nie wszyscy jesteśmy pewni jak go napisać w języku angielskim. Oto kilka podpowiedzi i przydatnych zwrotów:

Oto kilka przykładów tak zwanych "False friends" - czyli "Fałszywych przyjaciół"
Są to słowa brzmiąco podobnie do słów w naszym języku lecz niestety mają one zupełnie inne znaczenie.
Zwrócicie na nie uwagę i używajcie w odpowiednich sytuacjach ;-)