Jak co roku, w Zespole Szkół nr 2 odbył się nabór do Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Informacje o organizacji przekazali młodszym kolegom strzelcy z naszej szkoły.

13 maja 2019 r. w Rzeszowie miały miejsce uroczyste obchody 84 rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kombatanci, służby mundurowe, pododdziały Związku Strzeleckiego „Strzelec” – w tym młodzież strzelecka z naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele Świętego Krzyża przy ul. 3 Maja, a następnie przemaszerowano do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Podpromie, gdzie odbył się IX Turniej Musztry Pododdziałów Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

We wtorek, 29 stycznia 2019 r. strzelcy z naszej szkoły wraz z opiekunem, p. Marzeną Szpunar, wzięli udział w Opłatku Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa-Kuli Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Spotkanie poprowadziła starszy strzelec Agata Kazibut z kl. II c T wraz z kolegą z Zespołu Szkół Technicznych.

W związku z setną rocznicą śmierci Leopolda Lisa-Kuli Inspektor Związku Strzeleckiego, dr Jacek Magdoń interesująco opowiedział o bohaterze.

Podczas uroczystości wręczono ks. bp. Janowi Wątrobie, gen. bryg. Ryszardowi Pietrasowi, prof. Marianowi Liwo i p. Mirosławie Filipczyk z TVP Rzeszów okolicznościowe orzełki strzeleckie. Młodzież strzelecka z Zespołu Szkół nr 2 organizowała zabezpieczenie imprezy oraz poczęstunek dla gości i strzelców. Fotorelację z opłatka przygotowała Justyna Sokołowska z kl. II p LO.

7 marca 2018 r., w 99 rocznicę śmierci pułkownika Leopolda Lisa-Kuli, przed pomnikiem bohatera w Rzeszowie odbyła się uroczysta przysięga młodych Strzelców i Orląt. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie również uczestniczyli w tych uroczystościach. Nowi członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” ślubowali bronić dobra Rzeczypospolitej Polskiej.

W środę 16 listopada Strzelcy z naszej szkoły wzięli udział w uroczystości patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.
Apel z udziałem dyrektora generalnego Ministerstwa Obrony Narodowej Bogdana Ścibora odbył się w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Przebieg spotkania zarejestrowała TVP Rzeszów.

7.10.2016 roku  w Zespole Szkół nr 2 odbyło się szkolenie  kandydatów na Strzelca. Szkolenie prowadzili starsi koledzy – Strzelcy, uczniowie ZS nr 2 w Rzeszowie.

16 IX 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 odbył się nabór do Związku Strzeleckiego w Rzeszowie. Zainteresowanie było, jak zwykle, bardzo duże.
Mamy nadzieję, że młodzi adepci będą dzielnie reprezentować naszą Szkołę.