Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie powstało w 2012 r. w Rzeszowie i zostało zarejestrowane przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie w dniu 10 lipca 2012 r.

Celem stowarzyszenia jest wspieranie inicjatyw na rzecz Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie, pozyskiwanie środków finansowych na rzecz szkoły oraz kultywowanie tradycji i pamięci placówki.

Organizacja nasza jest otwarta na poszerzanie własnego składu o nowych członków. Członkami stowarzyszenia mogą zostać pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele, absolwenci oraz rodzice naszych uczniów. Osoby zainteresowane przystąpieniem do stowarzyszenia proszone są o kontakt z członkami zarządu w budynku szkoły przy ulicy Rejtana 3 w Rzeszowie. Liczymy również na kontakt z ewentualnymi sponsorami naszej organizacji.

Wszystkie środki pozyskane przez stowarzyszenie przeznaczane są na rozwój naszej placówki i dofinansowanie kształcenia uczniów.