Informacje dla kandydatów do internatu

Jesteśmy Internatem Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie, dlatego w pierwszej kolejności gwarantujemy zakwaterowanie dla uczniów naszej Szkoły. Przyjmujemy także uczniów z innych szkół z terenu miasta Rzeszowa, które nie posiadają własnych internatów, jednak pod warunkiem posiadania wolnych miejsc.

Dysponujemy 129 miejscami noclegowymi w pokojach 3-osobowych. Na terenie internatu znajdują się ponadto: stołówka, sala komputerowa oraz świetlica z aneksem kuchennym, w której można spędzać czas wolny. Mieszkańcy naszego internatu mogą ponadto korzystać ze szkolnej siłowni i sali gimnastycznej oraz z kompleksu boisk sportowych należących do Szkoły.

Pracujemy pięć dni w tygodniu: od niedzieli godz. 16.00 do piątku do godz. 21.00.

Olbrzymią zaletą naszego Internatu jest jego położenie i łatwość dojazdu – w odległości do 100 m od Internatu znajdują się przystanki MPK, PKS i linii prywatnych.

Nasi absolwenci o internacie:

"Jest tu niezastąpiona atmosfera i można liczyć na wyrozumiałość i pomoc wychowawców."

"To były najlepsze lata w moim życiu. Miałam tu najlepsze wspomnienia i spotkałam tu prawdziwych przyjaciół, z którymi mam kontakt nawet po ich odejściu z internatu."

"Internat to najlepsza atmosfera, nauka samodzielności, możliwość spędzania czasu z innymi i poznania się."

"Najlepszy czas w życiu!"

"Jest ciepło, fajnie, i jedzonko dobre i pomoc."

"Zachęcam do zamieszkania w internacie, ponieważ można tu poznać fajne osoby, wychowawów i przeżyć dużo zabawnych chwil."

"Życie w internacie nauczyło mnie odpowiedzialności i samodzielności, było świetnie."

"Wiele miłych wspomnień."