W dniach 29.08 do 3.09.2022 roku nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie (mgr inż. Adrian Lubas, mgr inż. Paweł Sosnówka, mgr inż. Konrad Zieliński) uczestniczą w ramach projektu Erasmus+ „Ready, steady go! – Rejtan otwiera europejskie drzwi do sukcesu szkoły” w tygodniowym kursie Microsoft for Education: Powerful Tools to Create, Share and Inspire Office 365.
Zajęcia dydaktyczne odbywają się w siedzibie Europass Teacher Academy we Florencji.

W dniach 01-05.08.2022 r. pięciu nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w kursach metodycznych i języka angielskiego na Malcie w ramach projektu „Ready, steady go! – Rejtan otwiera europejskie drzwi do sukcesu szkoły”.
Pani wicedyrektor Magdalena Płonka-Czarnota oraz pani Katarzyna Dąbrowska uczęszczały na kursy języka angielskiego do European School of English, a pani Bożena Derewienko, pani Karolina Duży i pani Karina Rabczak brały udział w kursie metodycznym „Spice up Your Teaching - Methodology in Practice Today” dla nauczycieli języków obcych w Executive Training Institute. Obie szkoły znajdują się w St. Jullian’s na Malcie.
Udział w projekcie był okazją do zebrania nowych doświadczeń, podniesienia kwalifikacji zawodowych i możliwością poznania przepięknej Malty.

W dniach 27.06 do 1.07.2022 roku nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie (mgr Adam Bąk, mgr Tomasz Pietrych i mgr Sławomir Superson) uczestniczyli w ramach projektu „Ready, steady go! – Rejtan otwiera europejskie drzwi do sukcesu szkoły” w tygodniowym kursie języka angielskiego, na poziomach B1 i A2.
Zajęcia dydaktyczne odbywały się w Cork English College w godzinach popołudniowych. Niewielkie 10-12 osobowe grupy, oraz zróżnicowane metody pracy pomogły rozwinąć umiejętności prowadzenia swobodnej rozmowy oraz wyrażania własnych opinii w języku angielskim.