W dniu 24 listopada w auli Zespołu Szkół nr 2 odbyła się konferencja podsumowująca projekt Erasmus+ „Ready, steady, go! – Rejtan otwiera europejskie drzwi do sukcesu szkoły” realizowany w naszej szkole przez 16 nauczycieli – języka angielskiego, niemieckiego, polskiego, matematyki, geografii oraz przedmiotów zawodowych ekonomicznych i logistycznych. Nauczyciele brali udział w kursach metodycznych, metodyczno-informatycznych i języka angielskiego na Malcie, w Irlandii i we Włoszech.

Na konferencję zostali zaproszeni przedstawiciele szkół w regionie, władze miasta, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

Celem konferencji było podzielenie się efektami, refleksjami i przykładami dobrych praktyk oraz przedstawienie korzyści wynikających z uczestnictwa w mobilnościach i kursach.

W konferencji wzięli udział zaproszeni goście - między innymi przedstawicielka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, dyrektorzy i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół, nauczyciele i młodzież naszej szkoły.

Część artystyczną wydarzenia uatrakcyjnił występ chóru szkolnego i solistek: Wiktorii Borys i Zofii Kozłowskiej.

W czasie konferencji zaproszeni goście mieli możliwość rozmowy z koordynatorem i uczestnikami projektu.

Na temat naszego projektu i korzyści płynących dla szkoły i naszych uczniów w związku z jego realizacją mogliśmy usłyszeć w Radiu Rzeszów, w audycji „Świat Młodych”.

Rozmowa o naszym projekcie w audycji Polskiego Radia Rzeszów "Świat Młodych" pod tym linkiem.

Uczestnicy projektu „Ready, steady, go! – Rejtan otwiera europejskie drzwi do sukcesu szkoły” w ramach upowszechniania projektu opracowali dwa kompendia ze scenariuszami lekcji, w których wykorzystali nabyte w czasie mobilności umiejętności.

Nauczyciele języków obcych biorący udział w kursach metodycznych oraz nauczyciele uczestniczący w kursach języka angielskiego opracowali kompendium pod wspólnym tytułem: „Wykorzystanie nowoczesnych metod w nauczaniu języków obcych oraz Wykorzystanie metod nauczania dwujęzycznego w realizacji podstawy programowej”, które zawiera w sumie 30 scenariuszy lekcji. Natomiast nauczyciele przedmiotów zawodowych logistycznych opracowali kompendium pod tytułem „Narzędzia ICT w nauczaniu przedmiotów zawodowych” zawierające 6 scenariuszy lekcji.

Zostaną one przesłane do rzeszowskich szkół i do Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli.

hallo

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Zespole Szkół nr 2. Z tej okazji na terenie szkoły rozwieszone zostały plakaty przypominające o tym, że warto pozdrawiać się wzajemnie i być dla siebie życzliwym. Nadany został również komunikat dotyczący tego właśnie święta. Został on odczytany przez Patrycję z klasy I br w języku angielskim w celu promocji nauki tego języka.

Przypominamy, że grupa nauczycieli naszej szkoły bierze obecnie udział w projekcie Erasmus+ pod tytułem „Ready, steady, go! – Rejtan otwiera europejskie drzwi do sukcesu szkoły. W części mobilnej projektu nauczyciele wyjechali na Maltę, do Cork w Irlandii, do Florencji we Włoszech, by tam podnosić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie języka angielskiego i nowoczesnych technologii wykorzystywanych w nauczaniu. Obecnie każdy z nauczycieli wdraża elementy języka angielskiego oraz technologię informacyjną podczas zajęć dydaktycznych.

20221117 133934W listopadowym numerze miesięcznika społeczno-kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazał się artykuł na temat naszego projektu. Autorem artykułu jest jego koordynator, pani Karina Rabczak.

20221117 133753

Nauczyciele języków obcych biorący udział w projekcieErasmus+ „READY, STEADY, GO – REJTAN OTWIERA EUROPEJSKIE DRZWI DO SUKCESU SZKOŁY” w ramach upowszechniania projektu przeprowadzili łącznie 12 godzin lekcyjnych języka angielskiego i niemieckiego w różnych oddziałach szkolnych, opartych na podstawie dostępnych zasobów internetowych o dokumentach EUROPASS. Celem zajęć było informowanie o korzyściach płynących z dokumentów Europass.

Europass to projekt Unii Europejskiej mający na celu prezentowanie umiejętności zawodowych i kompetencji w sposób czytelny i przejrzysty we wszystkich krajach Unii. Europass oferuje bezpłatne narzędzia internetowe, które wspierają osoby uczące się, pracowników i osoby poszukujące pracy w całej Europie:

Profil Europass

Edytor Europass CV

Redaktor listów motywacyjnych

Suplement do dyplomu

Suplement do certyfikatu

Europass Mobilność

Europass dostarcza wiarygodnych informacji na temat studiowania i pracy w różnych krajach europejskich, podając linki do odpowiednich źródeł europejskich i krajowych. Może to pomóc w znalezieniu kursów, miejsc pracy, wskazówek i wsparcia w walidacji i uznawaniu kwalifikacji.

W Europass można utworzyć bezpłatny profil wszystkich swoich umiejętności, kwalifikacji, doświadczeń w jednym bezpiecznym miejscu online. Komisja Europejska świadczy tę usługę bezpłatnie i w 30 różnych językach. Profil można utworzyć w jednym lub kilku językach europejskich.

Więcej informacji pod tym linkiem - KLIK!

W 2001 roku Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”

Jak mówi kolejne dobrze znane powiedzenie, „Lepiej późno niż wcale”.

Grupa nauczycieli naszej szkoły bierze obecnie udział w projekcie Erasmus + pod tytułem „Ready, steady, go! – Rejtan otwiera europejskie drzwi do sukcesu szkoły. W części mobilnej projektu nauczyciele wyjechali na Maltę, do Cork w Irlandii, do Florencji we Włoszech, by tam podnosić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie języka angielskiego i nowoczesnych technologii wykorzystywanych w nauczaniu. Obecnie każdy z nauczycieli wdraża elementy języka angielskiego oraz technologię informacyjną podczas zajęć dydaktycznych.