charytatywny001

Wzorem lat ubiegłych w szkole organizowana jest zbiórka darów na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci – Mikołajki 2021. Prosimy o to, by każda klasa przygotowała paczki, w których znajdą się rzeczy potrzebne dla chorych dzieci – są to artykuły higieniczne (chusteczki, szampony, kremy, pieluchy), słodycze, zabawki, bajki, malowanki, kredki. Pełna lista znajduje się na stronie Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Oprócz zbiórki rzeczowej przeprowadzimy również zbiórkę pieniędzy do puszek. Termin składania paczek – 30.11.2021 r. Koordynatorem akcji jest p. Krystyna Kuczma-Trzeciak.

Rozpoczęta we wrześniu 2020 r. akcja „Pola Nadziei” miała swoją kontynuację w ostatnich dniach kwietnia. Wolontariuszki Klubu Ośmiu z klasy 2ps i 3b uczestniczyły w akcji „Pola Nadziei Wiosna 2021”. Dzięki zaangażowanym instytucjom, indywidualnym darczyńcom i nieocenionej pomocy wolontariuszy, Fundacja Podkarpackie Hospicjum zebrała kwotę 69 241 zł.

„Czasami wystarczy tak niewiele, by pomóc drugiej osobie, by zmienić jej życie na lepsze, by wywołać na jej twarzy szczery uśmiech, by przywrócić nadzieję na lepsze jutro”.

Organizatorzy zbiórki pieniędzy i paczek na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci dziękują dyrekcji i gronu pedagogicznemu, rodzicom i młodzieży za udział w akcji „Mikołaj 2019”. W tym roku zebraliśmy 1193,18 zł w gotówce, wartość paczek wyniosła 3000 zł. Szczególne podziękowania należą się klasom 2 f i 4 bh.

Organizatorzy: Krystyna Kuczma-Trzeciak, Marta Słonina

Dziękujemy za włączenie się do akcji wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w zbiórce na rzecz Domu Samotnej Matki zorganizowanej przez Klub Ośmiu. Jeszcze przed świętami do Domu Samotnej Matki zostały dostarczone dary zebrane podczas zbiórki.
Siostra Dyrektor nie kryła wzruszenia i obiecała modlitwę w intencji całej społeczności szkolnej.

W dniach 21-22 września 2018 r. wolontariusze Szkolnego Klubu Ośmiu brali udział w ogólnopolskiej kweście „Godne dzieciństwo” organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż i przeprowadzanej w sklepach Tesco. Dzięki pomocy wolontariuszy i ofiarności ludzi o dobrym sercu zebrane fundusze przeznaczane są na dofinansowanie obiadów dla uczniów w trudnej sytuacji. Dziękujemy naszym wolontariuszom.

Drodzy uczniowie i nauczyciele!

Tradycją naszej szkoły jest obchodzenie 21 marca święta Fundacji Świat na TAK pod patronatem której, w naszej szkole działa Klub Ośmiu – młodzieżowy wolontariat. Z tej okazji z inicjatywy wolontariuszy i opiekunów w nadchodzącym tygodniu organizowana jest zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Rzeszowie. Placówka prowadzona jest przez Siostry Służebnice Najświętszego Serca Jezusowego. Przy Domu działa również Okno Życia, w którym do tej pory uratowano pięcioro dzieci (http://caritas.rzeszow.pl/dom-samotnej-matki-i-okno-zycia/)

Przy drzwiach wejściowych do naszej szkoły znajduje się pojemnik do którego możesz przynieść artykuły higieniczne (dla dzieci i dorosłych), trwałe produkty spożywcze, zabawki i bezpiecznie odłożyć.

Minister Edukacji ogłosiła rok szkolny 2016/2017 ROKIEM WOLONTARIATU.

Jest to ogromne wyróżnienie i uznanie dla wszystkich, często anonimowych wolontariuszy, którzy nie szczędzą czasu ani sił, aby nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym.

Oficjalna i najczęściej używana definicja mówi: „wolontariat to bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie”.

zonkileJest nam miło poinformować, że Klub Ośmiu działający w naszej szkole przyłączył się do tegorocznej jesiennej akcji ,,Pola Nadziei" organizowanej przez Fundację Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Coroczna akcja sadzenia cebulek żonkili ma zwracać uwagę na ideę wolontariatu i potrzebę działań charytatywnych dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Wydarzenie zostało zainicjowane sadzeniem cebulek żonkili w Parku Papieskim dnia 4 października 2020 roku. Natomiast w poniedziałek 5 października młodzież wielu szkół rzeszowskich, pracownicy zakładów pracy, urzędów i innych instytucji Rzeszowa podjęli wyzwanie tworzenia symbolicznych „żonkilowych rabatek” na terenach przy budynkach placówek. Nasze wolontariuszki z klas II ps i III b uzbrojone w rękawiczki i łopatki posadziły na rabatce przy dziecińcu szkoły około 40 żonkilowych cebulek. Pozostaje czekać do wiosny!

Szkolny Klub Ośmiu rozpoczął swą działalność w naszej szkole w marcu 2011 r. Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz drugiego człowieka.  Praca  w Szkolnym Klubie Ośmiu uwrażliwia na drugiego człowieka, poprawia współpracę z ludźmi, kształtuje osobowość, empatię, wzbudza kreatywność, daje radość.  Aktywność wolontariusza Klubu Ośmiu to: opieka nad młodszymi i słabszymi, troska o niepełnosprawnych, pomoc rówieśnikom   w nauce, przyjaźń z mieszkańcami domów dziecka i domów seniora, pomoc sąsiedzka, organizacja życia społecznego, pomoc w szpitalach i hospicjach i wiele innych …

Co możesz zyskać będąc wolontariuszem?