Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Do szkolnego klubu Honorowych Dawców Krwi dołączyło w tym roku 35 nowych uczniów. Dyplomy i drobne upominki przekazała dyrektor RCKiK w Rzeszowie, dr n. o zdr. Ewa Zawilińska. Nasi uczniowie oddali już ponad 60 l krwi, nauczyciel matematyki p. Beata Socha – 13 l, a pracownik naszej szkoły p. Wiesław Kulig prawie 70 litrów. Tak więc na 100-lecie niepodległości przekroczyliśmy 100 litrów krwi. Brawa dla wszystkich!

Po raz kolejny w naszej szkole miał miejsce finał akcji Szlachetna Paczka. Przez trzy dni – piątek, sobotę i niedzielę (7, 8 i 9 grudnia 2018 r.) aula Zespołu Szkół nr 2 wypełniona była paczkami dla potrzebujących rodzin i wolontariuszami, którzy je rozwozili. Wytypowana przez p. Dorotę Michno rodzina (mama samotnie wychowująca trójkę dzieci) została obdarowana prezentami o wartości 3000 zł. Mamy nadzieję, że dzięki Szlachetnej Paczce nadchodzące święta dla wszystkich będą radosne.

W naszej szkole zakończyła się akcja zbiórki pieniędzy, słodyczy, zabawek i rzeczy do higieny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Zbiórkę zorganizowały pani Krystyna Kuczma-Trzeciak i Marta Słonina wraz z uczennicami klasy 2d. Dziękujemy wszystkim klasom, które włączyły się do akcji i ofiarowały potrzebne rzeczy a przede wszystkim pokazały swoje wielkie serca i bezinteresowną pomoc. W tym roku zebraliśmy 576,03 zł oraz za ponad 600 zł słodyczy i innych rzeczy.

Dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom i Uczniom za możliwość zorganizowania akcji, otwarte serce i życzliwość.

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy i potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. W tym roku pobiliśmy rekord szkoły, zebraliśmy 1725,44 zł, a wartość rzeczy przekroczyła 1850 zł. Dziękujemy Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom i Uczniom za okazaną pomoc i życzliwość, która zaowocuje uśmiechem na twarzach małych pacjentów Hospicjum.

W dniu 21.11 2017 r. uczennice naszej szkoły Jagoda Ostrowska ,Joanna Choma ,Natalia Górnicka wraz z opiekunem panią Krystyną Kuczma-Trzeciak  uczestniczyły w Konferencji na temat "Wolontariat-społeczne zaangażowanie na rzecz dzieci" ,która odbyła się w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci. Konferencja była  realizowana w ramach projektu "Nie jesteś sam". Wysłuchaliśmy tam szereg bardzo ciekawych wykładów na temat wolontariatu ,np. "Bądź ze sobą szczery i pokonaj bariery do wolontaryjnej kariery" oraz "Muszę czy chcę -gdzie mieszka w człowieku wolontaryjny leń".

W dniach 21-22 września 2018 r. wolontariusze Szkolnego Klubu Ośmiu brali udział w ogólnopolskiej kweście „Godne dzieciństwo” organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż i przeprowadzanej w sklepach Tesco. Dzięki pomocy wolontariuszy i ofiarności ludzi o dobrym sercu zebrane fundusze przeznaczane są na dofinansowanie obiadów dla uczniów w trudnej sytuacji. Dziękujemy naszym wolontariuszom.

10 kwietnia 2017 r. pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie zorganizowali w naszej szkole spotkanie z młodzieżą II i III klas technikum pracujących w wolontariacie. Odbyło się ono dzięki współpracy między Podkarpacką WK, rzeszowskim Stowarzyszeniem EKOSKOP i nauczycielami  z ZS nr 2.

            W sobotę 10 marca kilkanaście uczennic naszej szkoły pod opieką A. Zabawy i D. Bednarskiej włączyło się w ogólnopolską kwestę w hipermarkecie Tesco. Dochód ze zbiórki przeznaczany jest na zakup wyprawek dla najbardziej potrzebujących dzieci, którymi PCK opiekuje się w ramach programu Godne Dzieciństwo. Dziękujemy za zaangażowanie!

Minister Edukacji ogłosiła rok szkolny 2016/2017 ROKIEM WOLONTARIATU.

Jest to ogromne wyróżnienie i uznanie dla wszystkich, często anonimowych wolontariuszy, którzy nie szczędzą czasu ani sił, aby nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym.

Oficjalna i najczęściej używana definicja mówi: „wolontariat to bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie”.

Grudzień to dla nas wszystkich wyjątkowy miesiąc. Rozpoczyna go również wyjątkowe święto - Dzień Wolontariusza. To dobra okazja dla wszystkich osób związanych z wolontariatem, by podziękować, docenić wkład i zaangażowanie wolontariuszy oraz wymienić się wzajemnie doświadczeniami i dobrymi praktykami. W poniedziałek 4 grudnia młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym z tej okazji.

Szkolny Klub Ośmiu rozpoczął swą działalność w naszej szkole w marcu 2011 r. Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz drugiego człowieka.  Praca  w Szkolnym Klubie Ośmiu uwrażliwia na drugiego człowieka, poprawia współpracę z ludźmi, kształtuje osobowość, empatię, wzbudza kreatywność, daje radość.  Aktywność wolontariusza Klubu Ośmiu to: opieka nad młodszymi i słabszymi, troska o niepełnosprawnych, pomoc rówieśnikom   w nauce, przyjaźń z mieszkańcami domów dziecka i domów seniora, pomoc sąsiedzka, organizacja życia społecznego, pomoc w szpitalach i hospicjach i wiele innych …

Co możesz zyskać będąc wolontariuszem?

Jak co roku, wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję zbiórki żywności w sklepach organizowaną przez Bank Żywności "Spraw, aby inni mieli święta". Uczniowie z klas: 1a, 1bh, 1c, 2a, 2bh, 2b, 2e, 2f, 3a, zbierali żywność w trzech rzeszowskich sklepach: HETMAN, BIEDRONKA i LIDL. Dzięki ogromnej hojności klientów tych sklepów zebraliśmy ok. 950 kg żywności, która trafi do najbardziej potrzebujących.

Dziękujemy bardzo naszym wspaniałym wolontariuszom.