Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do nauczycieli i uczniów naszej szkoły:

pilnie potrzebna jest krew!

Zastanów się nad tym apelem.. Pomożesz..?
Poniżej znajdziesz ważne informacje dotyczące krwiodawstwa.

W Międzynarodowym Dniu Wolontariatu - Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi powitał uczniów, którzy pierwszy raz oddali krew wręczając im dyplomy, a także uczniom, którzy ukończyli kurs pierwszej pomocy.

8 grudnia 2016 r.

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy rejestracji należy podać numer Klubu aby zostać w nim zarejestrowanym. Obecnie Klub posiada 33 członków, w tym 14 oddało krew w ostatnim miesiącu.
W roku 2016/17 opiekunami koła są: Beata Socha i Agnieszka Galos.

16 listopada 2016                                                                 Dorota Michno

W Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie przy Szkolnym Kole PCK w 2014 roku powstał
Klub Honorowych Dawców Krwi

"Rejtan" nr 258

26 listopada 2015 r. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa grupa krwiodawców z naszej szkoły miała możliwość zapoznania się z procesem przygotowania i przechowania preparatów z krwi. Zaprezentowano nam również film , który w najbliższym czasie będzie opublikowany aby propagować honorowe krwiodawstwo. Uczniowie z rąk Dyrektor Ewy Zawilińskiej otrzymali dyplomy i drobne upominki. Oprócz uczniów wyróżnienia otrzymali również: nauczycielka matematyki i wychowawczyni klasy III a Pani mgr Beata Socha , która oddała ponad 10 litrów krwi oraz wieloletni pracownik szkoły Pan Wiesław Kulig, który honorowo oddał ponad 50 litrów krwi. GRATULUJEMY!