22 listopada rozpoczęły się Dni Honorowego Dawstwa Krwi. Z tej okazji nasza szkoła została wyróżniona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie jako placówka szczególnie zaangażowana w edukację i promocję honorowego oddawania krwi wśród młodzieży. Zostaliśmy uhonorowani specjalnym odznaczeniem Centrum Krwiodawstwa, a nasi najbardziej aktywni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Po uroczystości uczestnicy mieli wyjątkową okazję zwiedzenia RCKiK „od kuchni”, zobaczyć, jaką drogę pokonuje oddana przez nas krew zanim trafi do potrzebujących.

Jako szkoła czujemy się wyróżnieni i jeszcze bardziej zmotywowani do organizowania regularnych akcji „Rejtan oddaje krew”. Zachęcamy wszystkich zdrowych, pełnoletnich uczniów do włączenia się w przedsięwzięcie, kolejna akcja już po feriach.

Pamiętaj, krew to bezcenny lek, który ratuje życie, a którego nie da się wyprodukować ani niczym zastąpić.

Zobacz relację w TVP3 Rzeszów

29 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole kolejna akcja pn. „Rejtan oddaje krew”. W sumie oddaliśmy tego dnia 7.200 l krwi pełnej. Uczniowie wzięli udział również w prelekcji przeprowadzonej przez panią Elżbietę Bzdek-Ficek, w czasie której dowiedzieli się, jak zostać dawcą szpiku. Wszystkim krwiodawcom gratulujemy wzorowej postawy i zachęcamy pozostałych pełnoletnich uczniów do dołączenia do naszej kolejnej akcji już na wiosnę.

W Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie przy Szkolnym Kole PCK w 2014 roku powstał
Klub Honorowych Dawców Krwi

"Rejtan" nr 258

11 października 2018 r. pełnoletni uczniowie naszej szkoły wsparli akcję RCKiK „100 litrów na 100-lecie odzyskania niepodległości”.  Krew oddało 20 uczniów oraz opiekun p. Karolina Duży, w sumie 9 litrów i 450 ml. Najdzielniejsi pozwolili się sfotografować. Wszystkim uczestnikom akcji gratulujemy fantastycznej postawy i zachęcamy do udziału w naszej kolejnej akcji, która odbędzie się już w lutym 2019 r.  Organizatorem każdej akcji jest Szkolne koło HDK, szczegółowe informacje u opiekunów: p. Agnieszki Galos, Beaty Sochy i Karoliny Duży.

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy rejestracji należy podać numer Klubu aby zostać w nim zarejestrowanym. Obecnie Klub posiada 33 członków, w tym 14 oddało krew w ostatnim miesiącu.
W roku 2016/17 opiekunami koła są: Beata Socha i Agnieszka Galos.

16 listopada 2016                                                                 Dorota Michno

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do nauczycieli i uczniów naszej szkoły:

pilnie potrzebna jest krew!

Zastanów się nad tym apelem.. Pomożesz..?
Poniżej znajdziesz ważne informacje dotyczące krwiodawstwa.

26 listopada 2015 r. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa grupa krwiodawców z naszej szkoły miała możliwość zapoznania się z procesem przygotowania i przechowania preparatów z krwi. Zaprezentowano nam również film , który w najbliższym czasie będzie opublikowany aby propagować honorowe krwiodawstwo. Uczniowie z rąk Dyrektor Ewy Zawilińskiej otrzymali dyplomy i drobne upominki. Oprócz uczniów wyróżnienia otrzymali również: nauczycielka matematyki i wychowawczyni klasy III a Pani mgr Beata Socha , która oddała ponad 10 litrów krwi oraz wieloletni pracownik szkoły Pan Wiesław Kulig, który honorowo oddał ponad 50 litrów krwi. GRATULUJEMY!

W Międzynarodowym Dniu Wolontariatu - Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi powitał uczniów, którzy pierwszy raz oddali krew wręczając im dyplomy, a także uczniom, którzy ukończyli kurs pierwszej pomocy.

8 grudnia 2016 r.