PREZENTACJA ZAWODU - PLIK

1. Technik rachunkowości to zawód dający szerokie możliwości zatrudnienia. Praca technika rachunkowości to praca biurowa polegająca na sporządzaniu i kontroli dokumentów księgowych firmy, ewidencjonowaniu zmian zachodzących w jej majątku i kapitale, ustalaniu wyników finansowych firmy, sporządzaniu zestawienia obrotów i sald, rachunków zysku oraz strat.
  2. Informacja dodatkowe

Patronat Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Rzeszowie.

W celu rozszerzenia i uatrakcyjnienia podstawy programowej nauka będzie odbywać się w klasie z innowacją prawno – policyjną.

1. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

Kwalifikacja 1:   EKA.05 Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych

Kwalifikacja 2:   EKA.07 Prowadzenie rachunkowości

1. Sylwetka absolwenta

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik rachunkowości będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

• prowadzenia rachunkowości,
  • dokonywania rozliczeń finansowych,
  • kontroli dokumentów księgowych i przechowywania dokumentacji księgowej,
  • nadzorowania terminowej spłaty zobowiązań i ściągania należności i roszczeń,
  • wykonywania typowych czynności planistycznych i analitycznych,
  • obsługi komputera i wykonywania podstawowych czynności
  1. Technik rachunkowości znajdzie zatrudnienie w komórkach rachunkowości we wszystkich przedsiębiorstwach, jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych, bankach i instytucjach ubezpieczeniowych, a także w urzędach skarbowych i urzędach jednostek samorządu Kierunek przygotowuje również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
  2. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej, w pracowni rachunkowości i pracowni ekonomicznej. Szkoła dysponuje kompleksem nowoczesnych boisk sportowych, własnym internatem i stołówką.

Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Rejtana posiada doskonale wyposażone sale, dzięki którym nauka odbywa się w pracowniach:

• Komputerowych
  • Zawodowych
  • Centrum Informacji Multimedialnej
  • Pracownie Wychowania Fizycznego (sala gimnastyczna, orbitrek, siłownia)

Szkoła dysponuje sześcioma nowoczesnymi pracowniami komputerowymi.

Pracownie zawodowe kształcące umiejętności praktyczne uczniów.

Centrum Informacji Multimedialnej

To miejsce gdzie można przeszukać zasoby biblioteki oraz Internetu w poszukiwaniu potrzebnych informacji.

Pracownie Wychowania Fizyczne go (sala gimnastyczna, orbitrek, siłownia)

Szkoła posiada nowoczesny kompleks boisk szkolnych. W skład kompleksu wchodzą: boisko do piłki nożnej o długości 40 m, boisko do piłki siatkowej, boisko do piłki siatkowej plażowej, dwutorowa bieżnia oraz korty tenisowy. Pokryte są one bezpieczną, syntetyczną nawierzchnią tartanową. Młodzież naszej szkoły będzie mogła w różnorodny sposób rozwijać swoją aktywność fizyczną podczas lekcji wychowania fizycznego, jak i w kołach zainteresowań.

Orbitrek, Siłownia

Sala wyposażona w orbitreki, służące do treningu tlenowego, umożliwiające zaangażowanie w ruch zarówno dolnych jak i górnych partii ciała. Doskonale wyposażona szkolna siłownia. Można trenować swoją kondycję rekreacyjnie jak i wyczynowo w komfortowych warunkach.