Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowany jest każdego roku w połowie września. W tym roku przypada w terminie od 16 do 22 września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu.

Hasło tegorocznej kampanii – „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” – ma na celu promocję ambitnego założenia, jakim jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w Europie do 2050 roku oraz podkreślenie znaczenia dostępności transportu bezemisyjnego. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez Samochodu przypadający 22 września.

image001

Gdy nie jest to konieczne, zamieńmy samochód na rower lub hulajnogę albo po prostu pójdźmy na spacer!

W naszej szkole w akcję włączyli się uczniowie klas IV d, IV c, II cs, II a, tworząc „żywy obraz transportu alternatywnego”.

IMG 2563

Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole etap regionalny konkursu POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Przedstawiciele z 36 szkół z całego Podkarpacia gościło w murach naszej szkoły i ubiegało się o wyjazd do Warszawy na etap centralny konkursu. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięły dwie uczennice: Ola (2b) i Kinga (3a).

Wybrani uczniowie z klas III e, II e i II bh a w dniu 20 czerwca 2018 roku, byli na wizycie studyjnej w biurze rachunkowym "Revision" Sp. z o.o.

Temat zajęć "Organizacji prac w biurze rachunkowym" oraz "Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych".

Zajęcia prowadziła kierowniczka biura rachunkowego, biegła rewident:  Urszula Gancarz. 

W dniu 06.12.2019 r. odbył się w naszej szkole II etap XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej WSL. Do etapu okręgowego przystąpiło 24 uczniów z techników logistycznych z Rzeszowa, Kolbuszowej, Krosna, Ropczyc, Sanoka i Zamościa.

     Uczennica Karolina Smela z klasy I B w dniu 21 czerwca 2018 r. odebrała z rąk Pana Jerzego Cyprysia Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego nagrodę – wyróżnienie „Orator” w konkursie „Uczeń i prawo”. Wręczenie nagrody było poprzedzone spotkaniem z Panem Przewodniczącym oraz zwiedzaniem gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

     Wyżej wymieniona nagroda została przyznana uczennicy, za najlepiej wygłoszoną mowę obrończą w konkursie na najlepszą rozprawę symulacji karnej, który to konkurs odbył się    17 maja 2018 r. w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie.

W dniu 13.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach pt. „Liga Młodych Logistyków”. Zgłoszone zostały dwa zespoły składające się z trzech osób. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się wiedzą w teście online składającym się z 30 pytań z zakresu teoretycznego i praktycznego.

LML

NASI REPREZENTANCI:Mamy przyjemność ogłosić, że jeden z naszych zespołów AWANSOWAŁ DO FINAŁU!

Gabriela Kozłowska – kl. 4df

Arkadiusz Płodzień – kl. 4df

Eryk Chorzępa – kl. 4df

W finale weźmie udział 10 najlepszych zespołów z Polski!

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

16.05.2018 r. w naszej szkole odbyły się kolejne rozgrywki Turnieju TransEdu - ogólnopolskiego konkursu internetowego dla uczniów i studentów szkół i uczelni logistycznych w kraju.

Z wielką radością informujemy, że uczniowie z klasy 3df Andrzej Florek i Gabriela Kozłowska zajęli II i III miejsce w turnieju i tym samym znaleźli się w  pierwszej trójce najlepszych uczniów w Polsce biorących udział w rozgrywkach. 

Serdecznie gratulujemy!

6 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie odbędzie się  I Podkarpacki Turniej Szkół Ekonomicznych "Rachunkowość w pigułce"
Nasi sponsorzy
logo SKpadurekmacmillanstowarzyszenieZS2
poczta polskazusheliosekonomik

W dniu 16.11.2018 roku w naszej szkole odbył się I etap III Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. W zmaganiach wzięło udział 43 uczniów klas drugich trzecich i czwartych Technikum Spedycyjnego i Logistycznego. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 25 pytaniami  w czasie 25 minut. O tym, kto przejdzie do II etapu dowiemy się 30 listopada. Trzymamy kciuki za wszystkich.

Jedna z najlepszych lekcji wychowawczych miała miejsce w Zakładzie Karnym w Załężu w dniu 6 marca 2018 r. Uczestniczyli w niej uczniowie i uczennice klasy 3 a.

Okazuje się, że czasami ułamki sekundy mogą zdecydować o naszym dalszym życiu. Decyzje podejmowane w sposób chaotyczny, nieprzemyślany – potrafią zmienić życie nasze, naszych bliskich oraz innych osób.

W dniach od 15 do 18 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w tym roku odbywającego się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”.
Uczniowie klas programowo najwyższych mieli możliwość spotkania z pracownikami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przy OHP, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Biura Karier WSPiA w Rzeszowie.

W dniach 7-8 marca 2018 r. w gmachu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Minimalizacja ryzyka czy ryzyko minimalizacji – jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych”. Konferencję zorganizował Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Wśród uczestników znaleźli się Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, eksperci w dziedzinie ubezpieczeń społecznych (prawnicy, ekonomiści, socjologowie i reprezentanci innych dziedzin nauki) oraz innowatorzy edukacji (m.in. czołowi w Polsce eksperci w dziedzinie wykorzystania gier komputerowych i multimediów w edukacji).

Wśród poruszanej tematyki znalazły się takie zagadnienia jak:

       Klasa II D – technik spedytor w dniu 11 października 2018 r. w ramach wycieczki przedmiotowej z przedmiotu podstawy prawa transportowego, udała się na Punkt Kontrolny Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego mieszczący się w Stykowie koło Głogowa Małopolskiego.

16 marca 2018 roku odbył się wojewódzki etap olimpiady. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły.

Uczestnicy mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru. Liczył się również czas rozwiązania. Tematyka pytań dotyczyła m.in. kwestii podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz świadczeniom, jakie przysługują osobom ubezpieczonym.

Naszym uczestnikom gratulujemy.

W dniu 28 września 2018 r. odbył się kongres branży TSLA (Transport-Spedycja-Logistyka-Automotive), w którym tematyka skupiała się na gałęziach przemysłu i sektorach gospodarki związanych z logistyką. Wydarzenie rozpoczął panel dyskusyjny, w którym zaproszonymi gośćmi byli:

  • Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego,
  • Adam Hamryszczak, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju,
  • Manfred Kainz, Konsul Honorowy RP w Austrii,
  • Ryszard Jania, Prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego,
  • Alfred Franke, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, Członek Zarządu CLEPA,
  • Michał Bałakier, Dyrektor Generalny DKV EURO SERVICE Polska.

W wydarzeniu brali udział nasi nauczyciele Pan Tomasz Pietrych, Adrian Lubas i Paweł Sosnówka, którzy uczestniczyli w panelach tematycznych: