Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

W dniach od 15 do 18 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w tym roku odbywającego się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”.
Uczniowie klas programowo najwyższych mieli możliwość spotkania z pracownikami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przy OHP, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Biura Karier WSPiA w Rzeszowie.

       Klasa II D – technik spedytor w dniu 11 października 2018 r. w ramach wycieczki przedmiotowej z przedmiotu podstawy prawa transportowego, udała się na Punkt Kontrolny Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego mieszczący się w Stykowie koło Głogowa Małopolskiego.

W dniach 7-8 marca 2018 r. w gmachu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Minimalizacja ryzyka czy ryzyko minimalizacji – jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych”. Konferencję zorganizował Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Wśród uczestników znaleźli się Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, eksperci w dziedzinie ubezpieczeń społecznych (prawnicy, ekonomiści, socjologowie i reprezentanci innych dziedzin nauki) oraz innowatorzy edukacji (m.in. czołowi w Polsce eksperci w dziedzinie wykorzystania gier komputerowych i multimediów w edukacji).

Wśród poruszanej tematyki znalazły się takie zagadnienia jak:

W dniu 28 września 2018 r. odbył się kongres branży TSLA (Transport-Spedycja-Logistyka-Automotive), w którym tematyka skupiała się na gałęziach przemysłu i sektorach gospodarki związanych z logistyką. Wydarzenie rozpoczął panel dyskusyjny, w którym zaproszonymi gośćmi byli:

  • Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego,
  • Adam Hamryszczak, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju,
  • Manfred Kainz, Konsul Honorowy RP w Austrii,
  • Ryszard Jania, Prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego,
  • Alfred Franke, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, Członek Zarządu CLEPA,
  • Michał Bałakier, Dyrektor Generalny DKV EURO SERVICE Polska.

W wydarzeniu brali udział nasi nauczyciele Pan Tomasz Pietrych, Adrian Lubas i Paweł Sosnówka, którzy uczestniczyli w panelach tematycznych:

16 marca 2018 roku odbył się wojewódzki etap olimpiady. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły.

Uczestnicy mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru. Liczył się również czas rozwiązania. Tematyka pytań dotyczyła m.in. kwestii podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz świadczeniom, jakie przysługują osobom ubezpieczonym.

Naszym uczestnikom gratulujemy.

Wybrani uczniowie z klas III e, II e i II bh a w dniu 20 czerwca 2018 roku, byli na wizycie studyjnej w biurze rachunkowym "Revision" Sp. z o.o.

Temat zajęć "Organizacji prac w biurze rachunkowym" oraz "Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych".

Zajęcia prowadziła kierowniczka biura rachunkowego, biegła rewident:  Urszula Gancarz. 

W dniu 9 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się etap okręgowy II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

W etapie tym wzięło udział 34 uczniów techników logistycznych i spedycyjnych z województwa podkarpackiego i lubelskiego w tym 16 uczniów naszej szkoły. Przewodniczącym komisji konkursowej był przedstawiciel Uniwersytetu Gdańskiego - dr Tomasz Nowosielski adiunkt Instytutu Transportu i Handlu Morskiego.

Trzymamy kciuki za naszych olimpijczyków do 30 marca, właśnie w tym dniu zostaną ogłoszone wyniki.

     Uczennica Karolina Smela z klasy I B w dniu 21 czerwca 2018 r. odebrała z rąk Pana Jerzego Cyprysia Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego nagrodę – wyróżnienie „Orator” w konkursie „Uczeń i prawo”. Wręczenie nagrody było poprzedzone spotkaniem z Panem Przewodniczącym oraz zwiedzaniem gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

     Wyżej wymieniona nagroda została przyznana uczennicy, za najlepiej wygłoszoną mowę obrończą w konkursie na najlepszą rozprawę symulacji karnej, który to konkurs odbył się    17 maja 2018 r. w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie.

Trwa 4 runda Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN, do której zakwalifikowali się uczniowie z klasy 2b Paulina, Justyna i Daniel. Celem gry jest poprowadzenie własnej wirtualnej firmy w symulowanej rzeczywistości rynkowej. Uczestnicy podejmują decyzje obejmujące cenę, produkcję, marketing, inwestycje i rozwój oraz wydatki na cele prospołeczne.

 

16.05.2018 r. w naszej szkole odbyły się kolejne rozgrywki Turnieju TransEdu - ogólnopolskiego konkursu internetowego dla uczniów i studentów szkół i uczelni logistycznych w kraju.

Z wielką radością informujemy, że uczniowie z klasy 3df Andrzej Florek i Gabriela Kozłowska zajęli II i III miejsce w turnieju i tym samym znaleźli się w  pierwszej trójce najlepszych uczniów w Polsce biorących udział w rozgrywkach. 

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy wszystkich uczniów kształcących się w zawodach technik logistyk i technik spedytor do wzięcia udziału w konkursie.

Więcej informacji na plakacie konkursowym i regulaminie konkursu.

6 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie odbędzie się  I Podkarpacki Turniej Szkół Ekonomicznych "Rachunkowość w pigułce"
Nasi sponsorzy
logo SKpadurekmacmillanstowarzyszenieZS2
poczta polskazusheliosekonomik

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie im. Tadeusza Rejtana oraz Komitet Organizacyjny zapraszają do wzięcia udziału w IV wojewódzkim Konkursie Wiedzy Logistycznej.

Konkurs przeznaczony jest dla pierwszych, drugich i trzecich klas technikum. Zapisy u nauczycieli przedmiotów zawodowych (logistycznych i spedycyjnych) do 14 marca.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji w regulaminie, który znajduje się w załączniku.

Attachments:
Download this file (Regulamin_IV_WKWL_2018.pdf)Regulamin_IV_WKWL_2018.pdf[ ]95 kB

LKW Walter zaprosiła naszą szkołę na wizytę studyjną do swojej siedziby. Gotowi na wszystko wyruszyliśmy w środę (21.03.18 r.) na podbój Wiednia, rankiem następnego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie na wzgórzu Kahlenberg, następnie udaliśmy się do centrum miasta, gdzie podziwialiśmy najpiękniejsze zabytki stolicy, np. Johann-Strauß-Denkmal, Katedra Św. Szczepana (Stephansdom) i Maria-Theresien Platz.

W dniu 21 lutego na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbył się VI Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej mający na celu promowanie szkolnictwa zawodowego i ułatwienie uczniom gimnazjów z regionu podjęcie właściwej decyzji o wyborze dalszej drogi edukacji. Rzeszowskie szkoły zawodowe zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną, czyli zawody poszukiwane na podkarpackim rynku pracy. Gimnazjaliści mogli również wziąć udział m.in. w: ciekawych lekcjach, konkursach z nagrodami oraz pokazie mody branżowej. Stoiska wystawiennicze zostały przygotowane przez szkoły zrzeszone
w Stowarzyszeniu Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej. W VI Salonie wzięło udział 1145 gimnazjalistów i 67 opiekunów – grupy zorganizowane oraz ok. 40 uczestników indywidualnych: gimnazjalistów, rodziców, nauczycieli, pedagogów oraz doradców zawodowych.

           Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej
i Technicznej
w Rzeszowie, a głównym koordynatorem salonu Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie.

Jedna z najlepszych lekcji wychowawczych miała miejsce w Zakładzie Karnym w Załężu w dniu 6 marca 2018 r. Uczestniczyli w niej uczniowie i uczennice klasy 3 a.

Okazuje się, że czasami ułamki sekundy mogą zdecydować o naszym dalszym życiu. Decyzje podejmowane w sposób chaotyczny, nieprzemyślany – potrafią zmienić życie nasze, naszych bliskich oraz innych osób.