5 stycznia 2018 r.  w Urzędzie Marszałkowskim odbył się Interaktywny Turniej Quizspotter.

Gra polegała na odpowiadaniu na pytania zadawane przez prowadzącego. Gracze mieli 30 sekund na udzielenie odpowiedzi, licząc od momentu wyświetlenia pytania. Wybierając jedną odpowiedź z czterech zaproponowanych lub wstrzymując się od odpowiedzi. Rozgrywka trwała 21 rund. Wygrywa gracz, który wszystkich rundach zdobędzie najwięcej punktów. Poprawna odpowiedź nagradzana była punktami, zaś błędna karana ujemnymi.

Regulamin i informacje na temat konkursu zamieszczone poniżej:

W dniu 21 listopada br. odbył się szkolny etap konkursu POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY, w którym wzięło udział 41 uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania 25 pytań testowych z jedną odpowiedzią prawidłową. 4 uczniów osiągnęło 100% prawidłowych odpowiedzi, dlatego konieczne było przeprowadzenie dogrywki, gdyż do etapu regionalnego konkursu przechodzi dwóch uczniów ze szkoły.

W dniu 9 stycznia 2018 r. (tj. wtorek) na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego,

odbędą się Zawody Okręgowe II Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Z naszej szkoły w zawodach wezmą udział:

1. Kamil Hussain
  2. Kinga Rusin
  3. Wiktoria Kowal

Miejsce zawodów:

Poniżej zamieszczamy link do rozporządzeń w sprawie podstawy programowej kształcenia w zawodach i do zmodyfikowanych podstaw programowych:

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

08.12.2017 r. w naszej szkole odbyły się rozgrywki Turnieju TransEdu - ogólnopolskiego konkursu internetowego dla uczniów i studentów szkół i uczelni logistycznych w kraju.

Z wielką radością informujemy, że uczennica Gabriela Kozłowska z klasy 3d znalazła się w  pierwszej dziesiątce najlepszych uczniów w Polsce biorących udział w rozgrywkach.

Serdecznie gratulujemy!

Dnia 4 października 2017 r. o godzinie 1100 w naszej szkole odbył się pierwszy etap X Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Mając na uwadze potrzebę wspólnego działania na rzecz propagowania wiedzy ekonomicznej oraz postaw przedsiębiorczych w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie podpisano porozumienie o edukacji ekonomicznej między Szkołą Podstawową nr 5 w Rzeszowie, Szkołą Podstawową nr 21 w Rzeszowie, Szkołą Podstawową im. Stanisława Staszica w Tyczynie oraz Gimnazjum w Hyżnem.

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w XXXI Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.
Zawody I stopnia (szkolne) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się na terenie całego kraju 8 listopada 2017 r. (środa). godz. 9:00.
Opiekunowie: mgr E. Majka, mgr E. Bukała, mgr M. Pałka, mgr E. Półtorak

W dniu 8 listopada 2017 r. 16 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zawodach szkolnych I stopnia XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Wyzwanie współczesnego rynku  pracy”.

Uczniowie rozwiązywali:

• jedno pytanie o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady (do wyboru z dwóch propozycji),
  • zadania z podstaw ekonomii,
  • 30 pytań testowych (każde z jedną prawidłową odpowiedzią).

12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu "Logistyka w języku angielskim". Organizatorki konkursu mgr Sabina Suchy, mgr Katarzyna Matuła oraz mgr Justyna Pokrywa przygotowały zadania z zakresu logistyki, z którymi uczniowie musieli się zmierzyć w języku angielskim. Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, gdyż wykazali się oni dużą wiedzą w tej dziedzinie.

29 listopada 2017 roku w ramach projektu OTWARTA FIRMA uczniowie klasy 2f odwiedzili zakład produkcyjny BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. w Rogoźnicy pod Rzeszowem. Podczas wizyty uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy - gdy 1 grupa była oprowadzana po zakładzie produkcyjnym, 2 grupa miała przedstawioną prezentację na temat historii zakładu, procesów logistycznych/magazynowych i systemów, bez których cała logistyka w zakładzie nie miały by racji bytu. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą organizację i bardzo ciekawy materiał przedstawiony od strony praktycznej.

20 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie odbył się Finał III edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Logistycznej. Udział w konkursie wzięło 48 najlepszych uczniów ze szkół z Rzeszowa, Sanoka, Krosna, Tarnobrzega, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyśla, Jasła i Leżajska wyłonionych w etapie kwalifikacyjnym (331 uczestników).  Podczas finału uczestnicy zmagali się z testem składającym się z 35 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru, który musieli rozwiązać w czasie 60 minut.

W dniu 27 listopada 2017 r.  31 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.

W ramach I etapu uczniowie rozwiązywali test 20 pytań jednokrotnego wyboru. Niestety do II etapu przechodzą tylko 3 osoby, który uzyskały najwyższą liczbę punktów.

Są to:

1) Magdalena Bobowska klasa III a

2) Jakub Surowiec klasa III a

3) Gabriela Drewniak III a

Poniżej zamieszczona jest prezentacja o kształceniu zawodowym.

Prezentacja.pdf

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące Olimpiady Statystycznej: