Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

W dniu 16.09.2022 r. uczniowie klasy I g kształcący się na co dzień w zawodzie technik logistyk mieli przyjemność uczestniczyć w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności w Dniach Otwartych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się m.in. z zasadami funkcjonowania Centrum Zarządzania Transportem Publicznym, Systemem Informacji Pasażerskiej, Systemem Elektronicznego Poboru Opłat oraz zasadami działania Rzeszowskiej Karty Miejskiej i jej możliwości w zakresie Rzeszowskiego InteligentnegoSystemu Transportowego. Dowiedzieli się również, jak powstaje rozkład jazdy oraz zobaczyli najnowocześniejszy tabor autobusowy.

Mateusz Domagała

Magdalena Bednarz

W ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w konkursie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz praw i obowiązków pracownika i pracodawcy. Do etapu regionalnego zakwalifikowali się również laureaci etapu szkolnego z ZS nr 2 w Rzeszowie. Etap regionalny odbył się 25 marca 2022 r. 


W dniu 06.12.2019 r. odbył się w naszej szkole II etap XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej WSL. Do etapu okręgowego przystąpiło 24 uczniów z techników logistycznych z Rzeszowa, Kolbuszowej, Krosna, Ropczyc, Sanoka i Zamościa.

4 marca 2022 r. w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie odbył się II etap (okręgowy) Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Była to już VI edycja tego wydarzenia.

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk.

W dniu 13.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach pt. „Liga Młodych Logistyków”. Zgłoszone zostały dwa zespoły składające się z trzech osób. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się wiedzą w teście online składającym się z 30 pytań z zakresu teoretycznego i praktycznego.

LML

NASI REPREZENTANCI:Mamy przyjemność ogłosić, że jeden z naszych zespołów AWANSOWAŁ DO FINAŁU!

Gabriela Kozłowska – kl. 4df

Arkadiusz Płodzień – kl. 4df

Eryk Chorzępa – kl. 4df

W finale weźmie udział 10 najlepszych zespołów z Polski!

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

21 października 2021 r. pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie przeprowadzili w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery spotkanie informacyjne, którego celem było zapoznanie naszych uczniów z działalnością OHP. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, pośrednik pracy MBP Rzeszów zapoznał osoby uczestniczące w spotkaniu z aktualnymi ofertami pracy krótkoterminowej w kraju. Zainteresowani mieli również możliwość indywidualnej rozmowy z pośrednikiem pracy. Podczas spotkania młodzież miała okazję do zapoznania się z zasadami funkcjonowania sieci EURES i sposobami, jak bezpiecznie i legalnie podjąć pracę za granicą.

Celem Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie” jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie wśród uczniów. Bardzo ważne jest, aby świadomość prawna dzieci i młodzieży rosła, a także aby polska młodzież miała solidne podstawy prawne. Dlatego też trzeba od najmłodszych lat kształtować postawę szacunku do prawa. Przyczynia się do tego m.in. Akademia Wiedzy o Prawie.

Tegoroczna edycja Akademii realizowana była w całości w formie on-line i składała się z trzech etapów oraz ceremonii wręczenia nagród:

W dniu 16.11.2018 roku w naszej szkole odbył się I etap III Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. W zmaganiach wzięło udział 43 uczniów klas drugich trzecich i czwartych Technikum Spedycyjnego i Logistycznego. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 25 pytaniami  w czasie 25 minut. O tym, kto przejdzie do II etapu dowiemy się 30 listopada. Trzymamy kciuki za wszystkich.

W dniach 11 stycznia do 18 stycznia 2021 r.w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie zostały przeprowadzone EGZAMINY POTWIERDZAJĄCE KWALIFIKACJE W ZAWODZIE. Ze wzgl. na istniejące obostrzenia sanitarne związane z COVID-19 odbyły się w nieco inych warunkach niż zwykle. Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z tego wydarzenia:

W dniach od 15 do 18 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w tym roku odbywającego się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”.
Uczniowie klas programowo najwyższych mieli możliwość spotkania z pracownikami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej przy OHP, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Biura Karier WSPiA w Rzeszowie.

harm olimpMiło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wśród 20 zespołów z województwa podkarpackiego zakwalifikowały się przedstawicielki Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie:

- Klaudia Batycka,

- Wiktoria Kolodczejczyk,

- Małgorzata Dziura.

Serdecznie gratulujemy!

II etap Olimpiady odbędzie się 19 marca 2021 r.

       Klasa II D – technik spedytor w dniu 11 października 2018 r. w ramach wycieczki przedmiotowej z przedmiotu podstawy prawa transportowego, udała się na Punkt Kontrolny Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego mieszczący się w Stykowie koło Głogowa Małopolskiego.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowany jest każdego roku w połowie września. W tym roku przypada w terminie od 16 do 22 września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu.

Hasło tegorocznej kampanii – „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” – ma na celu promocję ambitnego założenia, jakim jest osiągnięcie neutralności klimatycznej w Europie do 2050 roku oraz podkreślenie znaczenia dostępności transportu bezemisyjnego. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez Samochodu przypadający 22 września.

image001

Gdy nie jest to konieczne, zamieńmy samochód na rower lub hulajnogę albo po prostu pójdźmy na spacer!

W naszej szkole w akcję włączyli się uczniowie klas IV d, IV c, II cs, II a, tworząc „żywy obraz transportu alternatywnego”.

IMG 2563

W dniu 28 września 2018 r. odbył się kongres branży TSLA (Transport-Spedycja-Logistyka-Automotive), w którym tematyka skupiała się na gałęziach przemysłu i sektorach gospodarki związanych z logistyką. Wydarzenie rozpoczął panel dyskusyjny, w którym zaproszonymi gośćmi byli:

  • Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego,
  • Adam Hamryszczak, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju,
  • Manfred Kainz, Konsul Honorowy RP w Austrii,
  • Ryszard Jania, Prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego,
  • Alfred Franke, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, Członek Zarządu CLEPA,
  • Michał Bałakier, Dyrektor Generalny DKV EURO SERVICE Polska.

W wydarzeniu brali udział nasi nauczyciele Pan Tomasz Pietrych, Adrian Lubas i Paweł Sosnówka, którzy uczestniczyli w panelach tematycznych:

Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole etap regionalny konkursu POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Przedstawiciele z 36 szkół z całego Podkarpacia gościło w murach naszej szkoły i ubiegało się o wyjazd do Warszawy na etap centralny konkursu. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięły dwie uczennice: Ola (2b) i Kinga (3a).