W dniach 27-28 maja 2021 roku odbyły się zawody centralne V Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Gdański - Wydział Ekonomiczny z siedzibą w Sopocie. W zawodach wzięło udział 37 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy przeszli etap szkolny i regionalny. Wśród tej grupy znalazł się uczeń naszej Szkoły - Krzysztof Skwarek z klasy IV c, który uzyskał tytuł finalisty oraz indeks na studia logistyczne. Organizatorzy Olimpiady oprócz testu wiedzy przygotowali dla uczniów szereg atrakcji, m.in. rejs statkiem po porcie w Gdyni oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Celem organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej jest:

a) zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego,

b) upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki,

c) poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka.

Gratulujemy naszemu uczniowi uzyskanego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów.

Poniżej kilka zdjęć z Olimpiady.

W dniu 5 marca w formie online odbył się II etap (regionalny) Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Była to już V edycja tego wydarzenia.

Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk.

Olimpiada ma na celu:

• rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną,
  • pomoc w ocenie programu nauczania w szkołach średnich i policealnych.

Uczestnicy II etapu reprezentujący naszą szkołę:

• Krzysztof Skwarek, kl. IV c
  • Angelika Porada, kl. IV f

Ogromnym sukcesem jest awans do finału ucznia naszej szkoły, Krzysztofa Skwarka z klasy IV c. Warto zaznaczyć, iż Olimpiada jest bardzo wymagająca i jest jedną z najtrudniejszych z wszystkich organizowanych w ciągu roku szkolnego.

Finał odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia. Forma finału będzie uzależniona od sytuacji pandemicznej w kraju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020 obfitowało w udział uczniów Zespołu Szkół nr 2 w olimpiadach i konkursach.

IIa Dominika Kawalec Finalistka 2 etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym"
IIa Estera Wojciechowska

IIa Justyna Łazarz Finalistka Konkursu Ekonomia Challenge Accepted
IIa Nikodem Mroczka Finalista Konkursu Ekonomia Challenge Accepted
IIa Kinga Kamińska Finalista Konkursu Ekonomia Challenge Accepted
Ia Gabriela Rączka Finalistka 2 etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym"
Ia Bartłomiej Tereszkiewicz Finalista 2 etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym"
Ic Natalia Choma I miejsce w konkursie recytatorskim "Cała Jaskrawość"
II a Justyna Łazarz zakwalifikowanie się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
IIIb Bogusława Nizioł wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Recytatorskim "O Skrzydło Orle" "
!cg Kinga Kociołek III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Na szlaku turystycznym Rzeszowa"
Ibg Oliwia Brzezowska III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Na szlaku turystycznym Rzeszowa"

Z przyjemnością informujemy, że trzech naszych uczniów: Szymon Wiśniowski i Krzysztof Skwarek z kl. III c T oraz Patryk Drozd z kl. IV f T zostali finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Z tej okazji Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc nagrodził ich listami gratulacyjnymi i upominkami. Gratulujemy!

IMG 2507

5 stycznia 2018 r.  w Urzędzie Marszałkowskim odbył się Interaktywny Turniej Quizspotter.

Gra polegała na odpowiadaniu na pytania zadawane przez prowadzącego. Gracze mieli 30 sekund na udzielenie odpowiedzi, licząc od momentu wyświetlenia pytania. Wybierając jedną odpowiedź z czterech zaproponowanych lub wstrzymując się od odpowiedzi. Rozgrywka trwała 21 rund. Wygrywa gracz, który wszystkich rundach zdobędzie najwięcej punktów. Poprawna odpowiedź nagradzana była punktami, zaś błędna karana ujemnymi.

15 grudnia 2017 r. uczennica klasy II p LO Ewa Burlikowska reprezentowała naszą szkołę w rejonowym etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Ewa zajęła III miejsce.

Gratulacje!

08.12.2017 r. w naszej szkole odbyły się rozgrywki Turnieju TransEdu - ogólnopolskiego konkursu internetowego dla uczniów i studentów szkół i uczelni logistycznych w kraju. Z wielką radością informujemy, że uczennica Gabriela Kozłowska z klasy 3d znalazła się w  pierwszej dziesiątce najlepszych uczniów w Polsce biorących udział w rozgrywkach. Serdecznie gratulujemy!

Turniej składał się z dwóch etapów: rozgrywki w grze TransEdu – specjalnej wersji giełdy transportowej, podczas której uczniowie wcielali się w rolę przewoźników. Rozgrywka trwała 45 minut, w tym czasie należało zrealizować co najmniej 20 zleceń transportowych.

O miejscu w rankingu decydowała stawka za kilometr. Im wyższa stawka, tym lepsze miejsce zajmowane przez gracza. Drugim etapem był test wiedzy z zakresu transportu drogowego. Pytania były zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

W jubileuszowym turnieju wzięły udział 44 szkoły i uczelnie o profilu logistycznym, z całej Polski, wystawiając w sumie 600 uczestników. Kolejna edycja Turnieju TransEdu odbędzie się w semestrze letnim. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w rozgrywkach.