Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

13 marca 2019 r. w par. pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyło się spotkanie w ramach szkolnych rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie z ks. Marianem Rajchelem, egzorcystą archidiecezji przemyskiej.

„W Piśmie Świętym nie da się wymazać istnienia demonów. Złe duchy są od samego początku istnienia historii i człowieka” – podkreślał ks. Marian Rajchel, dodając: „Jeśli Syna Bożego zły duch atakował, to nie sądźmy, że nas ominie… Biedni są ci ludzie, którzy zafascynują się, dają się oczarować temu światu złu i nie idą dalej.

26 października 2017 r. odbyła się w Rzeszowie Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów i Nauczycieli Szkół imienia Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego zatytułowana: „Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”.

Dnia 22 września 2017 r. maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie pod opieką wychowawców, nauczycieli i katechetów wzięli udział w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Blisko 170 osobowa grupa pielgrzymów z rzeszowskiego ekonomika przy al. Rejtana w Bazylice pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wysłuchała katechezy, uczestniczyła w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w Eucharystii.

20 stycznia 2016 roku w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana odbyła się konferencja naukowa zatytułowana: „Przedchrzcielne przenikanie chrześcijaństwa na ziemie polskie”. Była to pierwsza z piętnastu zaplanowanych sesji w ramach odchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski.