Znamy już zwycięzców I edycji ekonomicznej gry ulicznej organizowanej przez Zespół Szkół Nr 2 w Rzeszowie.

W grze udział wzięło  26 zespołów  z terenu województwa podkarpackiego. Byli to uczniowie technikum jak i uczniowie liceum ogólnokształcącego.

Uczestnicy wykazali się bardzo przedsiębiorczą postawą i bardzo ambitnie podchodzili do kwestii wykonywanych zadań. Większość z nich już zgłosiła chęć udziału w kolejnej edycji gry.

Nasi uczniowie uplasowali się w samej czołówce!!!

A oto wyniki:

Zakres tematyczny:

- zakładanie własnej działalności: niezbędne dokumenty rejestracyjne, nadawanie numerów identyfikacyjnych nowo powstałej firmie, obowiązki wobec ZUS i Urzędu Skarbowego,  wady i zalety prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej;

18 października 2017 r.  w Zespole Szkół Nr 2 w Rzeszowie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego wezmą udział w ekonomicznej grze ulicznej. Dzięki współpracy Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie oraz Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Miasta w Rzeszowie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego i Urzędu Statystycznego w Rzeszowie chętni uczniowie podejmą aktywne działania w celu pogłębienia swoich umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, rachunkowości i ekonomii.

Projekt „ULICZNA GRA Z EKONOMIKIEM Z ZS 2” realizowany będzie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Miło nam poinformować, że „Uliczna Gra z Ekonomikiem z ZS 2” odbędzie się  już 15 listopada 2017 r. (środa).

Poniżej załączamy szczegółowy program: