Członkowie Szkolnego Koło CARITAS brali udział w zbiórce żywności TAK, POMAGAM.

W dniach 9 i 10 marca br. wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas włączyły się w ogólnopolską akcję zbiórki żywności w sklepach pod hasłem TAK, POMAGAM. Dzięki ich zaangażowaniu zebrano żywność, która powędruje do potrzebujących rodzin.
Dziękujemy uczennicom z klas II a i II e, na które zawsze można liczyć, a swoją misję wykonują z radością i ogromnym zaangażowaniem.

Maj to szczególny miesiąc. Zwiastuje matury, ale przywołuje wydarzenia i osoby, które zmieniały ludzkie serca i wytyczały bieg historii.  To w maju 1920 r. w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła, dziś święty Jan Paweł II, określany przez wielu historyków mianem WIELKI.  Wielokrotnie w maju papież Polak odwiedzał swoją Ojczyznę, głosząc narodowe rekolekcje. 13 maja 1981 r. zamachowiec próbował pozbawić życia Jana Pawła II.

Uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła CARITAS wraz z opiekunami zaangażowali się w zbiórkę żywności w ramach akcji TAK, POMAGAM. Na ręce pani dyrektor Stanisławy Pepery zostały złożone podziękowania.

Jeśli posiadasz niepotrzebne papiery, gazety, kartony, tekturę itp.
I chcesz się tego pozbyć…
A przy okazji pomóc drugiemu człowiekowi
ZBIÓRKA MAKULATURY
Od dnia 5 czerwca do końca roku szkolnego

W ponurej, trwającej od kilku dekad rzeczywistości "zimnej wojny" 16 października 1978 r. świat ujrzał promyk nadziei. Papieżem szacowne grono kardynalskie wybrało kapłana z Polski, z komunistycznego wówczas kraju, który w pierwszych słowach swego papieskiego posługiwania wołał, by świat otwarł drzwi Chrystusowi. Wybór kardynałów okazał się opatrznościowy. Wkrótce runęły mury komunizmu, a człowiek, jego godność i wielkość, znalazły się w centrum przepowiadania papieskiego. Odchodząc z tego świata do "Domu Ojca", po ostatniej, wspaniałej, pouczającej katechezie umierania, świat już wiedział, że Karol Wojtyła należy do tych nielicznych, wybitnych jednostek, którym udało się zmienić na stałe wiele ludzkich serc, w konsekwencji wpłynąć znacząco na bieg historii.

Amelka, dla której przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, jest już po operacji w Niemczech. Wieści są pomyślne. Tato Amelki (nasz absolwent) zamieścił na Facebook informacje o jej stanie zdrowia.

11 października 2017 r. młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie wystąpiła w katolickim radiu Via. Anita Ryś, Justyna Boś, Natalia Kubicka oraz Małgorzata Władyka, uczennice kl. II a należące do Szkolnego Koła Caritas poprowadziły na żywo modlitwę różańcową.

Z wielką radością chcemy poinformować, że w ramach akcji zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas zebraliśmy 600 zł na leczenie Amelki. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się i z wielką wrażliwością pozytywnie odpowiedzieli na naszą zbiórkę.

W dniach 29 i 30 września br. wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w zbiórkę żywności w rzeszowskich sklepach w ramach akcji PODZIEL SIĘ DOBRYM POSIŁKIEM organizowanej przez Podkarpacki Bank Żywności.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i otwarte serca na potrzeby innych.

W naszej szkole Koło Caritas działa od 2000 r. Dnia 14 października 2000 r. podczas uroczystości poświęcenia sztandaru oraz nadania szkole imienia, ks. Stanisław Słowik Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, odczytał dekret biskupi, inaugurując formalnie działalność koła.

W wyniku przeprowadzonej przez Szkolne Koło Caritas zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin poszkodowanych w wyniku nawałnicy na Pomorzu zebranych zostało 863 zł.
Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom, nauczycielom i uczniom, którzy wykazali się dużą wrażliwością na potrzeby innych ludzi.

16 października br. obchodziliśmy 38 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali wiele atrakcji, które pozwoliły nam przypomnieć sobie o tak wielkim wydarzeniu dla narodu polskiego.

Uczennice z klasy I at przygotowały okolicznościową tablicę zatytułowaną MYŚLI JANA PAWŁA II, które przypominają nam fragmenty homilii wygłoszonych w czasie pontyfikatu Wielkiego Polaka.

W związku z tragicznymi skutkami nawałnicy burzowej na Pomorzu, Szkolne Koło Caritas przeprowadzi akcję zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin poszkodowanych.

Zbiórka zostanie przeprowadzona wśród nauczycieli w czasie plenarnej konferencji Rady Pedagogicznej w dniu 1 września br. oraz wśród młodzieży w dniach 5-6 września br.

Prosimy o przychylność.

Tradycyjnie, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w tym roku 9 października, pod hasłem "Bądźcie świadkami Miłosierdzia" odbędzie się XVI Dzień Papieski. Towarzyszy temu, jak co roku, zbiórka publiczna na program stypendialny prowadzony przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Z tej okazji Szkolne Koło Caritas przygotowało okolicznościową tablicę.

Szkolne Koło CARITAS organizuje Kiermasz Używanych Podręczników. Dnia 6 września będziemy przyjmować podręczniki, od 7 września przyjmować i sprzedawać (sala 208 - II piętro).