Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku, a zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Był to człowiek niezwykły, niosący szczęście, zgodę i wiarę, która nigdy go nie opuszczała, nawet w najtrudniejszych momentach życia.

Od 16 października 1978 roku do 2 kwietnia 2005 roku, był Papieżem, głową Watykanu. Przyszedł na świat w Wadowicach, tam uczęszczał do gimnazjum, następnie studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Filozoficznym.

18 maja 2020 to dzień 100 rocznicy urodzin naszego rodaka

Świętego Jana Pawła II

Autorem pracy jest uczennica klasy 2b Wiktoria

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o Janie Pawle II

Attachments:
Download this file (Jan Paweł II.pdf)Jan Paweł II.pdf[ ]1676 kB

Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję MISJA - OPATRUNEK DLA ZAMBII, która polega na zbiórce materiałów opatrunkowych takich jak: bandaże zwykłe i elastyczne 10–15 cm szerokości, plastry, kompresy, gaza opatrunkowa, rękawiczki jednorazowe, nici chirurgiczne (Vicryl/Dexon), które zostaną przekazane jako pomoc dla szpitala im. kard. Kozłowieckiego w Lusace i misyjnego szpitala w Katondwe w Zambii.
Zapraszamy wszystkie klasy do przyłączenia się do akcji, którą będziemy prowadzić do końca bieżącego miesiąca, tj. 30 października. 
Zebrane środki prosimy przynosić do sali 202 w dniach 29 i 30 października na długiej przerwie (10.25 – 10.40).

życzą 

uczniowie pracujący w Szkolnym Kole CARITS
oraz opiekunowie Koła
(zdjęcie zrobione z kartki narysowanej przez naszą uczennicę)

 

Szkolne Koło CARITAS organizuje Kiermasz Używanych Podręczników. Dnia 6 września będziemy przyjmować podręczniki, od 9 września przyjmować i sprzedawać (sala 208 II piętro).

15 rocznica śmierci Jana Pawła II

P A M I Ę T A M Y

Szkolne Koło Caritas zbiera nakrętki dla 5-letniej Zosi z Kielnarowej (dla Zosi zbieraliśmy już nakrętki w ubiegłym roku).

Prosimy o przynoszenie nakrętek do sali 202 do czwartku 7 lutego.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego.
Członkowie Szkolnego Koło CARITAS włączyli się w akcję, od 10 do 18 marca zbierać będą monety o nominale 1, 2, 5, 10 groszy. Dla najaktywniejszej klasy, która włączy się do akcji, przewidziana jest nagroda. Dnia 18 marca będziemy zbierać i ważyć zebrane groszówki.

Dnia 25 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Szkolne Koło CARITAS we współpracy z Fundacją Mam Marzenie (Fundacja realizuje marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu) przeprowadziło zbiórkę nowych pluszowych maskotek dla dzieci z oddziałów onkologicznych szpitala w Rzeszowie.

Cała społeczność szkolna wspaniale bawiła się w Dniu Świętego Walentego. Przygotowane i rozprowadzone przez członków Szkolnego Koła Caritas walentynkowe serduszka i różyczki trafiły do adresatów, co sprawiło im ogromną radość. Zabawa była cudowna. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy pomysłodawcom.

Szkolne Koło CARITAS we współpracy z Fundacją Mam Marzenie (Fundacja realizuje marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu) organizuje zbiórkę NOWYCH pluszowych maskotek, gier, puzzli oraz materiałów plastycznych (kredki, farby) dla dzieci z oddziałów onkologicznych szpitala w Rzeszowie.

Dlaczego nowe? Dzieci przebywające w szpitalu są po ciężkich operacjach, poddawane leczeniu chemią lub z obniżoną odpornością.
Zbiórkę nowych maskotek z metką oraz środków pieniężnych dla chcących pomóc organizujemy w naszej szkole w dniach 16 listopada (piątek) i 19 listopada (poniedziałek).

Nie bądźmy obojętni, nasz gest może dać trochę radości i uśmiechu na twarzy maluszków.

W miesiącu listopadzie Szkolne Koło Caritas wraz z asystentem kościelnym ks. Jackiem oraz opiekunami dwukrotnie włączyło się w modlitwę różańcową w Radiu VIA. Było to dla nas ogromne przeżycie, gdyż dla wielu z uczennic była to pierwsza wizyta w studiu radiowym, a także możliwość uczestniczenia "na żywo" w radiowym programie.

Dla człowieka wiary poza wszelaką dyskusją jest fakt, że to Opatrzność Boża kieruje światem. Zatem wybór 16 X 1978 r. kardynała z Krakowa, Karola Wojtyły, na papieża wpisuje się w odwieczne plany Boga, w realizację historii zbawienia człowieka. Decyzja szacownego grona kardynalskiego była wielkim zaskoczeniem. Wszak nie był Włochem, jak jego wielu poprzedników. Pochodził z Polski, z komunistycznego wówczas kraju, a w pierwszych oficjalnych słowach swego papieskiego posługiwania zaapelował, by świat, który od kilku dekad egzystował w ponurej rzeczywistości „zimnej wojny", otwarł drzwi Chrystusowi.

Dnia 26 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Członkowie Szkolnego Koła CARITAS wraz z uczniami klasy 2b dołączyli do akcji organizowanej przez Fundację MAM MARZENIE, polegającej na zbiórce nowych pluszowych maskotek dla dzieci-pacjentów oddziałów onkologicznych.

 

RUSZA
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW 
ZAPRASZAMY OD 6.09.2018 DO SALI 
NR 208 /2 PIĘTRO/
O GODZ. 10.25 /DŁUGA PRZERWA/

Szkolne Koło Caritas

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny odpowiedzieli pozytywnie na potrzeby innych ludzi. Tym razem włączyliśmy się w akcję, która polegała na zbiórce materiałów opatrunkowych tak bardzo potrzebnych dla mieszkańców Afryki. Zebraliśmy 8 kg plastrów, kompresów, bandaży i innych materiałów, które zostały wysłane do miejsca zbiórki. Zbiórkę zorganizowało i przeprowadziło Szkolne Koło CARITAS.
Dziękujemy bardzo.