WOLONTARIUSZE CARITAS ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W RZESZOWIE POMAGAJĄ!

W dniach 8 i 9 marca 2024 r. wolontariusze Caritas Zespołu Szkół nr 2 po raz kolejny brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności i dyżurowali w lokalnym supermarkecie.

Młodzież zachęcała kupujących do przekazywania darów na rzecz samotnych, starszych i potrzebujących. Otrzymanymi produktami zapełnili wózki zakupowe. Były to artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia. Posłużą one do przygotowania potraw na Święta Wielkanocne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie.

Warto pomagać!

Uczennice klasy 1p pracujące w Szkolnym Kole CARITAS przygotowały pisanki i życzenia, które zostały przekazane w przedświątecznym tygodniu do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów im. Bohaterów Westerplatte w Rzeszowie. Dziękujemy, że swoją pracą sprawiłyście radość ludziom starszym.

Dnia 7.10.2021 (czwartek) na przerwie 10.25 w sali 112 odbędzie się spotkanie Szkolnego Koła CARITAS. Zapraszamy wszystkie osoby pracujące w kole w poprzednich latach oraz chętne do dołączenia.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” (sentencja, autor nieznany).

........................................................................................................................Opiekunowie

Nasi uczniowie pracujący w Szkolnym Kole CARITAS, Samorządzie Szkolnym i Klubie Ośmiu wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności TAK POMAGAM. Jako wolontariusze zbierali w wyznaczonych sklepach artykuły spożywcze jako pomoc dla ludzi samotnych, starszych i ubogich na Święta Wielkanocne. W zbiórce wzięli udział uczniowie z klas: 1a, 1br, 1ch, 1p, 3ar, 3cd, 4ps.

Dziękujemy za poświecony czas i zaangażowanie.

2 kwietnia - 16. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. "Święty Jan Paweł II był człowiekiem Krzyża. Swój krzyż dźwigał do końca, heroicznie" - wspominał w rozmowie z PAP jego wieloletni sekretarz, kard. Stanisław Dziwisz. "Splot tych dwóch dat: Wielkiego Piątku i rocznicy śmierci św. Jana Pawła II możemy odczytywać symbolicznie zwłaszcza w kontekście czasu pandemii" - zauważył https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-16-rocznica-smierci-jana-pawla-ii-swoj-krzyz-dzwigal-do-konc,nId,5145101

pJP2

zdjecie

Dnia 16 października br. mija 44 rocznica od wyboru naszego rodaka kardynała Karola Wojtyły na papieża. Karol Wojtyła pełnił funkcję papieża prawie 27 lat. W czasie pontyfikatu dokonał wiele niezwykłych rzeczy, pobił wiele rekordów:

Dzisiaj przypada 102. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Kwiaty przy grobie papieża w bazylice Świętego Piotra złoży oficjalna polska delegacja. https://krakow.tvp.pl/60235799/102-rocznica-urodzin-swietego-jana-pawla-ii

P  a m i ę t a m y

Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku, a zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Był to człowiek niezwykły, niosący szczęście, zgodę i wiarę, która nigdy go nie opuszczała, nawet w najtrudniejszych momentach życia.

Od 16 października 1978 roku do 2 kwietnia 2005 roku, był Papieżem, głową Watykanu. Przyszedł na świat w Wadowicach, tam uczęszczał do gimnazjum, następnie studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Filozoficznym.

Przyzwyczailiśmy się do zbiórek, kwest akcji dobroczynnych, ale czy nie zapomnieliśmy dlaczego to robimy? Za każda akcją i wydarzeniem stoją konkretne czyny i ludzie. Szkolne koło Caritas skupia osoby odczytujące w sobie chęć dzielenia się z innymi. Tegoroczne święto miłosierdzia to impuls do jeszcze gorliwszego zaangażowani się w modlitwę i czynienie dobra. To odpowiedź miłosierdziem na miłosierdzie którego otrzymujemy od Boga. Tydzień miłosierdzia był zachętą dla wszystkich, by kochać bliźniego przez czyny miłosierdzia. Warto się rozejrzeć i dostrzec kogoś komu może brak odwagi by prosić. Postanówmy sobie że dniem straconym jest ten w którym nie pomogliśmy nikomu.

18 maja 2020 to dzień 100 rocznicy urodzin naszego rodaka

Świętego Jana Pawła II

Autorem pracy jest uczennica klasy 2b Wiktoria

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o Janie Pawle II

Attachments:
Download this file (Jan Paweł II.pdf)Jan Paweł II.pdf[ ]1676 kB

2 kwietnia 2005 roku w Rzymie w wieku 84 lat zmarł Jan Paweł II. Dzisiaj mija 17. rocznica śmierci papieża.

Jan Paweł II zmarł wigilię Święta Miłosierdzia Bożego po 26 latach pełnienia pontyfikatu. Cierpiał na chorobę Parkinsona. Kiedy pojawiła się informacja o pogarszającym się stanie jego zdrowia, pod oknami papieskiego apartamentu w Pałacu Apostolskim zgromadziły się ogromne tłumy, by przez kilka dni trwać w modlitwie.

życzą

uczniowie pracujący w Szkolnym Kole CARITS
oraz opiekunowie Koła
(zdjęcie zrobione z kartki narysowanej przez naszą uczennicę)

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada i jest stosunkowo nowy, misie swoje święto mają od 2002 roku (setna rocznica powstania zabawki). Od kilku lat wolontariusze Fundacji MAM MARZENIE w ten dzień przekazują dzieciom - pacjentom - przebywającym w szpitalach pluszaki i zabawki.

Włączając się do akcji członkowie Szkolnego Koła CARITAS zorganizowali kiermasz słodkości, z uzyskanych pieniędzy zakupili misie, które przekazali pani Agnieszce wolontariuszce Fundacji. Szczególnym zaangażowaniem w przygotowanie i przeprowadzenie akcji wykazały się uczennice klas: 3ps, 3ag, 1cs.

15 rocznica śmierci Jana Pawła II

P A M I Ę T A M Y

Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża w poniedziałek, 16 października 1978 r., w drugim dniu konklawe. Biały dym zwiastujący dokonanie wyboru pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską o godz. 18.18. Metropolita krakowski stał się 262. następcą św. Piotra.

zdjp2