Dla człowieka wiary poza wszelaką dyskusją jest fakt, że to Opatrzność Boża kieruje światem. Zatem wybór 16 X 1978 r. kardynała z Krakowa, Karola Wojtyły, na papieża wpisuje się w odwieczne plany Boga, w realizację historii zbawienia człowieka. Decyzja szacownego grona kardynalskiego była wielkim zaskoczeniem. Wszak nie był Włochem, jak jego wielu poprzedników. Pochodził z Polski, z komunistycznego wówczas kraju, a w pierwszych oficjalnych słowach swego papieskiego posługiwania zaapelował, by świat, który od kilku dekad egzystował w ponurej rzeczywistości „zimnej wojny", otwarł drzwi Chrystusowi.

RUSZA
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW
ZAPRASZAMY OD 6.09.2018 DO SALI
NR 208 /2 PIĘTRO/
O GODZ. 10.25 /DŁUGA PRZERWA/

Szkolne Koło Caritas

11 października 2017 r. młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie wystąpiła w katolickim radiu Via. Anita Ryś, Justyna Boś, Natalia Kubicka oraz Małgorzata Władyka, uczennice kl. II a należące do Szkolnego Koła Caritas poprowadziły na żywo modlitwę różańcową.

Szkolne Koło CARITAS organizuje Kiermasz Używanych Podręczników. Dnia 6 września będziemy przyjmować podręczniki, od 7 września przyjmować i sprzedawać (sala 208 - II piętro).

W dniach 29 i 30 września br. wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w zbiórkę żywności w rzeszowskich sklepach w ramach akcji PODZIEL SIĘ DOBRYM POSIŁKIEM organizowanej przez Podkarpacki Bank Żywności.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i otwarte serca na potrzeby innych.

W dniu 8 czerwca br. w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego odbyło się spotkanie w ramach akcji "Bus - mobilna ambasada Niepodległej". W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście z Caritas Polska z Warszawy, m.in. Syryjczyk, który opowiadał o aktualnej sytuacji w Syrii oraz potrzebach ludzi tam mieszkających, a jego krótkie wystąpienie było szczególnie wzruszające.

W wyniku przeprowadzonej przez Szkolne Koło Caritas zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin poszkodowanych w wyniku nawałnicy na Pomorzu zebranych zostało 863 zł.
Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom, nauczycielom i uczniom, którzy wykazali się dużą wrażliwością na potrzeby innych ludzi.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w akcję pomocy dla chorej 4-letniej Zosi, która od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi i wymaga nieustannej rehabilitacji. Zebrano 4 worki nakrętek oraz 580 zł, za które zakupiono przedmioty codziennego użytku takie jak odzież, mleko, pieluszki, soczki, słodycze oraz zabawki.

W związku z tragicznymi skutkami nawałnicy burzowej na Pomorzu, Szkolne Koło Caritas przeprowadzi akcję zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin poszkodowanych.

Zbiórka zostanie przeprowadzona wśród nauczycieli w czasie plenarnej konferencji Rady Pedagogicznej w dniu 1 września br. oraz wśród młodzieży w dniach 5-6 września br.

Prosimy o przychylność.

Członkowie Szkolnego Koło CARITAS brali udział w zbiórce żywności TAK, POMAGAM.

Szkolne Koło CARITAS organizuje Kiermasz Używanych Podręczników. Dnia 6 września będziemy przyjmować podręczniki, od 7 września przyjmować i sprzedawać (sala 208 - II piętro).

W dniach 9 i 10 marca br. wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas włączyły się w ogólnopolską akcję zbiórki żywności w sklepach pod hasłem TAK, POMAGAM. Dzięki ich zaangażowaniu zebrano żywność, która powędruje do potrzebujących rodzin.
Dziękujemy uczennicom z klas II a i II e, na które zawsze można liczyć, a swoją misję wykonują z radością i ogromnym zaangażowaniem.

Maj to szczególny miesiąc. Zwiastuje matury, ale przywołuje wydarzenia i osoby, które zmieniały ludzkie serca i wytyczały bieg historii.  To w maju 1920 r. w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła, dziś święty Jan Paweł II, określany przez wielu historyków mianem WIELKI.  Wielokrotnie w maju papież Polak odwiedzał swoją Ojczyznę, głosząc narodowe rekolekcje. 13 maja 1981 r. zamachowiec próbował pozbawić życia Jana Pawła II.

Uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła CARITAS wraz z opiekunami zaangażowali się w zbiórkę żywności w ramach akcji TAK, POMAGAM. Na ręce pani dyrektor Stanisławy Pepery zostały złożone podziękowania.

Jeśli posiadasz niepotrzebne papiery, gazety, kartony, tekturę itp.
I chcesz się tego pozbyć…
A przy okazji pomóc drugiemu człowiekowi
ZBIÓRKA MAKULATURY
Od dnia 5 czerwca do końca roku szkolnego

W ponurej, trwającej od kilku dekad rzeczywistości "zimnej wojny" 16 października 1978 r. świat ujrzał promyk nadziei. Papieżem szacowne grono kardynalskie wybrało kapłana z Polski, z komunistycznego wówczas kraju, który w pierwszych słowach swego papieskiego posługiwania wołał, by świat otwarł drzwi Chrystusowi. Wybór kardynałów okazał się opatrznościowy. Wkrótce runęły mury komunizmu, a człowiek, jego godność i wielkość, znalazły się w centrum przepowiadania papieskiego. Odchodząc z tego świata do "Domu Ojca", po ostatniej, wspaniałej, pouczającej katechezie umierania, świat już wiedział, że Karol Wojtyła należy do tych nielicznych, wybitnych jednostek, którym udało się zmienić na stałe wiele ludzkich serc, w konsekwencji wpłynąć znacząco na bieg historii.