Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

15 rocznica śmierci Jana Pawła II

P A M I Ę T A M Y

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego.
Członkowie Szkolnego Koło CARITAS włączyli się w akcję, od 10 do 18 marca zbierać będą monety o nominale 1, 2, 5, 10 groszy. Dla najaktywniejszej klasy, która włączy się do akcji, przewidziana jest nagroda. Dnia 18 marca będziemy zbierać i ważyć zebrane groszówki.

Dnia 25 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Szkolne Koło CARITAS we współpracy z Fundacją Mam Marzenie (Fundacja realizuje marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu) przeprowadziło zbiórkę nowych pluszowych maskotek dla dzieci z oddziałów onkologicznych szpitala w Rzeszowie.

Cała społeczność szkolna wspaniale bawiła się w Dniu Świętego Walentego. Przygotowane i rozprowadzone przez członków Szkolnego Koła Caritas walentynkowe serduszka i różyczki trafiły do adresatów, co sprawiło im ogromną radość. Zabawa była cudowna. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy pomysłodawcom.

Szkolne Koło CARITAS we współpracy z Fundacją Mam Marzenie (Fundacja realizuje marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu) organizuje zbiórkę NOWYCH pluszowych maskotek, gier, puzzli oraz materiałów plastycznych (kredki, farby) dla dzieci z oddziałów onkologicznych szpitala w Rzeszowie.

Dlaczego nowe? Dzieci przebywające w szpitalu są po ciężkich operacjach, poddawane leczeniu chemią lub z obniżoną odpornością.
Zbiórkę nowych maskotek z metką oraz środków pieniężnych dla chcących pomóc organizujemy w naszej szkole w dniach 16 listopada (piątek) i 19 listopada (poniedziałek).

Nie bądźmy obojętni, nasz gest może dać trochę radości i uśmiechu na twarzy maluszków.

W miesiącu listopadzie Szkolne Koło Caritas wraz z asystentem kościelnym ks. Jackiem oraz opiekunami dwukrotnie włączyło się w modlitwę różańcową w Radiu VIA. Było to dla nas ogromne przeżycie, gdyż dla wielu z uczennic była to pierwsza wizyta w studiu radiowym, a także możliwość uczestniczenia "na żywo" w radiowym programie.

Dla człowieka wiary poza wszelaką dyskusją jest fakt, że to Opatrzność Boża kieruje światem. Zatem wybór 16 X 1978 r. kardynała z Krakowa, Karola Wojtyły, na papieża wpisuje się w odwieczne plany Boga, w realizację historii zbawienia człowieka. Decyzja szacownego grona kardynalskiego była wielkim zaskoczeniem. Wszak nie był Włochem, jak jego wielu poprzedników. Pochodził z Polski, z komunistycznego wówczas kraju, a w pierwszych oficjalnych słowach swego papieskiego posługiwania zaapelował, by świat, który od kilku dekad egzystował w ponurej rzeczywistości „zimnej wojny", otwarł drzwi Chrystusowi.

Dnia 26 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Członkowie Szkolnego Koła CARITAS wraz z uczniami klasy 2b dołączyli do akcji organizowanej przez Fundację MAM MARZENIE, polegającej na zbiórce nowych pluszowych maskotek dla dzieci-pacjentów oddziałów onkologicznych.

 

RUSZA
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW 
ZAPRASZAMY OD 6.09.2018 DO SALI 
NR 208 /2 PIĘTRO/
O GODZ. 10.25 /DŁUGA PRZERWA/

Szkolne Koło Caritas

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny odpowiedzieli pozytywnie na potrzeby innych ludzi. Tym razem włączyliśmy się w akcję, która polegała na zbiórce materiałów opatrunkowych tak bardzo potrzebnych dla mieszkańców Afryki. Zebraliśmy 8 kg plastrów, kompresów, bandaży i innych materiałów, które zostały wysłane do miejsca zbiórki. Zbiórkę zorganizowało i przeprowadziło Szkolne Koło CARITAS.
Dziękujemy bardzo.

 

Szkolne Koło CARITAS organizuje Kiermasz Używanych Podręczników. Dnia 6 września będziemy przyjmować podręczniki, od 7 września przyjmować i sprzedawać (sala 208 - II piętro).

Szkolne Koło Caritas włączyło się w akcję MISJA - OPATRUNEK DLA ZAMBII, która polega na zbiórce materiałów opatrunkowych takich jak: bandaże zwykłe i elastyczne 10–15 cm szerokości, plastry, kompresy, gaza opatrunkowa, rękawiczki jednorazowe, nici chirurgiczne (Vicryl/Dexon), które zostaną przekazane jako pomoc dla szpitala im. kard. Kozłowieckiego w Lusace i misyjnego szpitala w Katondwe w Zambii.
Zapraszamy wszystkie klasy do przyłączenia się do akcji, którą będziemy prowadzić do końca bieżącego miesiąca, tj. 30 października. 
Zebrane środki prosimy przynosić do sali 202 w dniach 29 i 30 października na długiej przerwie (10.25 – 10.40).

W dniu 8 czerwca br. w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego odbyło się spotkanie w ramach akcji "Bus - mobilna ambasada Niepodległej". W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście z Caritas Polska z Warszawy, m.in. Syryjczyk, który opowiadał o aktualnej sytuacji w Syrii oraz potrzebach ludzi tam mieszkających, a jego krótkie wystąpienie było szczególnie wzruszające.

Szkolne Koło CARITAS organizuje Kiermasz Używanych Podręczników. Dnia 6 września będziemy przyjmować podręczniki, od 9 września przyjmować i sprzedawać (sala 208 II piętro).

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w akcję pomocy dla chorej 4-letniej Zosi, która od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi i wymaga nieustannej rehabilitacji. Zebrano 4 worki nakrętek oraz 580 zł, za które zakupiono przedmioty codziennego użytku takie jak odzież, mleko, pieluszki, soczki, słodycze oraz zabawki.

Szkolne Koło Caritas zbiera nakrętki dla 5-letniej Zosi z Kielnarowej (dla Zosi zbieraliśmy już nakrętki w ubiegłym roku).

Prosimy o przynoszenie nakrętek do sali 202 do czwartku 7 lutego.