Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Przyzwyczailiśmy się do zbiórek, kwest akcji dobroczynnych, ale czy nie zapomnieliśmy dlaczego to robimy? Za każda akcją i wydarzeniem stoją konkretne czyny i ludzie. Szkolne koło Caritas skupia osoby odczytujące w sobie chęć dzielenia się z innymi. Tegoroczne święto miłosierdzia to impuls do jeszcze gorliwszego zaangażowani się w modlitwę i czynienie dobra. To odpowiedź miłosierdziem na miłosierdzie którego otrzymujemy od Boga. Tydzień miłosierdzia był zachętą dla wszystkich, by kochać bliźniego przez czyny miłosierdzia. Warto się rozejrzeć i dostrzec kogoś komu może brak odwagi by prosić. Postanówmy sobie że dniem straconym jest ten w którym nie pomogliśmy nikomu.

2 kwietnia 2005 roku w Rzymie w wieku 84 lat zmarł Jan Paweł II. Dzisiaj mija 17. rocznica śmierci papieża.

Jan Paweł II zmarł wigilię Święta Miłosierdzia Bożego po 26 latach pełnienia pontyfikatu. Cierpiał na chorobę Parkinsona. Kiedy pojawiła się informacja o pogarszającym się stanie jego zdrowia, pod oknami papieskiego apartamentu w Pałacu Apostolskim zgromadziły się ogromne tłumy, by przez kilka dni trwać w modlitwie.

https://dorzeczy.pl/religia/283900/17-rocznica-smierci-sw-jana-pawla-ii.html

18 maja 2020 to dzień 100 rocznicy urodzin naszego rodaka

Świętego Jana Pawła II

Autorem pracy jest uczennica klasy 2b Wiktoria

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o Janie Pawle II

Attachments:
Download this file (Jan Paweł II.pdf)Jan Paweł II.pdf[ ]1676 kB

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada i jest stosunkowo nowy, misie swoje święto mają od 2002 roku (setna rocznica powstania zabawki). Od kilku lat wolontariusze Fundacji MAM MARZENIE w ten dzień przekazują dzieciom - pacjentom - przebywającym w szpitalach pluszaki i zabawki.

Włączając się do akcji członkowie Szkolnego Koła CARITAS zorganizowali kiermasz słodkości, z uzyskanych pieniędzy zakupili misie, które przekazali pani Agnieszce wolontariuszce Fundacji. Szczególnym zaangażowaniem w przygotowanie i przeprowadzenie akcji wykazały się uczennice klas: 3ps, 3ag, 1cs.

życzą 

uczniowie pracujący w Szkolnym Kole CARITS
oraz opiekunowie Koła
(zdjęcie zrobione z kartki narysowanej przez naszą uczennicę)

 

Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża w poniedziałek, 16 października 1978 r., w drugim dniu konklawe. Biały dym zwiastujący dokonanie wyboru pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską o godz. 18.18. Metropolita krakowski stał się 262. następcą św. Piotra.

zdjp2

15 rocznica śmierci Jana Pawła II

P A M I Ę T A M Y

Dnia 7.10.2021 (czwartek) na przerwie 10.25 w sali 112 odbędzie się spotkanie Szkolnego Koła CARITAS. Zapraszamy wszystkie osoby pracujące w kole w poprzednich latach oraz chętne do dołączenia.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” (sentencja, autor nieznany).

........................................................................................................................Opiekunowie

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego.
Członkowie Szkolnego Koło CARITAS włączyli się w akcję, od 10 do 18 marca zbierać będą monety o nominale 1, 2, 5, 10 groszy. Dla najaktywniejszej klasy, która włączy się do akcji, przewidziana jest nagroda. Dnia 18 marca będziemy zbierać i ważyć zebrane groszówki.

Szkolne Koło CARITAS
organizuje

Kiermasz Używanych Podręczników

We środę (8 września) na przerwie 10.25 – 10.40 w auli szkolnej przyjmujemy podręczniki do sprzedaży.
Od czwartku (9 września) do poniedziałku (13 września) na przerwie 10.25 – 10.40 w auli przyjmujemy i sprzedajemy podręczniki.

Zapraszamy

Cała społeczność szkolna wspaniale bawiła się w Dniu Świętego Walentego. Przygotowane i rozprowadzone przez członków Szkolnego Koła Caritas walentynkowe serduszka i różyczki trafiły do adresatów, co sprawiło im ogromną radość. Zabawa była cudowna. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy pomysłodawcom.

2 kwietnia - 16. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. "Święty Jan Paweł II był człowiekiem Krzyża. Swój krzyż dźwigał do końca, heroicznie" - wspominał w rozmowie z PAP jego wieloletni sekretarz, kard. Stanisław Dziwisz. "Splot tych dwóch dat: Wielkiego Piątku i rocznicy śmierci św. Jana Pawła II możemy odczytywać symbolicznie zwłaszcza w kontekście czasu pandemii" - zauważył https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-16-rocznica-smierci-jana-pawla-ii-swoj-krzyz-dzwigal-do-konc,nId,5145101

pJP2

W miesiącu listopadzie Szkolne Koło Caritas wraz z asystentem kościelnym ks. Jackiem oraz opiekunami dwukrotnie włączyło się w modlitwę różańcową w Radiu VIA. Było to dla nas ogromne przeżycie, gdyż dla wielu z uczennic była to pierwsza wizyta w studiu radiowym, a także możliwość uczestniczenia "na żywo" w radiowym programie.

Dnia 26 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Członkowie Szkolnego Koła CARITAS wraz z uczniami klasy 2b dołączyli do akcji organizowanej przez Fundację MAM MARZENIE, polegającej na zbiórce nowych pluszowych maskotek dla dzieci-pacjentów oddziałów onkologicznych.

 

Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku, a zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Był to człowiek niezwykły, niosący szczęście, zgodę i wiarę, która nigdy go nie opuszczała, nawet w najtrudniejszych momentach życia.

Od 16 października 1978 roku do 2 kwietnia 2005 roku, był Papieżem, głową Watykanu. Przyszedł na świat w Wadowicach, tam uczęszczał do gimnazjum, następnie studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Filozoficznym.