Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Szkolne Koło CARITAS organizuje Kiermasz Używanych Podręczników. Dnia 6 września będziemy przyjmować podręczniki, od 9 września przyjmować i sprzedawać (sala 208 II piętro).

Szkolne Koło Caritas zbiera nakrętki dla 5-letniej Zosi z Kielnarowej (dla Zosi zbieraliśmy już nakrętki w ubiegłym roku).

Prosimy o przynoszenie nakrętek do sali 202 do czwartku 7 lutego.

Członkowie Szkolnego Koło CARITAS brali udział w zbiórce żywności TAK, POMAGAM. 

Dnia 25 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Szkolne Koło CARITAS we współpracy z Fundacją Mam Marzenie (Fundacja realizuje marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu) przeprowadziło zbiórkę nowych pluszowych maskotek dla dzieci z oddziałów onkologicznych szpitala w Rzeszowie.

W dniach 9 i 10 marca br. wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas włączyły się w ogólnopolską akcję zbiórki żywności w sklepach pod hasłem TAK, POMAGAM. Dzięki ich zaangażowaniu zebrano żywność, która powędruje do potrzebujących rodzin.
Dziękujemy uczennicom z klas II a i II e, na które zawsze można liczyć, a swoją misję wykonują z radością i ogromnym zaangażowaniem.

Szkolne Koło CARITAS we współpracy z Fundacją Mam Marzenie (Fundacja realizuje marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu) organizuje zbiórkę NOWYCH pluszowych maskotek, gier, puzzli oraz materiałów plastycznych (kredki, farby) dla dzieci z oddziałów onkologicznych szpitala w Rzeszowie.

Dlaczego nowe? Dzieci przebywające w szpitalu są po ciężkich operacjach, poddawane leczeniu chemią lub z obniżoną odpornością.
Zbiórkę nowych maskotek z metką oraz środków pieniężnych dla chcących pomóc organizujemy w naszej szkole w dniach 16 listopada (piątek) i 19 listopada (poniedziałek).

Nie bądźmy obojętni, nasz gest może dać trochę radości i uśmiechu na twarzy maluszków.

Uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła CARITAS wraz z opiekunami zaangażowali się w zbiórkę żywności w ramach akcji TAK, POMAGAM. Na ręce pani dyrektor Stanisławy Pepery zostały złożone podziękowania.

Dla człowieka wiary poza wszelaką dyskusją jest fakt, że to Opatrzność Boża kieruje światem. Zatem wybór 16 X 1978 r. kardynała z Krakowa, Karola Wojtyły, na papieża wpisuje się w odwieczne plany Boga, w realizację historii zbawienia człowieka. Decyzja szacownego grona kardynalskiego była wielkim zaskoczeniem. Wszak nie był Włochem, jak jego wielu poprzedników. Pochodził z Polski, z komunistycznego wówczas kraju, a w pierwszych oficjalnych słowach swego papieskiego posługiwania zaapelował, by świat, który od kilku dekad egzystował w ponurej rzeczywistości „zimnej wojny", otwarł drzwi Chrystusowi.

W ponurej, trwającej od kilku dekad rzeczywistości "zimnej wojny" 16 października 1978 r. świat ujrzał promyk nadziei. Papieżem szacowne grono kardynalskie wybrało kapłana z Polski, z komunistycznego wówczas kraju, który w pierwszych słowach swego papieskiego posługiwania wołał, by świat otwarł drzwi Chrystusowi. Wybór kardynałów okazał się opatrznościowy. Wkrótce runęły mury komunizmu, a człowiek, jego godność i wielkość, znalazły się w centrum przepowiadania papieskiego. Odchodząc z tego świata do "Domu Ojca", po ostatniej, wspaniałej, pouczającej katechezie umierania, świat już wiedział, że Karol Wojtyła należy do tych nielicznych, wybitnych jednostek, którym udało się zmienić na stałe wiele ludzkich serc, w konsekwencji wpłynąć znacząco na bieg historii.

RUSZA
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW 
ZAPRASZAMY OD 6.09.2018 DO SALI 
NR 208 /2 PIĘTRO/
O GODZ. 10.25 /DŁUGA PRZERWA/

Szkolne Koło Caritas

11 października 2017 r. młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie wystąpiła w katolickim radiu Via. Anita Ryś, Justyna Boś, Natalia Kubicka oraz Małgorzata Władyka, uczennice kl. II a należące do Szkolnego Koła Caritas poprowadziły na żywo modlitwę różańcową.

Szkolne Koło CARITAS organizuje Kiermasz Używanych Podręczników. Dnia 6 września będziemy przyjmować podręczniki, od 7 września przyjmować i sprzedawać (sala 208 - II piętro).

W dniach 29 i 30 września br. wolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w zbiórkę żywności w rzeszowskich sklepach w ramach akcji PODZIEL SIĘ DOBRYM POSIŁKIEM organizowanej przez Podkarpacki Bank Żywności. 

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i otwarte serca na potrzeby innych.

 

W dniu 8 czerwca br. w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego odbyło się spotkanie w ramach akcji "Bus - mobilna ambasada Niepodległej". W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście z Caritas Polska z Warszawy, m.in. Syryjczyk, który opowiadał o aktualnej sytuacji w Syrii oraz potrzebach ludzi tam mieszkających, a jego krótkie wystąpienie było szczególnie wzruszające.

W wyniku przeprowadzonej przez Szkolne Koło Caritas zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin poszkodowanych w wyniku nawałnicy na Pomorzu zebranych zostało 863 zł.
Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom, nauczycielom i uczniom, którzy wykazali się dużą wrażliwością na potrzeby innych ludzi. 

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w akcję pomocy dla chorej 4-letniej Zosi, która od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi i wymaga nieustannej rehabilitacji. Zebrano 4 worki nakrętek oraz 580 zł, za które zakupiono przedmioty codziennego użytku takie jak odzież, mleko, pieluszki, soczki, słodycze oraz zabawki.