GODZINY PRACY DORADCY ZAWODOWEGO
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Wtorek   13.00  -  16.00                                   Środa   8.00 - 10.00

Istnieje możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje w innym terminie.

Zapraszam serdecznie

W dniu 5 kwietnia Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana  wraz z Młodzieżowym Biurem Pracy w Rzeszowie zorganizowało „Kwietniowe Targi Pracy”, w których brali udział pracodawcy współpracujący z MBP Rzeszów. Podczas Targów uczniowie mogli skorzystać z szerokiej oferty Ochotniczych Hufców Pracy.

Młodzież miała okazję porozmawiać z pracodawcami zainteresowanymi zatrudnieniem osób uczących się do prac krótkoterminowych oraz miała możliwość napisania dokumentów aplikacyjnych. Wszyscy zainteresowani mogli również skorzystać z porad doradcy zawodowego oraz zapoznać się z ofertą szkoleń proponowaną przez rzeszowski oddział Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego.

W Internecie można znaleźć wiele serwisów, na których umieszczane są aktualne oferty pracy. Korzystając z nich bez problemu odnajdziesz ofertę skierowaną do Ciebie. Oprócz serwisów ogólnych coraz częściej można spotkać serwisy branżowe, np. dla inżynierów, informatyków.

Poniżej znajdziesz spis portali internetowych z ofertami pracy:

Studia wyższe gwarantują nabywanie i pogłębianie wiedzy w wybranym kierunku oraz zdobywanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Absolwenci szkół wyższych mają znacznie większą zdolność przystosowywania się do zmian zachodzących na rynku pracy.

Informacje o wolnych miejscach pracy można uzyskać z kilku źródeł.

Ogłoszenia prasowe - bogatym źródłem informacji na temat aktualnych, wolnych stanowisk pracy jest na pewno prasa.

Warto zajrzeć do prasy ogólnopolskiej, która często zamieszcza specjalne dodatki dla osób szukających pracy .Podczas poszukiwania interesującego Cię ogłoszenia nie zapominaj o gazetach lokalnych wydawanych w Twoim regionie. Wielu pracodawców korzysta z takiej formy szukania pracowników. Ogłoszenia o pracę pojawiają się też w prasie darmowej, rozdawanej na ulicach w większych miastach. Koniecznie zaglądaj też do prasy z Twojej branży, prasy specjalistycznej - bardzo często można tam znaleźć dobre ogłoszenia na poważne stanowiska. Pewnie nie wszystkie są dla Ciebie.
Musisz więc zastanowić się czy:

Decyzje dotyczące wyboru zawodu i  zaplanowania zawodowej kariery są jednymi z ważniejszych, które podejmujemy w życiu. Od nich w dużym stopniu zależy przyszłe życie. I mimo, że zmieniająca się rzeczywistość związana z rynkiem pracy wymaga dużej mobilności (umiejętności dokonywania zmian, przystosowania się), umiejętności przekwalifikowania się, to niezmiernie istotne jest, jak dalece człowiek (szczególnie młody) świadomie podejmuje swoją pierwszą decyzję.

Skutki nietrafnego wyboru, mało świadomych decyzji to m.in.:

Jeśli myślisz o dalszej nauce w szkole policealnej, konieczne jest posiadanie wykształcenia średniego. Matura nie jest wymagana. W przypadku szkół policealnych możemy mówić o ich dwóch rodzajach: publicznych i niepublicznych. Różnica polega na tym, że w drugim typie tych szkół będziesz musiał płacić za swoją naukę.