Dnia 26 września w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych. Była to dobra okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. W ramach obchodów nauczyciele naszej szkoły, którzy uczestniczyli w zagranicznych szkoleniach językowych lub językowo-metodycznych w ramach projektu Erasmus+, przeprowadzili lekcje w języku angielskim na temat: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”, jednocześnie odnosząc się do swoich doświadczeń z udziału w projekcie.

logo

Od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r. nasza szkoła realizuje projekt pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Projekt przewiduje udział 9 nauczycieli w dwutygodniowych kursach językowych
i kursach językowo - metodycznych w Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz na Malcie.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, stworzenie nowego podejścia metodycznego w nauczaniu języka angielskiego w szkole, wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego do nauczania przedmiotów szkolnych, zwiększenie aktywności we współpracy międzynarodowej oraz promowanie wartości europejskich.