Wizyta przygotowawcza - wspólnie z panią Agatą reprezentującą AIRimini naszego partnera w projekcie pn. "Praktyki we Włoszech kluczem do rozwoju zawodowego uczniów ZS2." w ramach programu Erasmus+, omawiamy szczegóły realizacji uczniowskich praktyk zawodowych u włoskich pracodawców.

Od 8.08.2021 nasi uczniowie z klas ekonomicznych i logistycznych wraz z opiekunem panem Michałem Leją, uczestniczą w projekcie „Praktyki bez granic” realizowanym w ramach Programu PO WER. Projekt ten obejmuje trzytygodniowe staże zawodowe w Walencji.
Po przylocie do Walencji i zakwaterowaniu w hotelu uczniowie udali się na spacer po Walencji. Naszym przewodnikiem i opiekunem jest pani Dominika Jastrzębowska z firmy UNIVERSAL MOBILITY.

logo

Od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r. nasza szkoła realizuje projekt pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Projekt przewiduje udział 9 nauczycieli w dwutygodniowych kursach językowych
i kursach językowo - metodycznych w Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz na Malcie.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, stworzenie nowego podejścia metodycznego w nauczaniu języka angielskiego w szkole, wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego do nauczania przedmiotów szkolnych, zwiększenie aktywności we współpracy międzynarodowej oraz promowanie wartości europejskich.