Zespół Szkół Nr 2 w Rzeszowie dziękuje za udział w projekcie „Uliczna gra z Ekonomikiem z ZS2”.
W projekcie udział wzięło 26 zespołów z 9 szkół z województwa podkarpackiego. Uczniowie w 4-osobowych grupach wykonywali szereg poleceń w 6 punktach kontrolnych zlokalizowanych na terenie Miasta Rzeszowa.
Tematyka zadań związana była z przedmiotem działania takich instytucji jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowy Bank Polski, Urząd Skarbowy, Urząd Statystyczny, Wydział Spraw Obywatelskich i Biuro Ewidencji Działalności Gospodarczej i Zezwoleń Urzędu Miasta Rzeszowa.

Znamy już zwycięzców I edycji ekonomicznej gry ulicznej organizowanej przez Zespół Szkół Nr 2 w Rzeszowie.

W grze udział wzięło  26 zespołów  z terenu województwa podkarpackiego. Byli to uczniowie technikum jak i uczniowie liceum ogólnokształcącego.

Uczestnicy wykazali się bardzo przedsiębiorczą postawą i bardzo ambitnie podchodzili do kwestii wykonywanych zadań. Większość z nich już zgłosiła chęć udziału w kolejnej edycji gry.

Nasi uczniowie uplasowali się w samej czołówce!!!

A oto wyniki:

Jak połączyć zdobywanie wiedzy z zabawą?
Już w listopadzie uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję zmierzyć się  w zespołowych rozgrywkach w ramach projektu „ULICZNA GRA Z EKONOMIKIEM Z ZS2”.
Każdy Zespół otrzyma zadania do wykonania w 6 Punktach Kontrolnych rozmieszczonych na terenie Miasta Rzeszowa. Drużyny, która wykonają zadania w najkrótszym czasie zdobywają odpowiednio I, II i III miejsce. Ale zwycięzcami są wszyscy!!!
Każdy uczestnik gry otrzymuje upominek!!!
4 osobowe zespoły pod opieką nauczyciela mogą zgłosić się jeszcze do 20 października.
Więcej informacji w zakładce Projekty.
Już wkrótce szczegółowe informacje dotyczące terminu gry.
Serdecznie zapraszamy!!!

Zakres tematyczny:

- zakładanie własnej działalności: niezbędne dokumenty rejestracyjne, nadawanie numerów identyfikacyjnych nowo powstałej firmie, obowiązki wobec ZUS i Urzędu Skarbowego,  wady i zalety prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej;

Jak połączyć zdobywanie wiedzy z zabawą?
Już 18 października uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję zmierzyć się  w zespołowych rozgrywkach w ramach projektu „ULICZNA GRA Z EKONOMIKIEM Z ZS2”.
Każdy Zespół otrzyma zadania do wykonania w 6 Punktach Kontrolnych realizowanych na terenie Miasta Rzeszowa. Drużyny, która wykonają zadania w najkrótszym czasie zdobywają odpowiednio I, II i III miejsce. Ale zwycięzcami są wszyscy!!!
Każdy uczestnik gry otrzymuje upominek!!!
4 osobowe zespoły pod opieką nauczyciela mogą zgłosić się jeszcze do 6 października.
Więcej informacji w zakladce Projekty.
Serdecznie zapraszamy!!!

Miło nam poinformować, że „Uliczna Gra z Ekonomikiem z ZS 2” odbędzie się  już 15 listopada 2017 r. (środa).

Poniżej załączamy szczegółowy program:

8.30-9.00

Rejestracja uczestników ekonomicznej gry ulicznej w Auli  Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie

9.00-9.15

Powitanie przez Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie,  zapoznanie z programem gry

9.15-9.25

Losowanie zadań przez liderów zespołów

9.25-12.30

Wykonywanie zadań na terenie Rzeszowa według wylosowanej kolejności

12.30-13.15

Poczęstunek  dla uczestników i ich opiekunów – ciepły posiłek

Wystąpienie  przedstawiciela partnera projektu

13.30-14.00

Ogłoszenie wyników gry, wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców i pozostałych uczestników  wraz z opiekunami

Podczas rejestracji zespołów uczestnicy otrzymają m.in. koszulki, mapę, kartę uczestnictwa zespołu  oraz szczegółowe informacje niezbędne podczas wykonywania zadań.

Trzymamy kciuki!!!

18 października 2017 r.  w Zespole Szkół Nr 2 w Rzeszowie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego wezmą udział w ekonomicznej grze ulicznej. Dzięki współpracy Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie oraz Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Miasta w Rzeszowie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego i Urzędu Statystycznego w Rzeszowie chętni uczniowie podejmą aktywne działania w celu pogłębienia swoich umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, rachunkowości i ekonomii.

Projekt „ULICZNA GRA Z EKONOMIKIEM Z ZS 2” realizowany będzie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W załączeniu szczegóły i formularz zgłoszenia do udziału w grze.

Serdecznie zapraszamy do udziału.