W kwietniu nasza uczennica Dagmara Gargaś wzięła udział w etapie centralnym konkursu, sprawdzającego wiedzę z zakresu prawa pracy i zagadnień bhp w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W konkursie wzięło udział blisko 10 000 uczestników z 381 placówek edukacyjnych. Dagmara znalazła się w gronie 45 uczniów, którzy zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału konkursu.
Opiekunami merytorycznymi były Pani Agnieszka Łukasik i Pani Edyta Czarnota.

Gratulujemy tegorocznej maturzystce sukcesu oraz trzymamy kciuki na egzaminie dojrzałości!

07.12.2021 r. w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie odbył się konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy” w ramach programu Kultura bezpieczeństwa. W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło 54 uczniów. Ze względu na taką samą liczbę punktów zdobytych przez uczniów 14.12.2021 r. odbyła się ostateczna dogrywka.

Do etapu regionalnego konkursu zakwalifikowały się:
- Katarzyna Zięba uczennica klasy 2ar,
- Iwona Bogusz uczennica klasy 3as.

Pierwszoklasisto!

Sprawdź, czego nauczyłeś się w naszej szkole.

W dniach od 18 do 29 maja organizowany jest konkurs dla uczniów klas pierwszych technikum w zawodzie technik ekonomista. Konkurs polegał będzie na rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów i zadań z zakresu poznanej wiedzy ekonomicznej.
Oceniana będzie poprawność i szybkość przesłania odpowiedzi.
Zapraszamy do udziału, wkrótce więcej informacji.

Nasi uczniowie po raz kolejny brali udział w projekcie edukacyjnym Lekcje z ZUS w ramach którego uczestniczyli w 4 lekcjach poświeconych ubezpieczeniom społecznym. Dzięki projektowi uczniowie poznali zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi co będzie pomocne przy wejściu na rynek pracy. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dostępne są arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

Od 18 do 29 maja w każdy poniedziałek, środę i piątek między godziną 16:00 a 18:00 na stronie internetowej szkoły publikowane będą krzyżówki, rebusy lub zadania dotyczące wiedzy z zakresu ekonomii zdobytej w pierwszej klasie.
Hasła do krzyżówek i rebusów oraz rozwiązania do zadań należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kryteria dotyczące oceny prac:
- poprawność rozwiązania,
- czas rozwiązania.

Nagrodami w konkursie są: piłka do gry, pendrive, zestaw długopis + pióro, gadżety.
Osoby biorące udział w konkursie mogą liczyć na przychylność nauczycieli przedmiotów zawodowych przy wystawianiu oceny rocznej.
ZAPRASZAMY do udziału w konkursie i życzymy POWODZENIA  :)