Od 18 do 29 maja w każdy poniedziałek, środę i piątek między godziną 16:00 a 18:00 na stronie internetowej szkoły publikowane będą krzyżówki, rebusy lub zadania dotyczące wiedzy z zakresu ekonomii zdobytej w pierwszej klasie.
Hasła do krzyżówek i rebusów oraz rozwiązania do zadań należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kryteria dotyczące oceny prac:
- poprawność rozwiązania,
- czas rozwiązania.

Nagrodami w konkursie są: piłka do gry, pendrive, zestaw długopis + pióro, gadżety.
Osoby biorące udział w konkursie mogą liczyć na przychylność nauczycieli przedmiotów zawodowych przy wystawianiu oceny rocznej.
ZAPRASZAMY do udziału w konkursie i życzymy POWODZENIA  :)

Pierwszoklasisto!

Sprawdź, czego nauczyłeś się w naszej szkole.

W dniach od 18 do 29 maja organizowany jest konkurs dla uczniów klas pierwszych technikum w zawodzie technik ekonomista. Konkurs polegał będzie na rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów i zadań z zakresu poznanej wiedzy ekonomicznej.
Oceniana będzie poprawność i szybkość przesłania odpowiedzi.
Zapraszamy do udziału, wkrótce więcej informacji.

15 marca przeprowadzona została rozgrywka półfinałowa Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą JA TITAN, do której zakwalifikowali się uczniowie z klasy 3b Patryk i Daniel, niewiele punktów zabrakło do udziału w finale.
Organizatorem Konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W trakcie konkursu trwającego od grudnia 2018 r. uczniowie poprowadzili własne wirtualne firmy w symulowanej rzeczywistości rynkowej.

17 kwietnia 2019 roku w siedzibie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej odbył się II etap Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w którym wzięła udział uczennica klasy 3BH Aneta Tęsna.
Celem Konkursu jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs promował umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacjach kryzysowych, edukację obywatelską oraz wiedzę z zakresu różnych dziedzin prawa związanych z bezpieczeństwem.

Szkolny etap konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy odbędzie się 20 listopada br. (wtorek) o godz. 13.10 w sali nr 19 oraz w auli szkoły.

12 kwietnia 2019 roku uczennica klasy 3bh Aneta Tęsna reprezentowała naszą szkołę podczas IX Ogólnopolskiego Finału Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Zakres tematyczny IX Ogólnopolskiego Finału Konkursu Wiedzy o Podatkach obejmował: Ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz inne podatki obowiązujące w Polsce, Ustawę o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

W dniu 7 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach I stopnia (szkolnych) XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”.
Życzymy powodzenia.

W półfinale konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce” naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Nikodem Mroczka (klasa II a), Magdalena Siwiec (klasa II a), Patrycja Jamróz (klasa II a).
Półfinał odbył się w kwietniu w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. W projekcie brało udział około 30 szkół z województwa podkarpackiego. Projekt był finansowany przez Narodowy Bank Polski w ramach edukacji ekonomicznej.

Dnia 1 marca odbył się w naszej szkole etap regionalny konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”. W konkursie wzięło udział 63 uczniów z 32 szkół, którzy osiągnęli najwyższą liczbę punktów w etapach szkolnych. W naszej szkole w etapie szkolnym najlepsi byli Ewa Urban i Jakub Surowiec z klasy 3a i oni wzięli udział w konkursie. Jakub Surowiec zajął 2 miejsce i zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego.
Gratulujemy Kubie i życzymy powodzenia w Warszawie.

W kwietniu odbył się w Warszawie finał konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, w którym uczestniczyli zwycięzcy etapów regionalnych. Region podkarpacki reprezentowało 3 uczniów, także zwyciężczyni etapu regionalnego uczennica naszej szkoły Agnieszka Wiglusz z klasy 3a.
Każdy z uczestników rozwiązywał test składający się z 50 pytań, w tym 20 o podwyższonym stopniu trudności.

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dostępne są arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.