Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

W ramach projektu POWER pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” nauczycielka matematyki p. Beata Socha wyjechała do Londynu na dwutygodniowy kurs języka angielskiego. Zajęcia odbywały się w Szkole Językowej Centre of English Studies w okresie od 01.07.2019 do 12.07.2019.

Poniżej przedstawiamy krótką relację zdjęciowa z wyjazdu.

W dniach 1.07-12.07.2019 r. nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie: mgr Justyna Pokrywa, mgr Katarzyna Matuła i mgr Sławomir Superson uczestniczyli w kursach językowych i metodycznych na Malcie w ramach projektu pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Zajęcia odbywały się w Szkole Językowej ESE European School of English (Justyna Pokrywa, Sławomir Superson) oraz ETI Executive Training Institute (Katarzyna Matuła). Niewielkie 10-12 osobowe grupy, oraz zróżnicowane metody pracy pomogły rozwinąć umiejętności prowadzenia swobodnej rozmowy oraz wyrażania własnych opinii w języku angielskim.

Kurs metodyczny w ETI miał na celu udoskonalenie warsztatu pracy nauczycieli języka angielskiego poprzez stosowanie różnorodnych metod aktywizujących i nowoczesnych technologii w nauczaniu. Międzynarodowe środowisko uczestników kursów pozwoliło na nawiązanie kontaktów personalnych z osobami z całego świata. Ponadto nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 mieli możliwość zwiedzania najpiękniejszych zakątków niewielkiego archipelagu Wysp Maltańskich (Valletta, St. Julian, Mdina, Wyspa Gozo itp.). Pobyt na Malcie pozwolił im również na asymilację z miejscową społecznością oraz poznanie tradycyjnych zwyczajów oraz kuchni maltańskiej.

Od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r. Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie realizuje projekt pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. 9 nauczycieli ZS 2 wzięło udział w dwutygodniowych kursach językowych i kursach językowo - metodycznych w Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz na Malcie.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, stworzenie nowego podejścia metodycznego w nauczaniu języka angielskiego w szkole, wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego do nauczania przedmiotów szkolnych, zwiększenie aktywności we współpracy międzynarodowej oraz promowanie wartości europejskich.

W ramach projektu dwie nauczycielki języka angielskiego tj. Kamila Blok oraz Sabina Suchy wyjechały do Cork w Irlandii, gdzie doskonaliły swoje umiejętności z zakresu nauczania języka angielskiego. Szkolenie odbyło się w Cork English College i trwało od 01.07.2019 do 12.07.2019. Uczestnicy projektu przede wszystkim podnosili swoje kompetencje w dziedzinie znajomości i stosowania języka angielskiego oraz doskonalili swoje umiejętności metodyczne w dziedzinie nauczania języka angielskiego dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Dodatkowo nauczyciele mieli możliwości zapoznania się z bogatą kulturą Irlandii, a dogodna lokalizacja miejsca zakwaterowania umożliwiła dostęp do atrakcji turystycznych Cork i okolic.
Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę metodyczną z zakresu nauczania języka angielskiego.
Poniżej przedstawiamy krótką relację zdjęciowa z wyjazdu.

Od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r. Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie realizuje projekt pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Projekt przewiduje udział 9 nauczycieli w dwutygodniowych kursach językowych i kursach językowo - metodycznych w Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz na Malcie.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, stworzenie nowego podejścia metodycznego w nauczaniu języka angielskiego w szkole, wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego do nauczania  przedmiotów szkolnych, zwiększenie aktywności we współpracy międzynarodowej oraz promowanie wartości europejskich.

W ramach projektu dwóch nauczycieli z naszej szkoły tj. Iwona Lasota i Paweł Skowroński  wyjechali na Maltę by wziąć udział w dwutygodniowym kursie języka angielskiego i zdobyć nowe umiejętności językowe. Szkolenie odbywało się w ESE - European School of English (St Julian's - Paceville) i trwało od 29.04.2019 r. do 10.05.2019 r. Uczestnicy  projektu przede  wszystkim udoskonalili swoją znajomość języka angielskiego i polepszyli zdolności komunikacyjne. Wśród  korzyściach wynikających z udziału w projekcie należy również wspomnieć o pobudzeniu potrzeby ciągłego  dokształcania się, poszerzania wiedzy i umiejętności, jak również o zwiększonej mobilności zawodowej. Dodatkowym  atutem pobytu  na szkoleniu na Malcie była  możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego w życiu codziennym, a doskonała lokalizacja zakwaterowania gwarantowała  uczestnikom projektu nieograniczony dostęp do głównych atrakcji turystycznych i kulturalnych kraju.

Na  zakończenie  kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności językowe.

Poniżej przedstawiamy krótką relację zdjęciowa z wyjazdu.