Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

Od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r. Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie realizuje projekt pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Projekt przewiduje udział 9 nauczycieli w dwutygodniowych kursach językowych i kursach językowo - metodycznych w Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz na Malcie.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, stworzenie nowego podejścia metodycznego w nauczaniu języka angielskiego w szkole, wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego do nauczania  przedmiotów szkolnych, zwiększenie aktywności we współpracy międzynarodowej oraz promowanie wartości europejskich.

W ramach projektu dwóch nauczycieli z naszej szkoły tj. Iwona Lasota i Paweł Skowroński  wyjechali na Maltę by wziąć udział w dwutygodniowym kursie języka angielskiego i zdobyć nowe umiejętności językowe. Szkolenie odbywało się w ESE - European School of English (St Julian's - Paceville) i trwało od 29.04.2019 r. do 10.05.2019 r. Uczestnicy  projektu przede  wszystkim udoskonalili swoją znajomość języka angielskiego i polepszyli zdolności komunikacyjne. Wśród  korzyściach wynikających z udziału w projekcie należy również wspomnieć o pobudzeniu potrzeby ciągłego  dokształcania się, poszerzania wiedzy i umiejętności, jak również o zwiększonej mobilności zawodowej. Dodatkowym  atutem pobytu  na szkoleniu na Malcie była  możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języka angielskiego w życiu codziennym, a doskonała lokalizacja zakwaterowania gwarantowała  uczestnikom projektu nieograniczony dostęp do głównych atrakcji turystycznych i kulturalnych kraju.

Na  zakończenie  kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności językowe.

Poniżej przedstawiamy krótką relację zdjęciowa z wyjazdu.