Głównej zawartości

Komunikat alertu

Ta strona korzysta z cookies. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu.

W dniach 1.07-12.07.2019 r. nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie: mgr Justyna Pokrywa, mgr Katarzyna Matuła i mgr Sławomir Superson uczestniczyli w kursach językowych i metodycznych na Malcie w ramach projektu pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Zajęcia odbywały się w Szkole Językowej ESE European School of English (Justyna Pokrywa, Sławomir Superson) oraz ETI Executive Training Institute (Katarzyna Matuła). Niewielkie 10-12 osobowe grupy, oraz zróżnicowane metody pracy pomogły rozwinąć umiejętności prowadzenia swobodnej rozmowy oraz wyrażania własnych opinii w języku angielskim.

Kurs metodyczny w ETI miał na celu udoskonalenie warsztatu pracy nauczycieli języka angielskiego poprzez stosowanie różnorodnych metod aktywizujących i nowoczesnych technologii w nauczaniu. Międzynarodowe środowisko uczestników kursów pozwoliło na nawiązanie kontaktów personalnych z osobami z całego świata. Ponadto nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 mieli możliwość zwiedzania najpiękniejszych zakątków niewielkiego archipelagu Wysp Maltańskich (Valletta, St. Julian, Mdina, Wyspa Gozo itp.). Pobyt na Malcie pozwolił im również na asymilację z miejscową społecznością oraz poznanie tradycyjnych zwyczajów oraz kuchni maltańskiej.