W dniach 27-29 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z Cserhati Sandor z Nagykanizsy na Węgrzech w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Projektów Międzynarodowych INPRO. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego w klasach I a, I f, I t, I p, II p, IV cs. Zostały również zorganizowane zajęcia warsztatowe, w trakcie których nasi uczniowie oraz uczniowie z Węgier mieli możliwość porozmawiać na różne tematy i stworzyć wspólne plakaty. W zajęciach udział wzięli uczniowie z klas I ch, I f, II p oraz IV cs. Koordynatorem wydarzenia była p. Karolina Duży.

28 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę przewodników i opowiedzieli cudzoziemcom z INPRO o najciekawszych zabytkach Rzeszowa. Uczniowie przybliżyli zagranicznym przyjaciołom historię naszego pięknego miasta. Głównymi punktami spaceru były między innymi Zamek i Letni Pałac Lubomirskich, Aleja Pod Kasztanami, kościół Bernardynów i kościół św. Wojciecha i Stanisława, ul. 3 Maja oraz rzeszowski rynek. Obcokrajowcy poznali także historię najsłynniejszego symbolu Rzeszowa, pomnika Czynu Rewolucyjnego. Po spacerze uczestnicy udali się na poczęstunek do włoskiej restauracji La Sueva, a na pamiątkę otrzymali anglojęzyczne foldery o Rzeszowie. Całe wydarzenie przeprowadzone było w języku angielskim. Pomysłodawcą i organizatorem projektu była p. Karolina Duży.

10-11 października 2014 roku w naszej szkole odbył się projekt "24 hours with America", w ramach którego grupa uczniów pod opieką pani Karoliny Duży spędziła całą dobę w szkole poznając historię, kulturę i zwyczaje Stanów Zjednoczonych.

received 1266975910358331Grałeś kiedyś w bierki z Portugalczykiem, w chińczyka z Marokańczykiem albo w karty z Turkiem? Chcesz poznać gry z Zimbabwe, Hiszpanii, Francji, Armenii i wielu innych krajów? Już 20 lutego tylko w naszej szkole „GAME ON around the world”! Chcesz wziąć udział w wydarzeniu – zgłoś się do organizatora p. Karoliny Duży lub swojego anglisty.

We wtorek 20 maja oraz w czwartek 22 maja 2014 w ramach projektu  „The world around us and we around the world” uczniowie z klas 1 at i 1 tp brali udział w telekonferencji ze szkołą Joel E. Barber  w USA. Konferencja była przeprowadzona pod kierunkiem pani Karolina Duży, oraz po stronie USA pani Megan Wood i pana Rod-a Howe.

W dniach od 3 do 6 lutego naszą szkołę odwiedziło 9 wolontariuszy ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych INPRO, wzięli oni udział w lekcjach języka angielskiego w klasach I ps, I pg, I cs, III p i IV a. Podczas zajęć goście z Portugalii, Hiszpanii, Turcji, Francji, Turcji, Armenii, Bośni i Macedonii opowiadali naszym uczniom o sposobach spędzania wolnego czasu w ich krajach. Uczestnicy mogli wymienić się informacjami dotyczącymi popularnych gier towarzyskich a nauczyciel spełnił swoje marzenia słysząc śmiech i wyłącznie mowę angielską w czasie lekcji. Podczas różnych gier i rozmów umocniła się integracja międzynarodowa, otwartość i zrozumienie innych kultur europejskich oraz rozwijały się umiejętności językowe naszych uczniów. Organizatorem zajęć była p. K. Duży.

This year we have exchanged not only letters and postcards but also e-mails. Thank you Veronica Maser for a wonderful cooperation and we hope for more in the future.

Here is what the principle of the Instituto Oxford Rosario said on her blog :

2014-02-17

18 obcokrajowców,

14 państw świata,

2 partnerów,

1 organizator!

10 grudnia w naszej szkole odbyło się bardzo wyjątkowe spotkanie zorganizowane przez nauczyciela języka angielskiego, panią Karolinę Duży, której zaproszenie przyjęli goście z Zimbabwe, Turcji, Włoch, Słowacji, Bułgarii, Macedonii, Francji, Maroka, Wietnamu, Kazachstanu, Hiszpanii, Indii, USA oraz Ukrainy.

Our students have a pleasure of cooperating with young people from all over the world. It is not only a highly entertaining activity but it is also very educating. The name of the project is "The world around us and we around the world" which means that our students travel virtually to many distant places in the world, but most importantly they invite students from schools around the world to visit Poland and learn about our culture, traditions and heritage.