Miło mi poinformować, że w Rankingu Perspektyw 2021 Technikum nr2 w Zespole Szkół nr2 otrzymało po raz kolejny Srebrną Tarczę. Składam gratulacje absolwentom naszej szkoły za świetne wyniki zarówno na egzaminach maturalnych, egzaminach z kwalifikacji zawodowych jak i olimpiadach i konkursach!

Gratuluję i dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do bardzo dobrych osiągnięć uczniów i przygotowania do egzaminów zewnętrznych, w jakże trudnych warunkach nauki zdalnej!

Dyrektor ZS2
Stanisława  Pepera

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Tylko 1743 techników w Polsce spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

tarcza 2021