Witamy w Bibliotece

„Gdy masz jakieś wątpliwości –
idź do biblioteki”
(J. K. Rowling)

Posiadamy systematycznie aktualizowany księgozbiór. Organizujemy różnego rodzaju konkursy, imprezy i wystawy.

W bibliotece możesz:

• wybierać i wypożyczać książki,
  • przeglądać czasopisma,
  • poszukiwać informacji,
  • korzystać z Internetu,
  • relaksować się i wypoczywać
    w spokoju :)

W naszej bibliotece KAŻDY jest mile widziany i NIKT nie jest do niczego zmuszany.
Przyjdź – tutaj nie odpytujemy
i nie stawiamy stopni!

blog 3

W ubiegły czwartek, dnia 25 lutego, odbył się w naszej szkole konkurs on-line – „Tworzydło poetyckie”.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się niesamowitą kreatywnością i natchnieniem poetyckim, tworząc wiersze pod presją czasu. Doskonale sobie poradzili, pisząc na wylosowany przez komisję temat (miłość). Wykazali się także zaangażowaniem, pisząc inspirując się kompozycją muzyczną Zbigniewa Preisnera „Lacrimosa”. Trzecim etapem konkursu była poetyka reinterpretacja obrazu Pietera Bruegela „Triumf śmierci”. Gośćmi specjalnymi spotkania były: Pani Dyrektor Stanisława Pepera i Pani wicedyrektor Agnieszka Galos. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Frańczak oraz Anna Sitko-Ciupak przyznały pierwsze miejsce Karolinie Starzak, drugie Aleksandrze Karp, trzecie Natalii Chomie.
Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Kata, Natalia Olszewska, Gabriela Pawełek.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !!!

Wybrane wiersze będą umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły w ramach cyklu „Samorząd uczniowski i jego dziwne, poniedziałkowe wnioski”, z dopiskiem „Tworzydło poetyckie”.