Nauczyciele języków obcych biorący udział w projekcieErasmus+ „READY, STEADY, GO – REJTAN OTWIERA EUROPEJSKIE DRZWI DO SUKCESU SZKOŁY” w ramach upowszechniania projektu przeprowadzili łącznie 12 godzin lekcyjnych języka angielskiego i niemieckiego w różnych oddziałach szkolnych, opartych na podstawie dostępnych zasobów internetowych o dokumentach EUROPASS. Celem zajęć było informowanie o korzyściach płynących z dokumentów Europass.

Europass to projekt Unii Europejskiej mający na celu prezentowanie umiejętności zawodowych i kompetencji w sposób czytelny i przejrzysty we wszystkich krajach Unii. Europass oferuje bezpłatne narzędzia internetowe, które wspierają osoby uczące się, pracowników i osoby poszukujące pracy w całej Europie:

Profil Europass

Edytor Europass CV

Redaktor listów motywacyjnych

Suplement do dyplomu

Suplement do certyfikatu

Europass Mobilność

Europass dostarcza wiarygodnych informacji na temat studiowania i pracy w różnych krajach europejskich, podając linki do odpowiednich źródeł europejskich i krajowych. Może to pomóc w znalezieniu kursów, miejsc pracy, wskazówek i wsparcia w walidacji i uznawaniu kwalifikacji.

W Europass można utworzyć bezpłatny profil wszystkich swoich umiejętności, kwalifikacji, doświadczeń w jednym bezpiecznym miejscu online. Komisja Europejska świadczy tę usługę bezpłatnie i w 30 różnych językach. Profil można utworzyć w jednym lub kilku językach europejskich.

Więcej informacji pod tym linkiem - KLIK!