W 2001 roku Rada Europy ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”

Jak mówi kolejne dobrze znane powiedzenie, „Lepiej późno niż wcale”.

Grupa nauczycieli naszej szkoły bierze obecnie udział w projekcie Erasmus + pod tytułem „Ready, steady, go! – Rejtan otwiera europejskie drzwi do sukcesu szkoły. W części mobilnej projektu nauczyciele wyjechali na Maltę, do Cork w Irlandii, do Florencji we Włoszech, by tam podnosić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie języka angielskiego i nowoczesnych technologii wykorzystywanych w nauczaniu. Obecnie każdy z nauczycieli wdraża elementy języka angielskiego oraz technologię informacyjną podczas zajęć dydaktycznych.

Dlatego też warto uczyć się języków, by mieć dostęp do publikacji i kursów obcojęzycznych, zwiedzać obce kraje, poznawać obce kultury i poszerzać swoje horyzonty w każdym aspekcie życia.

W tym roku postanowiliśmy w naszej szkole w sposób szczególny obchodzić Europejski Dzień Języków Obcych.

Z tej okazji w dniu dzisiejszym uczniowie mogli wziąć udział w quizie o krajach anglojęzycznych przeprowadzonym przez Izę i Jakuba, uczniów klasy II f, w języku angielskim. Uczniowie, którzy udzieli poprawnej odpowiedzi, zostali nagrodzeni słodką niespodzianką.

Dziękujemy za wspólną zabawę!