15 grudnia 2023 roku w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie odbyła się trzecia edycja wyjątkowego wydarzenia "Global Village". Pomysłodawcą i organizatorem projektu była p. Karolina Duży, a współorganizatorami Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie (WSZiI). Celem "Global Village" było stworzenie przestrzeni do międzykulturowej wymiany doświadczeń. Uczestniczący obcokrajowcy reprezentowali 13 różnych krajów, m.in. Rwandę, Zimbabwe, Nepal, Hiszpanię, Kazachstan, Gruzję, Kenię, Grecję, Nigerię, Tadżykistan, Portugalię, Armenię i Tunezję. Każdy z nich miał za zadanie przybliżyć uczniom specyfikę i bogactwo własnego kraju.

Wydarzenie miało na celu walkę ze stereotypami, krzewienie tolerancji oraz podnoszenie świadomości o innych kulturach. W trakcie prezentacji, wystaw i warsztatów uczestnicy rozwijali umiejętności językowe, komunikacyjne oraz międzykulturowe.

"Global Village" poszerzyło horyzonty kulturowe uczniów, rozwijając jednocześnie umiejętności komunikacji w języku angielskim poprzez kontakt z native speakerami. Uczestnictwo w wydarzeniu przyczyniło się także do kształtowania kompetencji międzykulturowych, otwierając serca na różnorodność świata. Dodatkowo, praktyczne doświadczenia zdobyte podczas prezentacji i warsztatów wzbogaciły proces edukacyjny, pozostawiając trwałe i pozytywne wrażenia.

Trzecia edycja "Global Village" okazała się nie tylko wyjątkowym wydarzeniem międzynarodowym, ale również wartościowym elementem edukacji naszych uczniów, inspirującym do dalszych działań na rzecz tolerancji i zrozumienia międzykulturowego.