Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

„Wszyscy jesteśmy Europejczykami” – słyszymy coraz częściej i trudno się z tym nie zgodzić. Jesteśmy w Europie od dawna, od początków naszej państwowości. Nie przestaliśmy być jej częścią nawet wtedy, gdy Polska zniknęła z mapy Europy. „Jestem Polakiem” – tak określamy się, pytani o to, kim jesteśmy. To właśnie tożsamość narodowa określa nas i wyróżnia spośród innych nacji. O polskości nie wolno zapomnieć, nie można jej niczym zastąpić. Ona pozostanie w naszych sercach bez względu na to, jak daleko wyjedziemy.

Dziś z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy narodowe święto odśpiewaniem carmina patria - „pieśni ojczystych”. Ich słowa zabrzmiały wymownie. Cała widownia zaproszona została do wspólnego śpiewania. Również, jak w latach poprzednich, przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu!”. O symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”.