nabor

- technik rachunkowości: prawno-policyjna

technik logistyk: lotnicza, wojskowa

technik spedytor: wojskowa

VII Liceum Ogólnokształcące - klasa innowacją opiekuńczo- ratowniczą  z elementami pedagogiki, rehabilitacji i ratownictwa medycznego

Zobacz opinie absolwentów o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o szkole i ... zawodach, w których kształcimy

KLIKNIJ => PREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY

Uwaga, dodatkowa oferta dla kandydatów do klas pierwszych!

Informujemy, że w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie otwarty zostanie od 1 września 2019 roku nowy kierunek dla absolwentów klas ósmych szkół podstawowych: technik rachunkowości.

Zapraszamy do naszej szkoły!

W dniach 1.07-12.07.2019 r. nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie: mgr Justyna Pokrywa, mgr Katarzyna Matuła i mgr Sławomir Superson uczestniczyli w kursach językowych i metodycznych na Malcie w ramach projektu pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Zajęcia odbywały się w Szkole Językowej ESE European School of English (Justyna Pokrywa, Sławomir Superson) oraz ETI Executive Training Institute (Katarzyna Matuła). Niewielkie 10-12 osobowe grupy, oraz zróżnicowane metody pracy pomogły rozwinąć umiejętności prowadzenia swobodnej rozmowy oraz wyrażania własnych opinii w języku angielskim.

Od 01.07.2018 r. do 30.06.2020 r. Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie realizuje projekt pt. „Podniesienie kompetencji nauczycieli i współpraca europejska kluczem do sukcesu szkoły” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. 9 nauczycieli ZS 2 wzięło udział w dwutygodniowych kursach językowych i kursach językowo - metodycznych w Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz na Malcie.

Celem projektu jest: podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, stworzenie nowego podejścia metodycznego w nauczaniu języka angielskiego w szkole, wprowadzenie elementów nauczania dwujęzycznego do nauczania przedmiotów szkolnych, zwiększenie aktywności we współpracy międzynarodowej oraz promowanie wartości europejskich.

Informujemy, że od jutra, tj. od 4 lipca 2019 r. będą do odebrania świadectwa maturalne z OKE.

W czwartek 4 lipca 2019 r. w godzinach od 9.00 do 12.00 świadectwa będa wydawane przez wychowawców w auli szkoły.

Po godzinie 12.00 i w następne dni - w sekretariacie szkoły do godziny 15.00.

Z uwagi na duże zainteresowanie przepisami dotyczącymi świadczeń nauczycielskich, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział w Rzeszowie, 28 czerwca b.r. w godz. od  9.00 do 14.00, organizuje „Dzień Otwarty dla Nauczycieli w ZUS”. W załączeniu informacja.

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z "Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku" przygototowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego:

Zarządzenie Podkarpackiego Kuratora Oświaty

19.06.2019 r. (środa) – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

8.45 – zbiórka w holu i na dziedzińcu

- Przejście wszystkich uczniów za sztandarem do kościoła na mszę św.

- Po mszy powrót do całej społeczności za sztandarem

- Uroczyste zakończenie roku szkolnego na dziedzińcu/w auli/w salach lekcyjnych

- Spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach:

Informujemy, że w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie otwarty zostanie od 1 września 2019 roku nowy kierunek dla absolwentów klas ósmych szkół podstawowych: technik rachunkowości. Zapraszamy do naszej szkoły!

W dni 12 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 w Rzeszowie odbyło się spotkanie z pracownikami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Rzeszowie. Celem wydarzenia było promowanie akcji informacyjno-edukacyjnej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych z uwzględnieniem dzieci i młodych ludzi. Pracownicy służby celnej omówili m.in. problematykę zwalczania nielegalnych gier na automatach, zwalczanie nielegalnego hazardu on-line oraz aspekty psychologiczne uzależnienia od gier hazardowych. Ponadto z uwagi na zbliżające się wakacje poruszono tematykę przywozu nielegalnych pamiątek i związanych z nimi dotkliwych sankcji prawnych. Spotkanie zakończyło się ciekawą dyskusją.