Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

18 maja 2023 roku uczniowie klasy II b uczestniczyli w wycieczce do Sądu Rejonowego w Łańcucie w ramach innowacji prawno-policyjnej. Wzięli udział w dwóch rozprawach, w czasie których zapoznali się z tajnikami funkcjonowania sądu, rolą prawa w życiu każdego człowieka oraz poznali przebieg procesu sądowego.

Na spotkanie przybyła sędzia, która zaprosiła uczniów do jednej z sal rozpraw. Wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków. Pani sędzia pouczyła, jak należy właściwie zachowywać się w czasie rozprawy. W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jak trudną drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią i jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Uczniowie włączyli się do rozmowy, zadając pani sędzi pytania, które świadczyły o ich dużym zainteresowaniu omawianą problematyką. Wycieczka do Sądu Rejonowego w Łańcucie była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń.