Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

halloTradycją w naszej szkole stało się już, że Szkolne Koło Języka Angielskiego organizuje obchody tego ważnego dnia. W tym roku 21 listopada przypada w najbliższą sobotę, dlatego zachęcamy wszystkich do świętowania. W okresie pandemii, zdalnego nauczania, odosobnienia, konieczności zachowania dystansu i ograniczania kontaktów międzyludzkich potrzebujemy trochę przyjemnych wrażeń, by się zrelaksować, odprężyć i miło spędzić czas. World Hello Day jest do tego okazją. Co trzeba zrobić? Niewiele – uśmiechnąć się i okazać sympatię!

Święto zostało uchwalone już w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Do dziś zwyczaj ten funkcjonuje jako World Hello Day i obchodzony jest w ponad 180 krajach jako światowe wydarzenie, które łączy wiele narodów w globalnym wyrażaniu troski o pokój na świecie. Zaczynając od pozdrowienia i okazania sympatii, w tym dniu zwykli ludzie na całym świecie ślą wiadomość do światowych przywódców, zachęcając ich do użycia komunikacji, a nie siły przy rozwiązywaniu konfliktów.

Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” („cześć”) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji, a jego celem jest nie tylko uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, ale także apel przeciwko różnym problemom i smutnej rzeczywistości.

Czy pamiętamy, jak ważna jest życzliwość? Jak powiedział Cyceron: „Jeśli usuwa się z życia miłość i życzliwość, to usuwa się wszelką przyjemność”.

Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Dzięki bezinteresownym uczynkom codzienność staje się bardziej kolorowa. To nieprawda, że tylko negatywne emocje są zaraźliwe. Życzliwość rodzi życzliwość. Naukowcy już dawno udowodnili, iż bycie życzliwym powoduje wzrost serotoniny u osoby obdarowanej życzliwością, u osoby, która obdarza życzliwością oraz u osoby, która się temu przygląda.

Życzliwość można okazać na wiele sposobów. Zachęcamy wszystkich, by każdy z nas znalazł się wśród życzliwych i zrobił dla innych coś fajnego, np. upiecz ciasto i poczęstuj nim rodzinę, zaśpiewaj komuś piosenkę, zadzwoń do samotnego sąsiada i zapytaj czy nie potrzebuje pomocy, przytul kogoś bez powodu, wyślij komuś SMS „Lubię Cię” itp. oraz dużo się uśmiechaj!

Czy tak trudno się uśmiechnąć? Raczej nie. A to najlepszy sposób do „przełamania lodów”, do stworzenia miłej atmosfery. Właściwie życzliwość to mało kosztowna inwestycja, ale zyski, jakie niesie, mogą być ogromne. To niezbędny element budowania relacji międzyludzkich.

Przesłanie tej akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Danuta Drozdowska