Ranking Perspektywy 2021
Najlepsze Technika - Srebrna Szkoła
Lokalizacja
Kompleks dydaktyczny położony jest przy dogodnym węźle komunikacyjnym, w otoczeniu zieleni i przestrzeni
Stawiamy na ekologię i energię z odnawialnych źródeł
Dziedziniec wewnętrzny
widok na łącznik i internat
Wejście główne
od ulicy Rejtana
Dziedziniec wewnętrzny
widok na segment główny i łącznik
Nowoczesne zaplecze sportowe
Dysponujemy nowoczesną bazą i zapleczem sportowym w postaci boisk i obiektów otwartych oraz hali sportowej
Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie
Kompleks dydaktyczny z zapleczem sportowym i internatem
Oferta edukacyjna 2024/2025
Oferta edukacyjna Zespołu Szkół nr 2
VII Liceum Ogólnokształcące
1 T językowo -turystyczna
Technikum nr 2
1 R -> technik rachunkowości
Technikum nr 2 -> technik ekonomista
1B prawno-policyjna
Technikum nr 2 -> technik logistyk
1F - lotnicza lub wojskowa
Technikum nr 2 -> technik spedytor
1D - wojskowa

60 lat Rejtan

W dniu 17.12.2019 r. odbył się V Międzyszkolny Konkurs Kolęd Obcojęzycznych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny nad naszą imprezą objęły Telewizja Rzeszów oraz Radio Rzeszów. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich z Rzeszowa oraz okolic, którzy lubią i potrafią śpiewać, a swoje umiejętności wokalne chętnie łączą z językowymi.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów z Rzeszowa i okolic.

Uczniowie wykonali kolędy i piosenki świąteczne w języku angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i ukraińskim w dwóch kategoriach wiekowych. Młodzi artyści zachwycili jury i publiczność profesjonalnym wykonaniem.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Kategoria szkoły podstawowe

I miejsce: Martyna Ruda, Szkoła Podstawowa w Trzcianie

II miejsce: Aleksandra Chyłek, Szkoła Podstawowa nr 29 w Rzeszowie

III miejsce: Paulina Pitera, Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie

Wyróżnienie: Marcelina Rączy, Szkoła Podstawowa w Trzcianie

Kategoria szkoły średnie:

I miejsce: Gabriela Tomaka, Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie

II miejsce: Dominika Kamień, Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Małopolskim

III miejsce: Jarosław Piekut, Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie

Wyróżnienie: Weronika Ciura, III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, a były to między innymi: kursy językowe w Szkole Języków Obcych Promar International, bony upominkowe do Empiku, kolacja dla dwóch osób ufundowana przez restaurację „Italia da Bere”, upominki ufundowane przez ogólnopolską szkołę języków obcych Mała Lingua i Lingua Teens Space, kalendarze i kubki firmy reklamowej TBStudio, gadżety studia reklamy TPM oraz pozycje książkowe z wydawnictwa Macmillan, Pearson, Oxford University i Goethe Institut. Nagrodzeni otrzymali także gadżety ufundowane przez Urząd Miasta Rzeszowa.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie konkursu, a także Radzie Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 2.

Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a jego poziom z roku na rok jest wyższy. W czasie tego wydarzenia panowała niepowtarzalna i świąteczna atmosfera.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie było okazją do poznania i odkrycia wielu talentów muzycznych i wokalnych wśród lokalnej młodzieży. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok.