16 października br. obchodziliśmy 38 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali wiele atrakcji, które pozwoliły nam przypomnieć sobie o tak wielkim wydarzeniu dla narodu polskiego.

Uczennice z klasy I at przygotowały okolicznościową tablicę zatytułowaną MYŚLI JANA PAWŁA II, które przypominają nam fragmenty homilii wygłoszonych w czasie pontyfikatu Wielkiego Polaka.

Przez radiowęzeł szkolny odczytano informację przygotowaną przez uczennicę klasy Iat o rekordach Św. Jana Pawła II, a dotyczących Jego posługiwania na stolicy apostolskiej.

Wielką atrakcją i dużym powodzeniem cieszyły się upieczone przez uczennice z klas I at i II at kremówki papieskie, które rozeszły się na 15-minutowe przerwie.

Dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie a szczególnie: Gabrysia Drozdowska, Madzia Pelc, Iga Filip, Gosia Władyka z 1at oraz Gabrysia Polak i Natalia Kukla z 2at.

Ciekawostki o Papieżu Janie Pawle II

• Papież Jan Paweł II jest największym podróżnikiem wśród dotychczasowych papieży. Ostatnia pielgrzymka do Francji była 104. podróżą zagraniczną Ojca Świętego.
  • Pierwsza podróż: do Republiki Dominikańskiej, Meksyku i na Wyspy Bahama - w styczniu 1979 r.
  • Ogółem papież odwiedził raz lub wielokrotnie - 132 kraje oraz około 900 miejscowości. W podróżach spędził 586 dni. W sumie poza Włochami przebywał prawie 7 proc. pontyfikatu.
  • Podczas wszystkich podróży zagranicznych przebył ponad 1 700 000 km, co odpowiada ponad 30-krotnemu okrążeniu Ziemi wokół równika i trzykrotnej odległości między Ziemią a Księżycem.
  • Polska jest krajem, który papież odwiedzał najczęściej - dziewięć razy. Siedem razy odwiedził USA i Francję, Meksyk i Hiszpanię - po 5 razy. W czasie podróży zagranicznych Jan Paweł II wygłosił ponad 2400 przemówień.