Jestem absolwentką VII Liceum Ogólnokształcącego. Byłam uczennicą klasy L w latach 2005 – 2008. Minęło już 7 lat od zakończenia mojej edukacji a mimo to wciąż mam w pamięci słowa powtarzane nam przed kadrę pedagogiczną „macie być i będziecie elitą...".

Myślę, że kadra nauczycielska w moim szkolnym czasie była doskonała zarówno pod względem kwalifikacji jak i horyzontów. Wszyscy oni wnieśli do mojego życia wartość - każdy inną. Będę zawsze miło wspominać Pana dr. Piotra Wisza – nauczyciela historii, który zaszczepił i pomógł rozwinąć wiele umiejętności, które wykorzystuje do tej pory. Również wiele ciepłych słów mogę skierować do wychowawczyni mojej klasy Pani mgr Karoliny Duży, która w mojej ocenie starała się wykrzesać z Nas wszystko co najlepsze, pokazać, że są rzeczy o które warto powalczyć bo Nasz sukces zależy wyłącznie od nas. W mojej opinii szkoła ta pozwala na myślenie i indywidualny rozwój, wystarczy tylko chcieć a znajdą się ludzie, którzy chętnie wskażą dobrą drogę.
Po opuszczeniu murów szkoły, dostałam się na prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim, które udało mi się ukończyć z bardzo wysokim wynikiem, a następnie zdałam egzamin za aplikację adwokacką i aktualnie jestem aplikantką adwokacką II roku.
Myślę, że bez ludzi, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą, ich stawianymi nam wymaganiami, ciągłym podnoszeniem poprzeczki i całej historii tej szkoły, która i mnie przecież ułożyła, nie miałabym tyle odwagi, żeby próbować realizować najważniejsze cele.
Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, iż wybór VII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie jako kontynuacji mojej nauki był bardzo trafny. Szkoła bardzo dobrze przygotowuje swoich uczniów do dalszej drogi czy to zawodowej czy przyszłych studiów.