hallo

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Zespole Szkół nr 2. Z tej okazji na terenie szkoły rozwieszone zostały plakaty przypominające o tym, że warto pozdrawiać się wzajemnie i być dla siebie życzliwym. Nadany został również komunikat dotyczący tego właśnie święta. Został on odczytany przez Patrycję z klasy I br w języku angielskim w celu promocji nauki tego języka.

Przypominamy, że grupa nauczycieli naszej szkoły bierze obecnie udział w projekcie Erasmus+ pod tytułem „Ready, steady, go! – Rejtan otwiera europejskie drzwi do sukcesu szkoły. W części mobilnej projektu nauczyciele wyjechali na Maltę, do Cork w Irlandii, do Florencji we Włoszech, by tam podnosić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie języka angielskiego i nowoczesnych technologii wykorzystywanych w nauczaniu. Obecnie każdy z nauczycieli wdraża elementy języka angielskiego oraz technologię informacyjną podczas zajęć dydaktycznych.

World Hello Day wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hello” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat, do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Pamiętajmy o tym, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, gdyż bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych mają moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Organizator: Kamila Blok