Dnia 25 kwietnia 2023 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie odbyła się konferencja, na której przedstawiono rezultaty projektu „Praktyki we Włoszech kluczem do rozwoju zawodowego uczniów ZS2” realizowanego w ramach programu Erasmus+.

W konferencji wzięli udział zaproszeni przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, a także przedstawiciele Rady Rodziców ZS2, nauczyciele przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących oraz delegaci uczniów ze wszystkich klas.

Wszyscy uczestnicy konferencji mieli możliwość obejrzenia prezentacji podsumowujących realizację projektu przygotowanych przez uczestników mobilności. Spotkanie otworzyła wicedyrektor pani Magdalena Płonka-Czarnota, a całą konferencję poprowadziła koordynator projektu Małgorzata Dziadzio-Świder wraz z uczestnikami mobilności.

Podczas konferencji wskazano, że uczestnictwo w zagranicznych praktykach zawodowych daje możliwość uatrakcyjnienia ścieżki zawodowej uczniów, podniesienia ich kompetencji językowych i kulturowych oraz zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego. Mobilność, w której uczestniczyli praktykanci pozwoliła im nawiązać nowe znajomości i poznać zagraniczny rynek pracy oraz przyczyniła się u nich do rozwoju kreatywności i samodzielności.

Wszyscy uczestnicy praktyk we Włoszech otrzymali certyfikaty Europass Mobilność, czyli dokumenty w dwóch wersjach językowych – polskim i angielskim, potwierdzające nabycie przez nich umiejętności zawodowych, zaświadczenia z bardzo dobrymi i celującymi ocenami z praktyk oraz certyfikaty mobilności. Wszyscy są przekonani, że przejście przez nich europejskiej ścieżki rozwoju zawodowego zwiększy ich szanse na rynku pracy.

W załączeniu prezentacje.