W dniach 24.10.2022 r. - 27.10.2022 r. odbyła się wizyta przygotowawcza u partnera projektu AI RIMINI adres: Viale Dandolo 6, 47921 Rimini (RN) Włochy, w której uczestniczyły: pani Agnieszka Galos - wicedyrektor szkoły i pani Małgorzata Dziadzio-Świder - kierownika szkolenia praktycznego.

Wizyta przygotowawcza zrealizowana została w ramach projektu pn. „Praktyki we Włoszech kluczem do rozwoju zawodowego uczniów ZS2” program Erasmus+, nr wniosku: 2022-1-PL01-KA122-VET-000076119.

Głównym celem wizyty było nawiązanie współpracy z nową organizacją partnerską i przygotowanie działań na rzecz mobilności. Podczas wizyty opracowano listę pracodawców przyjmujących uczestników na praktykę, ustalono harmonogram praktyki zawodowej dla 30 uczestników projektu, odbyto wizyty u pracodawców przyjmujących uczestników na praktykę, określono harmonogram realizacji działań kulturowych, sprawdzono i uzgodniono warunki pobytu uczniów.