14 czerwca 2023 roku odbyła się w naszej szkole konferencja podsumowująca projekt „Obejmować Ziemię - projekt geograficzny z elementami ochrony środowiska i zasadami pierwszej pomocy” 2021-1-PMU-4347.

W konferencji upowszechniającej udział wzięli: dyrektor ZS 2 w Rzeszowie pani Stanisława Pepera, wicedyrektor p. Agnieszka Galos, wicedyrektor p. Magdalena Płonka-Czarnota, koordynator projektu Obejmować Ziemię p. Adam Bąk, dyrektor SP 3 w Rzeszowie p. Adam Flis, dyrektor SP 23 w Rzeszowie p. dr Krzysztof Warchoł, wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie p. Izabela Śląska, specjalista ds. projektów Miasta Rzeszowa p. Angelika Bubicz, uczestnicy projektu, nauczyciele, uczniowie ZS 2 oraz rodzice.

Z okazji naszej uroczystej konferencji wystosowany został list intencyjny Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, w którym Samorząd Rzeszowa hołduje ideom, którym służy nasza inicjatywa. Prezydent zwrócił uwagę, iż inicjatywa ZS 2 w Rzeszowie, kwestie poszanowania środowiska przyrodniczego, krajobrazu oraz rozwój kompetencji kluczowych i kapitału ludzkiego to wartości wpisujące się w koncepcję Zrównoważonego Rozwoju Miasta Rzeszowa.

Podczas uroczystości zostały przypomniane cele i założenia projektu, uczniowie przedstawili swoje relacje z 12-dniowej podróży do Granady. Opowiedzieli o zajęciach merytorycznych w szkole Colegio Ave Maria San Isidro. Upowszechnili rezultaty przedsięwzięcia. Przedstawiono prezentacje o wykonywanych zadaniach, nabytych umiejętnościach i korzyściach z odbycia mobilności do Hiszpanii, a także przedstawiono program kulturowy.

Uczestnicy biorący udział w projekcie PO WER otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie projektu. Spotkanie było inspiracją do ciekawych dyskusji na temat uczestnictwa w projekcie oraz wpływu realizacji mobilności zagranicznych na rozwój kompetencji kluczowych, a także potrzebę zrównoważonego rozwoju Miasta Rzeszowa.

Wszyscy w swoich przemówieniach podkreślili, że projekty międzynarodowej mobilności uczniów są dla nich doskonałą możliwością sprawdzenia i pogłębienia umiejętności językowych, szansą na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności.

Adam Bąk – nauczyciel geografii i koordynator projektuObejmować Ziemię - projekt geograficzny z elementami ochrony środowiska i zasadami pierwszej pomocy.