We wtorek, 2 października 2018 r., po raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym odbył się uroczysty apel dla wszystkich mieszkańców naszego Internatu. Podczas spotkania pani kierownik dokonała podsumowania działalności internatu za rok szkolny 2017/2018 oraz nakreśliła wyzwania i priorytety na bieżący rok. Przypomniała też najważniejsze punkty regulaminu i życzyła wychowankom i wychowawcom samych sukcesów. Podziękowała wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie w życie internackie, zaś najbardziej aktywnym wychowankom wręczyła nagrody rzeczowe. Po apelu miła niespodzianka spotkała wszystkich chłopców z internatu. Z okazji Dnia Chłopaka Karolina - zastępca przewodniczącego MRI - złożyła wszystkim Panom - językiem niezwykle żartobliwym - życzenia, zaś dziewczyny z klas pierwszych obdarowały ich własnoręcznie upieczonymi muffinkami ozdobionymi ciekawymi motywami. Z szybkości ich konsumpcji i zadowolenia, jakie chłopcy okazywali, wynika, że cukierniczym prezentem dziewczyny trafiły w ich gusta. Chłopcy podkreślali, że nie mają nic przeciwko temu, aby wspaniałe, młode piekarki częściej serwowały im swoje wypieki, wszak przez żołądek do ich serc najkrótsza droga prowadzi:-)