Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie z dumą ogłasza otwarcie nowoczesnego Laboratorium Magazynowego, które jest efektem realizacji projektu pn. „Rzeszowskie Szkoły Zawodowe Otwarte na Rynek Pracy – edycja 2”. Celem inwestycji było stworzenie innowacyjnej przestrzeni wspierającej rozwój edukacji w dziedzinie logistyki i magazynowania. Laboratorium zostało wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia i technologie, umożliwiające uczniom zdobycie praktycznych umiejętności związanych z zarządzaniem magazynem oraz logistyką. Nowa przestrzeń pozwoli na zintegrowanie teorii z praktyką, co jest kluczowe dla kompleksowego przygotowania uczniów do wyzwań zawodowych.

Główne cechy Laboratorium Magazynowego:

1. Nowoczesne Wyposażenie: Laboratorium zostało zaopatrzone w najnowsze technologie z zakresu magazynowania, obejmujące systemy automatycznej identyfikacji towarów, systemy zarządzania zapasami, a także specjalistyczne oprogramowanie logistyczne.
  2. Praktyczne Zajęcia: Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 będą mieli okazję uczestniczyć w praktycznych zajęciach, symulujących rzeczywiste sytuacje związane z zarządzaniem magazynem. To unikalne doświadczenie pozwoli im zdobyć umiejętności niezbędne do efektywnej pracy w sektorze logistycznym.
  3. Współpraca z Branżą: Zespół Szkół nr 2 aktywnie współpracuje z przedsiębiorstwami z sektora logistycznego, co umożliwia dostosowanie programu nauczania do aktualnych potrzeb rynku pracy. Współpraca ta obejmuje również organizację staży i praktyk dla uczniów.
  4. Wsparcie Rozwoju Kariery Zawodowej: Laboratorium Magazynowe stanowi istotny krok w kierunku podnoszenia jakości kształcenia zawodowego. Oferuje uczniom szansę na zdobycie praktycznych umiejętności, które zwiększą ich atrakcyjność na rynku pracy.

Otwarcie Laboratorium Magazynowego to kamień milowy w rozwoju naszej placówki edukacyjnej. Laboratorium Magazynowe w Zespole Szkół nr 2 to inwestycja w przyszłość edukacji zawodowej, wspierająca rozwój umiejętności niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy. Otwarcie tego nowoczesnego laboratorium jest kolejnym dowodem zaangażowania Zespołu Szkół nr 2 w wysoką jakość kształcenia zawodowego.