W listopadzie odbyły się dwa szkolne konkursy historyczno-literackie, w których wzięło udział w sumie 45 uczniów z klas pierwszych i drugich zarówno liceum jak i technikum. Laureatami konkursu
„Ja i Ojczyzna to jedno. Tadeusz Rejtan i jego czasy” zostali:
Samuel Rząsa 2c (I miejsce)
Milena Dulińska 2br (II miejsce)
Amelia Grzybek 2br (III miejsce).

Natomiast zwycięzcami konkursu „Rodzina Ulmów – Samarytanie z Markowej” zostali:
Łukasz Jawniak 1t (I miejsce)
Szymon Maziarz 2br (II miejsce)
Martyna Kłapsa 1m (III miejsce).

Wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Nr 2 oraz IPN Oddział w Rzeszowie miało miejsce w środę 13.12.2023 r. Konkursy przyczyniły się do popularyzowaniawśród młodzieży informacji o postaciach ważnych nie tylko dla naszej szkoły i regionu, promowania wartości z nimi związanych, ale też łączyły wiedzę i umiejętności z różnych humanistycznych dziedzin.
Pomysłodawczyniami i organizatorkami przedsięwzięcia były pani Elżbieta Pięta oraz pani Marzena Szpunar