Od marca bieżącego roku nasza szkoła realizuje projekt we współpracy z WFOŚiGW w Rzeszowie pod nazwą ,,Czyste środowisko gwarancją lepszej jakości życia" - rozwój bazy edukacji ekologicznej.
Celem Programu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy,

aktywizacja społeczna, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa (w tym dzieci i młodzieży) w zakresie tematyki: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W ramach projektu planowane jest osiągnięcie efektu rzeczowego i ekologicznego. Zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt multimedialny oraz wiele pomocy dydaktycznych do praktycznego nauczania ekologii. Całkowity koszt zadania wynosi 24 969, w tym kwota dofinansowania w formie dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi 22 472,10.W ramach efektu ekologicznego będzie przeprowadzony program edukacyjny oraz imprezy, konkursy, akcje ekologiczno - edukacyjne dla całej społeczności szkolnej.